Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Prośba

NOWY! Autor: Darek | Dodano: 2013-08-24 07:03:58

Nie poruszam się sprawnie. Wiem że na żadną pilegrzymkę nie wyruszę. Ale wiele czytam. Proszę mi podać autorów i tytuły książek o Camino. I gdzie je można kupić. Nie chodzi mi o przewodniki a książki.

Pozdrowienia dla tej stronki.

NOWY! Autor: basia | Dodano: 2013-08-24 09:02:23

Camino do Santiago i w głąb siebie - ks. Andrzej Klimek

NOWY! Autor: Peter Alex | Dodano: 2013-08-24 09:20:24

@Darek

Chyba najpełniejszą listę książek znajdziesz na wikipedii (brak w niej kilku pozycji, ale powinny pojawić się na dniach) wikipedia. Przewodniki też bym polecił, bo duża część z nich zawiera również informacje historyczno-kulturalne na temat miejsc, przez które przechodzi szlak. Te nowsze w tym m.in. kilka recenzji możesz znaleźć również tutaj.

Pax
Peter Alex

NOWY! Autor: Miki | Dodano: 2013-08-24 12:01:58

Nowa książka to: Maria Wiernikowska Oczy czarne, oczy niebieskie

NOWY! Autor: krzysztof kiełek starachowice | Dodano: 2013-08-24 18:30:34

polecam ci ksiazke Andrzeja Bochenka Kolacykowskiego pod tyt. Nie idz tam czlowieku wydawnictwaWAM mozesz ja znalesc w ksiegarni wysylkowaj wydawnictwa WAM i drugi tytul pielgrzymim krokiem ojca dominikanina nie pamietam nazwiska ale w tej ksiegarni te ksiazke tez znajdziesz podaje ci namiarz gdzie szukac ksiegarnia internetowa tel 126290260 lub126293446-447 e-wzdawnictwowam.pl tam mozesz znalesc to co cie interesuje jesli by jakiejs ksiazki nie bylo polecam alegro wpisujesz ksiazki camino de santiago i tez cos powinienes znalesc pozdrawiam Buen Camino no i oczywiscia Pielgrzym ale zakladam ze juz to czytales 

NOWY! Autor: maciek | Dodano: 2013-08-24 20:52:11

polecam Ci książkę krakowskiego jezuity o. J. Bremera "Santiago de Compostela. Pielgrzymim krokiem"

http://bonito.pl/k-90066196-santiago-de-compostela-pielgrzymim-krokiem

oraz ksiązkę Kanadyjczyka Roberta Warda "Moja droga do Santiago"

http://bonito.pl/k-90141072-moja-droga-do-santiago-opowiesci-pielgrzyma-agnostyka

One dwie wyrózniają się tym, że są po prostu dobrze napisane.

NOWY! Autor: Magda | Dodano: 2013-08-25 09:14:41

Ja poszłam na camino z mężem w tym roku - zachęcona książką ks. Piotra Bekierza pt. Camino śladami św. Jakuba. Zamówiłam ją pisząc na adres: ks.pb@interia.pl.

NOWY! Autor: KubaKr | Dodano: 2013-08-25 23:10:34

"Na szlaku do Composteli" - Hape Kerkeling 

Kupiłem ją w Krakowskiej księgarni z tania książką za 12 zł. Znajomy (który nie był na camino) generalnie skrytykował za dość lekkie podejście autora....ja przeszedłęm szlak francuski, teraz zacząłęm czytać i mam nieco inne zdanie. Jestem dopiero po I rozdziale ale podoba mi się ;)

NOWY! Autor: Darek | Dodano: 2013-08-27 07:24:02

Bardzo Bardzo Dziękuję :)

NOWY! Autor: pielgrzym | Dodano: 2013-08-28 18:36:44

Darku......a w jakim stopniu się poruszasz .....?

Jeśli można zapytać.....?

NOWY! Autor: nick102 | Dodano: 2013-08-28 21:02:18

Książka Hape Kerkelinga rzeczywiście początkowo wydaje się dość frywolna i camino traktuje z przymróżeniem oka a sam autor snuje nieco egoistyczne opowieści o swojej młodości i o sobie samym, jednakże w miarę upływu kolejnych rozdziałów, widać jaką duchową przemianę przechodzi podążając do Santiago. Na pewno warto przeczytać do końca, ponieważ ksiąka staje się bogatsza o przemyślenia  autora w miarę  czytania i jej konstrukcja chyba zakładała, żeby ją w ten sposób napisać i pokazać prawdziwą,  głęboką przemianę człowieka na camino. jakiej właśnie doświadczył Hape Kerkeling. Polecam ale w całości.