Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Prześcieradło przeciw insektom - warto?

NOWY! Autor: qwerty | Dodano: 2013-05-29 12:55:37

Witam, w internecie wśród porad doczytałem się, że warto zabrać ze sobą prześcieradło przeciw insektom, gdyż w niektórych albergach zdażały się pluskwy. Jakie są wasze opinie? Warto wydać te 80 parę złotych, czy jest to raczej zbędny wydatek?

NOWY! Autor: ... | Dodano: 2013-05-29 13:09:31

koniecznie

i maske p-gaz

NOWY! Autor: Jaga | Dodano: 2013-05-29 13:44:24

hahahah.......

NOWY! Autor: pedro | Dodano: 2013-05-29 14:39:11

nigdy nie było mi to potrzebne i nawet nie zauważyłem, by ktoś to stosował

NOWY! Autor: Peter Alex | Dodano: 2013-05-29 15:59:51

@qwerty

na każdym moim camino miałem takie prześcieradełko ze względów higenicznych, przydawało się tam, gdzie nie były rozdawane jednorazowe prześcieradła (a tak jest w większości schronisk poza Galicją). Jak masz możliwość to kup, jest lekkie, zajmuje mało miejsca w plecaku i zawsze można je upchać. Można się też bez niego obyć i przeżyć.

Pax
Peter Alex

NOWY! Autor: Ryjek | Dodano: 2013-05-29 16:31:18

ja miałam a pluskwy w Terradillos i tam mnie pogryzły...

NOWY! Autor: Brygida | Dodano: 2013-06-04 12:56:41

Moja koleżanka zamiast śpiwora miała taki jedwabny worek, do którego mogła wejść. Spało się w nim jak w śpiworze, nigdy nie zmarzla, a chronił też przed pluskwami, których na trasie było całkiem sporo. Ja byłam kiedyś bardzo pogryziona przez pluskwy (akurat nie na camino) i do przyjemności to z pewnością nie należy. A ten worek prawie nic nie waży i mozna go kupić w Decathlonie. Wydaje mi się, że na camino w porze letniej jest idealny.

NOWY! Autor: Basia | Dodano: 2013-06-04 19:31:06

Bardzo polecam ten jedwab o którym mówi koleżanka u góry. W zeszłym roku strasznie pogryzły mnie pluskwy na twarzy w jednej z alberg. Na szczęście miałam tę jedwabną wkładkę w śpiworze i była to tylko twarz, a nie całe ciało. Śpiwór niestety musiałam wyrzucić, bo się w nim zalęgły.

NOWY! Autor: Przemek | Dodano: 2013-06-12 20:38:52

Na razie jakieś 50 caminowych noc za mną, wszystkie z prześcieradłem, ale ... 

Pluskwy znalazłem raz, i nie spałem tam gdzie były. Moim zdaniem dokładne obejrzenie miejsca i materaca jest najlepszym zabezpieczeniem. Uważam, że przy odrobinie uważności da się je zobaczyć zawczasu. Nie podejrzewam, aby prześcieradło mnie uchroniło przed pogryzieniem. 

Żeby sprawę skomplikować przyznam, że na następne camino prześcieradło zabieram. Wiem, że to nie logiczne. Może psycho-logiczne?

NOWY! Autor: Monika | Dodano: 2017-09-09 10:07:18

Jak najbardziej warto, ja miałam takie i się super sprawdziło! https://www.campingshop.pl/zaimpregnowane-przescieradlo-przeciw-insektom-lifesystems-bedbug-1-os.