Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

Maria Wiernikowska
Oczy czarne, oczy niebieskie. Z DROGI DO SANTIAGO DECOMPOSTELA

Maria Wiernikowska
OCZY CZARNE, OCZY NIEBIESKIE.
Z drogi do Santiago de Compostela

 

Data premiery: 5 czerwca 2013
Liczba stron 256
Oprawa miękka

 

764 kilometry. Pieszo i na rowerze. Przypadkiem i wbrew sobie – bo do kościoła chodzi tylko na śluby i pogrzeby – rusza na pielgrzymkę do Santiago de Compostela.

Walcząc ze zmęczeniem, zirytowana i zachwycona na przemian, Maria Wiernikowska, matka, żona, kochanka, korespondent wojenny i reporter klęsk żywiołowych, na drodze średniowiecznych pątników zderza się sama ze sobą.

Łakoma miłości, sukcesu i ryzyka nieraz ocierała się o śmierć. Po co? „Jednej oczu się czarnych, drugiej – modrych boję” – nuci, brnąc samotnie od Pirenejów aż do oceanu, kobieta, która niczego się nie lękała.

Oczy czarne, oczy niebieskie. Z drogi do Santiago de Compostela to dziennik z tej podróży. Warto zajrzeć.

 

Do nabycia w księgarni Wydawnictwa Zwierciadło »

 

MARIA WIERNIKOWSKA – Dziennikarka. Karierę rozpoczęła w 1984 roku w Radio France Internationale. Współpracowała również z BBC. W 1989 roku wróciła do Polski. Pracowała w Polskim Radiu, zakładała Radio Zet, była reporterem „Gazety Wyborczej”. Jako korespondent Telewizji Polskiej relacjonowała konflikty zbrojne m.in. z Jugosławii i Czeczenii, a także powódź tysiąclecia, która dotknęła Polskę w 1997 roku. Objechała kraj z Telewizją Objazdową. Jest autorką filmu i książki pt. Zwariowałam, czyli widziałam w Klewkach. Laureatka Wiktorów, Kryształowego Zwierciadła i nagrody Polskiego PEN Clubu.


Autor: Maria Wiernikowska | Dodano: 24.06.2013 | Ostatnia zmiana: 24.06.2013