Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Malaga - Sewilla

NOWY! Autor: p.p. | Dodano: 2012-09-26 12:27:49

czy ktoś ma jakieś dane na temat tej drogi... będę wdzieczny... :-)

NOWY! Autor: Franczeska | Dodano: 2017-02-15 13:49:30

Gdzie znajde coś o tej drodze?

NOWY! Autor: Maciej | Dodano: 2017-02-15 19:03:20

@Franczeska, jak się uprzesz to możesz iść z Malagi do Meridy szlakiem Camino Mozarabe, a potem z Meridy "pod prąd" szlakiem Camino Via dela Plata do Sevilli. Przeszedłem oba szlaki ale zgodnie z kierunkiem strzałek. Tak więc wszystko jest możliwe, o bezpośredniej trasie między tymi miastami nie słyszałem. 

Pozdrawiam! Buen camino!

NOWY! Autor: Franczeska | Dodano: 2017-02-17 16:19:38

Dzięki M. a poleć mi przewodnik Twój ? szedłeś rok temu? czy przeżyję upały czerwiec/ lipiec tak mam tylko wolne ale wychodzę wcześnie rano 5.00.

Camino Mocarable z Malagi do Meridy ile dni ? i LaPlata aż do Santiago ile? Marzę o del Rey z Malagi czy przejdę dalej na szlak camino czy muszę wrócić do Malagi ? i czy muszę rezerwować albo wpuszczą z credencjałem?  

NOWY! Autor: Maciej | Dodano: 2017-02-17 19:03:32

@ Franczeska! Po kolei:

1 szedłem dwa lata temu z Malagi do Meridy i na stronie jest przewodnik, który po powrocie zaktualizowałem. Dalej wg przewodnika Via de la Plata.

2 z Sevilli do szedłem 3 lata temu ale tylko do Salamanki i też na stronie jest przewodnik, który doprowadzi Cię do Santiago. Dane dotyczące albergues dobrze sprawdzić na innych stronach, bo to mogło się zmienić.

3 Caminito del Rey nie jest z Malagi, trzeba podjechać pociągiem i lepiej mieć wykupioną online rezerwację. Po przejściu lepiej wrócić do Malagi. Zawsze możesz próbować pojechać bez rezerwacji i możesz zostać wpuszczona na trasę. Credencial nie jest potrzebny.

4 Powstało podobno prywatne albergue w Maladze ale nie posiadam żadnych informacji.

5 Jeśli nie będziesz miała credencialu lecąc do Malagi to możesz mieć problem. W Maladze tylko jednego dnia czynne jest biuro Amigos gdzie dostać można credencial. Ani w Turismo ani w sklepiku przy katedrze nie można kupić tego niezbędnego dokumentu. Credencial można zmówić w Biurze w Santiago, gdzieś na forum była na ten temat informacja. Wpisz w na tej stronie w okienko "szukaj" credencial i wyskoczą Ci tematy z forum zawierające to słowo więc łatwiej trafisz na właściwy temat.

6 Pogoda - niestety to okres gorący ale ludzie idą nawet w sierpniu gdy jest najbardziej gorąco, więc jest to możliwe. Ulgę poczujesz w okolicach Salamanki i do Santiago to już bez problemu (szedłem z Salamanki do Santiago w lipcu i spotkałem 75-cio letniego Hiszpana, który szedł z Sevilli i dał radę. Jak naj mniej w plecaku i zapasy wody na drogę, osłona głowy kapelusz i najlepiej iść w sandałach nie będzie pęcherzy. Pamiętaj, że o 5-ej rano będzie jeszcze ciemna noc więc niezbędna dobra latarka.

To tyle, jeśli będziesz miała pytania pisz.

Pozdrawiam! Buen camino!

NOWY! Autor: S. | Dodano: 2017-02-17 20:30:59

@Franczeska w zeszłym roku maszerowałem La Plata od Sewilli w maju i szczerze mówiąc trudno mi sobie wyobrazić tą trasę w lipcu/sierpniu. Na trasie w zasadzie nigdy nie ma wody ani cienia a pomiędzy wioskami na trasie może by i po 30 km. Trzeba sie nastawić na noszenie ze sobą wody na przynajmniej pół dnia (jeśli po drodze będzie jakiś sklep) albo na cały dzień.

Wyruszanie o 5 może być problematyczne bo będzie ciemno a oznakowanie trasy jest czasem takie-sobie, więc bez dobrej latarki i ogarnięcia w terenie może być różnie. No i ja bym się trochę bał, bo jest sporo chodzenia przez pastwiska wśród zwierząt a nie chciałbym obudzić jakiegoś byka albo dużego psa świecąc mu latarką po oczach ;)

Odcinek Sewilla-Santiago to troche ponad 1000km, więc sama musisz sobie odpowiedzieć ile to będzie dla ciebie. Zgodnie z tabliczką obok albergue w Meridzie, jest stamtąd 753km do Santiago.

NOWY! Autor: Franczeska | Dodano: 2017-02-17 23:34:55

dzięki Wielkie.. i co mam zrobić ? Rok temu szłam z Le Puy i na pastiskach we Francji były byki jak jeden kierował się ku mnie to zwiałam za płotek , psów też się boję , dzikie świnie  mi wyskoczyły na drodze (8) to serce mi zamarło ale przeżyłam  strach. Dobrze, że poczytałam o nich.... Kij mi pomoże ? no tych pastwisk sie obawiam ...  a o której jest świt w czerwcu? ja średnio maszerowałam 28-36km na Francuskiej w lipcu /  było goąco /wiem jednak że Andaluzia to skwar. Credencjal już mam kupiony.  Czym większa trudność tym bardziej mnie tam ciągnie. 

NOWY! Autor: Franczeska | Dodano: 2017-02-17 23:40:26

Jak koś zna  czy wie o alberge w Maladze proszę o namiar...

NOWY! Autor: jJ | Dodano: 2017-02-18 09:04:25

Ja przeszedłem de la Plata w lipcu i było ok.

Wszystko zależy od tego jak ktoś znosi upały

NOWY! Autor: Maciej | Dodano: 2017-02-18 21:28:04

Nie szukaj, bo chyba nie ma. Wejdź na www.booking.com i poszukaj w Maladze hostalu za kilkanaście euro w pokoju wieloosobowym w centrum miasta znajdziesz bez problemu. 

Pozdrawiam! Buen camino!