Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! skąd wyruszyć??

NOWY! Autor: Paweł9107 | Dodano: 2012-11-18 21:06:30

Pokój i dobro! Zamierzam iść do santiago. Tylko nie wiem skąd wyruszyć. Słyszałem że z francji się wychodzi tylko nie wiem skąd najlepiej. I ile czasu tak przeciętnie przechodzi się szlak.

NOWY! Autor: ? | Dodano: 2012-11-18 21:47:19

Każda wedrówka zaczyna się na progu własnego domu !!!

NOWY! Autor: Paweł9107 | Dodano: 2012-11-18 22:04:29

no tak ale jak i gdzie dolecieć we francji??

NOWY! Autor: ! | Dodano: 2012-11-18 22:18:18

najlepiej samolotem, na jakieś lotnisko

NOWY! Autor: !! | Dodano: 2012-11-18 22:23:15

kolego, na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź, tylko trochę poczytaj, w tym forum, albo na innych stronach; wykaż trochę zaangazowania, chęci, bądź mężczyzną - wojownikiem, ktory ma coś do wygrania, do przezycia; a nie tylko dobrym chłopcem, ktory ma mieć wszystko podane pod nos

NOWY! Autor: : | Dodano: 2012-11-18 22:43:19

nikt za ciebie nie wyruszy, ani nikt za ciebie nie pójdzie, ani nikt za ciebie nie podejmie decyzji - nie dołączaj do wielkiej grupy idacej od strzałki do strzałki, ad alberge do alberge, pytajacej gdzie skrecić, gdzie kupić wodę, ile mieć skarpetek, jakie buty i te wszystkie drobiazgi, - rusz w drogę ! Ty swoje zycie muszisz przezyć sam, po męsku, byś mógł być odpowiedzialny za siebie i bliskich.

NOWY! Autor: A.K | Dodano: 2012-11-18 23:59:37

Paweł,ja też byłem kiedyś początkujacy na tym i na grugim forum   http://santiago.defi.pl/index.php?i=forum  Ale zadałem sobie wiecej trudu czytając wszystko co mnie interesowało odnośnie Camina -pamietniki ,wspomnienia,opowiadania,przewodniki ,mapy  itd....  na tym i na tamtym forum. Korzystaj z wyszukiwarki  tu  i  tam  i dodatkowo  z innych żródeł  po wspisaniu w google Camino de Santiago. A potem jak będziesz miał dodatkowe pytania to dostaniesz  z pewnościa konkretną odpowiedz .

NOWY! Autor: Jacek | Dodano: 2012-11-19 23:42:42

Tu masz mapę:

http://maps.peterrobins.co.uk/routes.html

Decyzję podejmujesz sam.

NOWY! Autor: Babs | Dodano: 2017-06-18 09:47:54

Wszyscy tutaj są bardzo życzliwi i bardzo pomocni. Idę do santiago podobnie jak ty zielona i bez pojęcia z kad wyruszyć itp.. chciałam zadac kilka pytań podobie jak ty , ale widzę ze na tym forum nie mam co szukać odp. Mam tylko nadzieje iż na szlaku spotkam bardziej serdecznych ludzi w przeparkuje jakich kolejek wątpliwości, będą bez odsyłania do goole mi mogli coś podpowiedzieć... lol

NOWY! Autor: Roman | Dodano: 2017-06-18 19:03:13

Roman  do   Paweł9107 

Podobnie  jak  Ty szukałem  podstawowych  informacji  i   znalazłem je 

we  wpisach  w rozdziele  tematycznym    forum pt   Camino na emeryturze ,  - tam  też zamieściłem  swoje  uwagi  i   spostrzeżenia -  myślę że mogą  być przedatne..

Vaya con Dios  Paweł

Roman

NOWY! Autor: Sławek z Gdańska | Dodano: 2017-06-19 22:53:02

Wszystko zostało już napisane. Wychodzi się przez własny próg, a wszystko zależy od naszej głowy.

Nie ma miejsca gdzie mamy zacząć. Zależy od czasu, kondycji. Przeszedłem Hiszpanię, ale ważne jest to co pozostaje w głowie. To zależy do Ciebie. Możesz zrobić 102 km lub 2002 km z Francji. Możesz przejść Polskę, to bez znaczenia. Ważne jest to co pozostaje w głowie.

Camino jest dla Ciebie.

NOWY! Autor: M | Dodano: 2017-06-21 23:22:53

@Paweł

to zależy czego oczekujesz, ile masz urlopu oraz jaką kondycję. Ja swoje pierwsze Camino szłam trasą Portugalską. Porto-Santigo. Samolot W-wa - Porto-W-wa. Trasa przepiękna niezbyt trudna, ca 220 km.  Dostępność alberg na tej trasie wystarczająca. Sądzę, że na piewszy raz będzie ok.Wbij w google "Camino portugalskie czyli jak szłam pieszo 200 km". Jest to blog Pani Anny Ładuniuk, która fajnie opisuję tę trasę. Krótko i merytorycznie. Polecam.