Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Camino z Faro

NOWY! Autor: Bet | Dodano: 2013-07-04 13:31:39

Szukam przewodnika z Faro do SdC. może ktoś pomoże.

Buen Camino

NOWY! Autor: Ola:) | Dodano: 2013-07-04 14:04:48

znalazłam przewodniki z Lizbony, może tez na tych stronach jest z faro.

tu 

tu

albo tu

lub tu jakas informacja o Faro.

NOWY! Autor: Anka K. | Dodano: 2013-07-04 20:29:46

Camino z Faro w 2010 roku, kiedy tam szłam istniało tylko na mapach, nie wydaje mi się żeby pod tym wzgledem coś się zmieniło. Pierwsza strzałka na granicy portugalsko-hiszpańskiej. Od Faro do granicy tylko szosami. Czasami Bombeiros przyjmują na noclegi, czasami nie.

NOWY! Autor: Ola:) | Dodano: 2013-07-04 20:54:05

W moim przypadku strzałki pojawiły się w Esposende - za Porto

NOWY! Autor: robert | Dodano: 2013-07-14 21:55:05

Witam , w tym tygodniu zakupiłem w Wiedniu przewodnik Outdoor ;Hermana Hassa    : Portugal Spanien; Jakobsweg Ostportugal- Via Lusitana von der Algarve nach Ourense .Jest to przewodnik w języku niemieckim , opis szlaku zaczyna się w zasadzie od Faro do Ourense tj, miasta 114 km od Santiago .Przewodnik jest bogato ilustrowany , sporo mapek  i planów miast , mimo tego proszę Caminowiczów którzy startowali z Faro o garść informacji na temat noclegu w pierwszym tygodnie bo w przewodniku znajduje tylko hostele i hotele dosyć drogie . (zaczynam 18 wrzesnia ), mój adres ; pineska10@op.pl  Pozdrawiam wszystkich Caminowiczów ,

NOWY! Autor: J | Dodano: 2013-07-15 11:26:22

Może się przydać .Update do tego przewodnika polecony przez forumowicza.

http://www.conrad-stein-verlag.de/p/verlag/show_book.html?isbn=978-3-86686-230-2&edition=1&t=1327413502710

Buen Camino.

NOWY! Autor: Anka K. | Dodano: 2013-07-15 21:32:42

Może już coś się zmieniło. W 2010r.jak szłam tą trasą i dopiero w Castro Verde przyjęto nas na nocleg u Bombeiros oczywiście Voluntarios. Wcześniej niestety tylko hotele i to dość drogie. Niestety noclegi u nich zależą od humoru kierownika zmiany. W jednym miejscu nawet telefon z policji nie zmienił decyzji kierownika mino że podobno normalnie przyjmują i niestety wtedy trzeba szukać hotelu tyle że  im dalej od Faro tym są tańsze. Czasami Bombeirosi tłumaczą że nie mają wolnych pokoi gościnnych ale zawsze tłumaczyliśmy, że wystarczy nam dach nad głowa i możliwość umycia się i spaliśmy na salach gimnastycznych (praktycznie każdy kompleks posiada coś takiego). Sa też bary, czynne do 22 gdzie można coś zjeść.

Bom Caminho

NOWY! Autor: Robert | Dodano: 2013-07-22 11:31:10

Do Anki K , dziękuje za wazne dla mnie wskazówki, myslałem o trasie z Faro przez Estremoz i Ourense ale jako że nie znam kompletnie ani hiszpańskiego ani angielskiego raczej zdecyduje się na trase Faro przez Lizbone i Porto.Szukać ,dopytywać się i tłumaczyć że szukam tylko miejsca do noclegu to mnie przerasta . Co prawda przeszłem kompletny szlak francuski i północny i dałem radę bez języka ale z Faro to inna bajka jak nie ma schronisk (albergue). oczywiście że licze się z tym że trzeba nocować w hostelach lub hotelach ale dopytywanie o strazaków czy klasztory a tam o spanie to odpada . Czy w Faro lub okolicy mozna kupić credencial ? Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

NOWY! Autor: Anka K. | Dodano: 2013-07-22 12:30:36

Niestety 3 lata temu było to niemożliwe. Wogóle nikt tam nie wiedział o istnieniu Camino. Ja byłam wcześniej w Santiago (rozgrzwka przed Faro - Camino Primitivo i odbierając Compostelę kupiłam Credencial. W Faro się dziwili że go mam. Myślę że wystarczy polski wydrukowany z internetu.Nie zapomnij że od Lisbony praktycznie do Rates też nie ma schronisk tylko Bombeiros a jak nie przyjmą zostają hostele.

Bom Caminho

NOWY! Autor: Robert | Dodano: 2013-07-22 17:36:34

Dziekuje raz jeszcze ,to b, ważne co napisałaś ,  po powrocie się odezwę , pozdrawiam

NOWY! Autor: Beata | Dodano: 2016-06-17 11:17:02

Czy posiada ktoś w miarę aktualne informacje odnośnie Camino z Faro? Planuję przejść tę trasę z namiotem. Zastanawiam się czy noclegi w Portugalii w namiotach są dozwolone, czy raczej będę musiała szukać pól namiotowych? 

NOWY! Autor: Zofia O. | Dodano: 2016-06-21 12:50:01

@Beata

Mam do ciebie prośbę ja na drugi rok chcę wyruszyć z Faro daj znać na mila jak coś znajdziesz jakieś informacje o noclegach odnośnie tej trasy ( zossowska @o2.pl ) lub też wezmę  namiot

NOWY! Autor: grzegorz | Dodano: 2016-07-15 16:15:19

A ja proponuję z Faro pociągiem do Lagos a stamtąd już blisko so Sagres i na przylądek św. Wincentego (najdalej na południowy zachód wysunięty przylądek europy) i camino tam zacząć. Niesłychane przeżycie, a i szlak jest wytyczony tzw. Rota Vicentina do Santiago de Cecem. Później dalej do Lizbony.

NOWY! Autor: grzegorz | Dodano: 2016-07-15 16:24:25

@Beata

Szedłem w 2014 przez całą Portugalię. Najpierw Rota Vicentina, od Lizbony zaczyna się znakowane Camino de Santiago. Też miałem namiot. Jak trza było to się go rozbijało, ale raczej w miejscach odludnych. Pola namiotowe nie są tanie, bo wychodzi zawsze te ok. 10euro (opłata za namiot i za osobę). Plusem jest dobre zaplecze takich campingów (prysznice, ubikacje, bar) Korzystałem z aplikacji Let's Camp Portugal. Gdzieniegdzie przyjmują Bombeiros.

NOWY! Autor: samanthadaviez | Dodano: 2017-12-05 15:33:20

Howdy pilgrims! I’m Samantha, Californian raised and born pilgrim who fell in love with the Camino de Santiago and the Spanish culture (and food!). After completing 3 of the Caminos routes (French, Portuguese & Northern Way) I now work at Pilgrim, a Spanish Camino de Santiago travel agency that helps pilgrims plan their way and make it easier. While learning Español, I just want to share with you the best tips, must know info, adventures… and misadventures! I highly encourage you to make one of the Caminos as it´s quite a unique experience to self-discovery, plus you get to meet very interesting people. Feel free to ask any questions or info you´d like to know. Cheers and happy Camino!