Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! naszywki na plecak

NOWY! Autor: Krystyna Ewa | Dodano: 2013-07-21 18:13:11

Witajcie! Wyruszam na Camino Primitivo 10 sierpnia. Przy przeglądaniu wpisów zauwazyłam notatkę, że ktoś zamawiał w internecie naszywki typu muszla i ew. polska flaga. Niestety, nie spisałam linka i nie mogę tej notki drugi raz znaleźć. Chciałabym sobie też takie naszywki zamówić. Poproszę o pomoc.Krystyna - Ewa

NOWY! Autor: ... | Dodano: 2013-07-21 18:56:56

http://www.caminodesantiago.pl/forum/1533

NOWY! Autor: Tess | Dodano: 2013-07-21 18:58:19

Witaj Krystyna Ewa.

11 sierpnia wyruszam z Oviedo po Mszy w katedrze o 12.00 na Camino  Primitivo. Pierwszy etap tylko do Escamplero. Do zobaczenia na szlaku

NOWY! Autor: korek | Dodano: 2013-07-21 22:55:44

Przyszyj sobie flagę.

Ja żałowałem, że przed camino nie wpadłem na ten pomysł. Swoją drogą fajnie by było, gdyby upowszechnił się zwyczaj oznaczania plecaka flagą. Już za kilka PLN możesz sobie ją kupić na allegro.

A muszlę, to sobie przywiążesz na miejscu.

NOWY! Autor: Elżbieta | Dodano: 2013-07-22 12:48:39

Do Krystyny Ewy,

na stronie sklepu internetowego www.naszywki.com, w zakładce najpierw chyba "inne", potem symbole i znaki, znajdziesz hasło: pielgrzymki, tam wlaśnie są do kupienia naszywki (niewielkie), ze strzalką i wizerunkiem muszli. W tym samym sklepie kupisz też naszywkę z wizerunkiem naszej flagi.

Dobrej szczęśliwej drogi!

NOWY! Autor: Krystyna Ewa | Dodano: 2013-07-23 16:13:19

Do Tess!

Przyjeżdżam do Oviedo 11.08 pociągiem z Barcelony o 22:25. Jeszcze nie "rozpracowałam" dojścia do alberque. Nie wiem czy o tej porze będzie jeszcze otwarte. Czy masz jakieś informacje? Pierwszy nocleg też planuję w Escamplero, ale chyba będzesz jeden dzień przede mną.

NOWY! Autor: Krystyna Ewa | Dodano: 2013-07-23 16:32:09

Witaj Elżbieto! Dziękuę za informacje. Flaga i muszla zamówione i mam nadzieję, że "dojdą" przed moim wyjazdem. ( firma ma urlop do 28 lipca)

NOWY! Autor: Krystyna Ewa | Dodano: 2013-07-23 16:38:21

Do Tess! Przeczytałam swój pierwszy wpis i stwierdziłam, że może wprowadzać w błąd. 

Z domu rzeczywiście wyruszam 10 sierpnia rano, ale dojazd do Oviedo mam tak pokręcony, że będę tam dopiero 11-go w nocy.  Lecę z Gdańska do Girona przez Oslo- Torp, nocuję w Girona i dopiero w niedzielę jadę do Oviedo; z Barcelona Sants pociągem o 12:20.

NOWY! Autor: Tomek | Dodano: 2013-07-23 16:39:46

Mimo, że pytanie nie było do mnie.

Alberque w Oviedo jest przy katedrze - o ile dobrze pamiętam - kilkanaście minut pieszo od dworca. Jestem przekonany, że było zamykane o 22.

Może warto wybrać inny wariant - hotel z całodobową recepcją

Buen Camino

NOWY! Autor: tess | Dodano: 2013-07-23 22:07:29

Do Krystyny Ewy

Z dworca dobrze jest opisana droga na tym forum "Byłem na Camino Primitivo' wpis Artura z 04.06.2012.

Ja przylatuję z Krakowa do Oviedo 8 sierpnia. Nocleg w schronisku w Aviles. Następnego dnia autobusem do Oviedo  i tu nocleg w albergue. Ponieważ chcę  zwiedzić i troszkę połazić po Oviedo drugi nocleg  juz w hotelu Ibis,( w albergue można nocować tylko jedną noc) a w niedzielę do kościoła i na szlak. jestem pewna że  się spotkamy. My z koleżanką idziemy nie za szybko, a czas nas nie goni. Rozpoznasz nas . Przy plecakach mamy polskie flagi. Do miłego spotkania

NOWY! Autor: Krystyna Ewa | Dodano: 2013-08-06 22:00:09

Naszywki doszły, są przyszyte. A nocleg profilaktycznie zamowiłam w Hotelu Alteza- blisko dworca. Buen Camino

NOWY! Autor: Kuba Pigóra | Dodano: 2015-01-08 09:28:10

Na naszej stronie znajdziecie też naszywki, które noszone są przez pielgrzymów z innych krajów:

http://mypielgrzymi.com/2015/01/05/naszywki-camino-de-santiago

Jeśli macie w swojej kolekcji naszywki, których nie ma na naszej liście, proszę Was bardzo o podesłanbie ich zdjęcia lub skanu na kuba@mypielgrzymi.com. Chcielibyśmy stworzyć listę najciekawszych naszywek używanych na Camino. 

NOWY! Autor: N. | Dodano: 2015-01-08 13:49:08

Fajne caminowe naszywki kupiłem tu: http://sklep.naszywki.com.pl/index.php?k86,symbole-i-znaki-pielgrzymki

NOWY! Autor: Kuba | Dodano: 2015-02-02 08:53:17

Witajcie. Od kilku dni wysyłamy nowy wzór naszywki dla wszystkich zainteresowanych.

Jeśli zatem chcielibyście zamówić naszywkę z muszlą, napisem "Polska" i w barwach nawiązujących do naszej narodowości, zapraszam. Na tej stronie możecie zobaczyć i zamówić nasze naszywki Camino

NOWY! Autor: Julia | Dodano: 2015-02-10 09:53:37

Proszę o informację, czy jest możliwa wysyłka za granicę i jaki jest jej koszt. Pozdrawiam.

NOWY! Autor: szymek krusz | Dodano: 2015-02-11 17:51:00

Witam

A spotkał ktoś z Was  naklejki  z muszlą lub strzałką ?

Może warto by takowe ktoś zrobił  , można by np: przykleić gdzieś z tyłu samochodu.

NOWY! Autor: góral | Dodano: 2015-02-11 19:23:49

--w Santiago,w pobliżu Katedry, znajdziesz takowe w każdym sklepie z caminowym "badziewiem"

NOWY! Autor: szymek krusz | Dodano: 2015-02-11 20:31:15

Co tam jeszcze za "caminowe badziewie" można kupić?

A gdzie można kupić "naklejki nie badziewne"?

pozdrawiam

Szymek

NOWY! Autor: Miko | Dodano: 2015-02-16 23:57:42

W Santiago kupisz wszystko co zwiazane z Camino. Dla jednego to badziewie a dla innego pamiatka na cale zycie. 

Do tej pory mam w szafie koszulke z muszelka, ktora okazala sie o 2 rozmiary za duza. Nievwyrzuce jej bo to moja jedyna pamiatka nie liczac composteli. Buen Camino.

NOWY! Autor: Alicja | Dodano: 2015-02-17 22:14:53

Do "szymek krusz".

Naszywki z muszlą a także naszywki ze strzałką, znajdziesz we wspominanym wcześniej w tym wątku sklepie internetowym "naszwki,com."

NOWY! Autor: szymek krusz | Dodano: 2015-02-18 11:19:00

Do Alicja :)

Wiem , mam już takie.

Moje pytanie dotyczyło  jak  ktoś napisał "innego badziewia caminowe"  -   naklejek np: na samochód. Byłby to taki indentyfikator  "caminowiczów"

ŻEBY BYŁO JASNE  - dla mnie żadne pamiątki  nie są "badziewiem"

pozdrawiam

Szymek

NOWY! Autor: Kuba Pigóra | Dodano: 2015-02-19 22:09:38

@Julia

Tak, wysyłamy oczywiście za granicę. Odezwij się na naszywki@mypielgrzymi.com.

NOWY! Autor: Kuba | Dodano: 2018-04-17 08:05:52

Drodzy. Informuję, że od 23 kwietnia do 10 czerwca prawdopodobnie nie będziemy mieli możliwości wysyłania naszywek (jesteśmy sami na Camino). Dlatego jeśli wybieracie się na Camino w tym roku, złóżcie proszę zamówienie do 23 kwietnia.

Naszywki znajdziecie na tej stronie

Natomiast w tym wpisie na facebooku szczegóły wysyłki.

Buen Camino!

NOWY! Autor: Naszywki | Dodano: 2018-04-17 13:22:23

Miałem naszywki.

Drużyny piłkarskiej, biało-czerwoną, z orłem w koronie, herbem mojego miasta, złotą muszlą z Santiago i złotą strzałką. Wszystko naszyte na plecaku lub na kurtce turystycznej. Pierwszą odprułem piłkarską jak się okazało, że kibice chodzą na ustawki, zamordowali kibica drużyny przeciwników i handlują prochami. Kibicuję teraz tenisistom. Druga poszła do śmieci ta z herbem miasta, gdybyście wiedzieli które to miasto to byłoby jasne – wyprowadzić się nie mogę. Potem biało-czerwona i ta z orłem. Nie muszę się wstydzić i odpowiadać na różne głupie pytania co też tam u was w Polsce się dzieje. Sprułem też te z Camino, muszlę i strzałkę – nie ma się czym chwalić, wycieczka jak każda inna, też nie muszę już opowiadać jak było.

Z Camino przywiozłem sobie na pamiątkę ok. 1200 fotografii  (tylko w komputerze) i srebrną muszelkę z Santiago kupioną u jubilera koło katedry za 20 euro. Ślady na plecaku i kurtce już wypłowiały. Jestem niewidoczny. Święty spokój.

ps. Na Camino, na pozdrowienie „buen camino” odpowiadałem czasem „cześć”, tylko Polacy odpowiadali tym samym. Naszywki do niczego nie są potrzebne.