Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Camino 2014 poszukiwany towarzysz/ka

NOWY! Autor: Anka26 | Dodano: 2014-04-20 17:00:04

Hej, planuje wyruszyc w kolejne juz Camino, tym razem chciałabym wyruszyc w polowie maja 2014, na Camino byłam juz dwa razy, szłam szlakiem Camino Frances i Camino Norte, teraz planuje takze isc szlakiem najbardziej popularnym czyli Camino Frances, poszukuje towarzyszki/a , wiek bez znaczenia, wszystko do uzgodnienia, pozdrawiam

NOWY! Autor: Tomek | Dodano: 2014-04-20 17:24:59

Moje wrześniowe Camino ma się zacząć w SJPdP i zakończyć w Lourdes. Od Pamplony szlakiem aragońskim "wspak". Może ktoś się skusi?

Wylot w pierwszych dniach września. Powrót 23.09

Buen Camino 

bulatka @ onet.pl

NOWY! Autor: Jd | Dodano: 2014-04-20 21:08:09

witam :) a na początku lipca nie planuje ktoś może przejść Camino Frances lub del Norte? Tak by drogę na "start" i powrót do domu przejechać autostopem ? jestem studentką z południa Polski :) 

NOWY! Autor: Sympatyczka | Dodano: 2014-04-21 10:43:40

Hej ! :)
Poszukuję Towarzysza(
pary mieszane chętniej zabierają:D ), który chciałby przejśc Camino Frances z SJPdP, a z Polski dotrzec do niego autostopem(i tak też wrócic).
Mam 23 lata i mile widziane osoby w podobnym wieku.
Trasę chciałabym przebyc w lipcu (zaczac około 10(15).07 aby przeszedł już największy tłum podążający na odpust) i poświęcic na nią około 25 dni.
Buen Camino dla wszystkich Pielgrzymów :)

symmpatyczka@gmail.com

NOWY! Autor: Anka26 | Dodano: 2014-04-21 11:35:02

w gre wchodzi takze lipiec 2014 i na wyprawe przeznaczam okolo miesiąca 

NOWY! Autor: Madrid | Dodano: 2014-04-21 13:08:50

Witam, może ktoś leci z was na poczatku lipca lub koniec czerwca do Madrytu? 
Stamtad chce przedostac sie do Salamanki i ruszyc Camino Sanabres lub Fonseca z Zamory. Jestem studentem AWFiS. Pozdrawiam

NOWY! Autor: Kobita29 | Dodano: 2014-04-22 11:13:27

Witaj Aniu26,

Pod koniec czerwca (29/30) albo na początku lipca chciałabym wyruszyć w drogę. 

NOWY! Autor: Anka26 | Dodano: 2014-04-22 19:39:49

Kobita29 

odezwij sie na maila: anka199dd@gmail.com

NOWY! Autor: Anka26 | Dodano: 2014-04-22 19:42:35

Jd

zmieniłam plany i będę szła w lipcu, bo na maj raczej nikogo nie znajdę ze względu na studia, pracę, jak jestes zainteresowana odezwij sie na maila podanego wyzej ;)

NOWY! Autor: Wacek | Dodano: 2014-04-25 19:51:11

Nie zastanawiaj się długo. Szybka decyzja - to podwójny sukces. Dołącz do mojej wyprawy. Bilety kupiłem przez internet dzisiaj. Wylatuję linią Ryanair z Krakowa w dniu 16 maja o godz. 20.25 do Madrytu (godz. 23.59) - koszt 336.- zł. Z Madrytu autobusem ALSA do miasta Leon - 4 godz. jazdy - koszt 35 e. Następnie piesza pielgrzymka (330 km) do Santiago de Compostela. Jeżeli czas pozwoli można wybrać się nad ocean. Powrót linią Ryanair z Santiago de Compostela w dniu 8 czerwca o godz. 19.55 do Frankfurtu (Hahn) o godz. 22.15 - koszt 38 e, następnie  linią WIZZ dnia 9 czerwca o godz. 13.05 do Katowic godz. 14.50 - koszt 45 e. Z Katowic ja jadę do mojego Opola. Oczekujję na Ciebie na lotnisku w Krakowie (tel. 604058906), lub na lotnisku w Madrycie Terminal 1. Serdecznie pozdrawiam  ceniuk.waclaw@op.pl    tel. 604058906

NOWY! Autor: Anka27 | Dodano: 2014-04-27 11:00:05

jakbym miala leciec to z wrocławia bo do krakowa zdecydowanie za daleko a nie znalazlam tanich polaczen z wrocka do hiszpanii na pierwsza polowe maja 

NOWY! Autor: Camino za mną - piękna przygoda | Dodano: 2014-04-28 21:58:17

Moje Camino zaczęłam w Pampelunie 19.03.2014r. a zakończyłam 11.04.2014r. w SANTIAGO de COMPOSTELA - potem SEMANA SANTA tamże, w Porto i Madrycie !
700 km= wszystkie pory roku - była wiosna , lato , zima - śnieg w Ages - trochę jesieni.

Na Szlaku Św. Jakuba cały Świat -ludzie z wszystkich kontynentów, języki świata- istna  wieża Babel i komunikacja najpiękniejszym z możliwych tam języków -  CAMINO !!!

Kto został zaatakowany myślami , żeby tam pójść niech nie zwleka i uda się w niezapomnianą podróż w poszukiwaniu siebie, dobrych ludzi, ciekawych doznań ( wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody i smaków Hiszpanii ).

Nie żałuję ani jednej chwili tam spędzonej, w głowie pozostaną na zawsze piękne wspomnienia , ludzie z którymi wykańczany był każdy etap podróży= spotkania,  rozmowy, posiłki.

NOWY! Autor: Kubeusz | Dodano: 2014-04-28 22:57:53

Szukam towarzyszki w podróży autostopem do IRUN (Camino del Norte). Pary mieszane częściej zabierają. Niestety (albo stety ;) ) nie oferuję towarzystwa w czasie pielgrzymki ponieważ chcę tą trasę przejść samemu aby całkowicie uwolnić się "od wszystkiego". Oferuję pomoc, organizację, nie jestem gburem, mam 24 lata :) Termin - jakoś pare dni po majówce (nie mam sztywnych terminów)

NOWY! Autor: petrusco | Dodano: 2014-04-29 06:11:19

W pierwszych dniach lipca chce wyruszyc z SJPdP jest to moj pierwszy raz ,tyle razy to planowalem po przeczytaniu  Pielgrzyma Coelho i wreszcie.Jezeli ktos chce dolaczyc-zapraszam.W zamian za towarzystwo oferuje darmowy powrot moim autem do Polski.Informacje mozecie przekazywac na pelegrino@autograf.pl

NOWY! Autor: Pierzasty | Dodano: 2014-04-29 09:32:35

Czy masz już pomysł, gdzie zostawić samochód aby uniknąć opisywanych tu kłopotów czyli uszkodzenia pojazdu czy odholowania?

Też wybieram się samochodem niebawem :)

Pozdrawiam, Paweł.

NOWY! Autor: Anka26 | Dodano: 2014-04-29 14:36:54

Kubeusz 

odezwij sie na maila anka199dd@gmail.com

NOWY! Autor: Kubeusz | Dodano: 2014-04-30 11:21:45

Odezwałem :)

NOWY! Autor: Ktoś ma podobne plany? | Dodano: 2014-05-05 07:47:26

Witajcie! :)

Chciałabym przejśc w tym roku Camino Frances wyruszając z SJPdP.
Myślę o lipcu lub wrześniu.
Mile widziane dotarcie stopem( fajnie miec Kompana na taką wyprawę) ale może byc i samolot- opcjonalnie najtańsze połączenie.
Mam 23 lata i fajnie byłoby podążac w towarzystwie rówieśnika/rówieśniczki.
Czy ktoś ma podobne plany?
Kontakt do mnie: wybiellacz@gmail.com
P.s.
Byłam już na Szlaku :)

NOWY! Autor: Maciek | Dodano: 2014-05-05 10:21:28

cześć wszystkim. To jest mój pierwszy raz. chciałbym ruszyć autostopem spod Szczecina do Saint-Jean-Pied-de-Port i tam rozpocząć trasę wyprawy. Szukam kogoś ogarniętego, z kim bym mógł wspólnie wyruszyć. spokokolezka@poczta.fm

NOWY! Autor: Grażyna | Dodano: 2014-05-05 10:49:43

Do Maćka... Czy nie sądzisz,że swym przemądrzałym wpisem nieco uwłaczasz obecnym tutaj internautom,chętnym tak jak i Ty odbyć może swoją pierwszą pielgrzymkę do Santiago? W jaki to niby sposób chcesz dokonać podziału na tych bardziej rozgarniętych i tych mniej? Może przeprowadzisz inam test na inteligencję? Swoją drogą chciałbym poznać pozim Twojego IQ... Sądzę,że jest co najwyżej mierny,bo w przeciwnym razie,skoro jesteś taki bystry,nie szukałbyś nikogo,tylko ruszył sam,jak bardzo wielu pielgrzymów! Ładnie bym się czuła w trasie z kimś takim,kto cały czas będzie testował moje zachowanie i czy na pewno zasłużyłam na zaszczyt obcowania z kimś takim jakTY !! Buen Camino!!

NOWY! Autor: Maciek | Dodano: 2014-05-05 10:54:45

Grażynko :) czemu robisz z igły widły? :) Piszę jedynie, że szukam kogoś ogarniętego - wiadomo, że pisząć, że to mój pierwszy raz na Camino - mam na myśli, że nie wszystko sam ogarniam, o wieklu rzeczach moge nie mieć pojęcia, dlatego też szuka się drugiej osoby :)

PS - a ja bym chciał Cię spotkać na drodze... uściskałbym Cię a Ty byś stała zdenerwowana na mnie hehe :)

NOWY! Autor: mmm | Dodano: 2014-05-06 11:11:43

ja wyruszam 12 maja jak ktoś chętny

NOWY! Autor: mmm | Dodano: 2014-05-06 12:22:20

tzn. wyruszam szlakiem francuskim z SJDP 15 maja

NOWY! Autor: mel | Dodano: 2014-05-06 13:58:27

Witam wszystkich. Rozpoczynam swoje Camino 14.05 lądując w Madrycie. Planuję przejść sama Primitivo. Jest to dla mnie spore wyzwanie, więc jeśli napotkam kogoś z Was na drodze będzie to bardzo miłe i wspierające.

NOWY! Autor: hlin | Dodano: 2014-05-06 13:58:42

Do Grażyny

Może to przez sympatię do właściciela tego samego imienia, ale chyba wyszła z Ciebie Grazyno  jakas przeczulica i do tego brak zrozumienia podczas czytania. Ogarnięty znaczy obyty, doswiadczony.....Nikt tu nie pisał o poziomie inteligencji.

NOWY! Autor: hlin | Dodano: 2014-05-06 13:59:26

Sympatię moją oczywiście....

NOWY! Autor: Magda | Dodano: 2014-05-06 14:03:44

Ktoś chętny na Camino Portugalskie na około 10 dni wędrówki w maju? :)

NOWY! Autor: Mirek (Mateo) | Dodano: 2014-05-06 14:38:31

Wpisywałem w marcu trasę na Camino rowerem we IX i teraz organizuję spotkanie organizccyjne dla chętnych i zainteresowanych) w dniu 15.V.2014 o godz. 18.30 w Cafe Moulin Rouge- Czerwony Młyn w Złotych Tarasach w Warszawie na parterze tuż przy cafe Złota Kaczka. Będę ubrany w koszulkę białą rowerową. Mirek tel 506 002 650

NOWY! Autor: Darek N. | Dodano: 2014-05-06 17:09:41

Wybieram sie na Camino   10 wrzesńia 2014 ( data orientacyjna ) ok 2 tyg do 3 tyg max.

Jadę sam dlatego poszukuję osób do wspólnej wędrówki.Ewentualnie mogę się dołaczyć do jakiejś grupy. Pielgrzymkę chciałbym czacząc od Gijon  trasą  Norte do Composteli Proszę piszcie.

dariuszniemiecns@vp.pl

NOWY! Autor: do Mel | Dodano: 2014-05-06 17:26:08

Do zobaczenia. Samolotem LOT-u. 14.05 rano ruszam tez do Madrytu . W planach droga francuska. Buen camino

NOWY! Autor: Natalia | Dodano: 2014-05-07 02:50:28

Kochani, witajcie!

Wybieram się do Santiago po raz pierwszy. Marzy mi się trasa Del Norte w lipcu, mam na nią cały miesiąc bez paru dni. Start z San Sebastian lub Bilbao, w zależności od czasu.

Czy możecie mi doradzić jak najtaniej dostać się w któreś z tych miejsc? Czy może ktoś wybiera się w tym terminie i może pomóc? A może ktoś rozważa jazdę stopem? Jest to dla mnie otwarta opcja, hamuje mnie tylko to, że w trasach paro-dniowych nie mam żadnego doświadczenia, chociaż parę tysięcy kilometrów w ten sposób już zrobiłam.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję na kontakt- izumi.pl@gmail.com

Nata (lat 21 :) 

NOWY! Autor: Natalia | Dodano: 2014-05-07 03:13:13

@Kubeusz, odezwij się proszę :)

NOWY! Autor: marta | Dodano: 2014-05-07 19:54:10

@ do Mel

Cześć Mel, mam pytanie ogromnej wagi, jakie buty kupiłaś, pytam ponieważ moje nowiutkie Aku,

niestety nie nadają się do chodzenia latem. Próbowałam je rozczłapać ale niestety ogromnie pieką,

Pozdrawiam,

NOWY! Autor: mel | Dodano: 2014-05-07 23:31:28

do Marty, kupiłam Meindl'e- Vacuum Lady Ultra. Mają goretex, więc moja stopa też niestety czuje się w nich ciepło :) Były to jednak jedyne buciory, których uwierania nie czułam. Spróbuję chodzić w dwóch parach skarpet - mam cienkie coolmaxy i na to wełniane. Ale coś więcej będę mogła napisać po przejściu szlaku. Pozdrawiam

NOWY! Autor: Rafał | Dodano: 2014-05-07 23:49:43

Cześć, nazywam się Rafał jestem z Katowic, mam niewiele doswiadczenia w autostopie, ale znam sie na surwiwalu,obych krajach, jestem dosc wysporowany i jestem chetny podrozy i przezywania kazdego dnia inaczej, szukam przyjaciela/przyjaciolki do podrozy do Santiago, do ktorej namowil mnie(nie doslownie, ale przez czyn) moj przyjaciel, ktory, dzieki tej drodze znalazl sie w zakonie, chcialbym wyruszyc z Polski w polowie lipca, pod koniec lipca.

NOWY! Autor: jamis | Dodano: 2014-05-08 14:19:04

Rafał, jest jakiś kontakt do Ciebie? 

NOWY! Autor: Jagoda | Dodano: 2014-05-08 15:18:26

Wybieram się do SantiagoD.C.pod koniec czerwca .Zaczynam od Oviedo.Czy może ktoś ma podobne plany? 

NOWY! Autor: marta | Dodano: 2014-05-08 15:53:25

@ Mel, dzięki za info, trzymam za Ciebie kciuki i zyczę szczęśliwej podrózy.Jak wrócisz

koniecznie daj znać. Ciekawa jestem Twojej relacji z trasy, oraz info czy buty dotrzymałay Ci kroku.

Buen Camino.

NOWY! Autor: Bartek | Dodano: 2014-05-08 18:53:37

Koncem maja badz poczatkiem czerwca planuje przygode na camino, poki co waham sie nad doborem szlaku, mam do dyspozycji caly czerwiec takze jestem otwarty na propozycje. Nie jestem specjalnie religijny ale akurat znalazlem sie na zyciowym rozdrozu i mysle ze na camino odnajde odpowiedzi na pare pytan. Mam 26 lat na ta chwile mieszkam w UK , ktos chetny na wspolna pielgrzymke ? Pozdrawiam 

kontakt : bart.bogdan@gmail.com 

NOWY! Autor: Agnieszka (31) | Dodano: 2014-05-08 20:23:07

Witajcie:) Poszukuję towarzysza/ki na wrześniową wędrówkę (ew. pocz. października). Mogłabym także dołączyć się do małej grupy. Jestem z Trójmiasta. To będzie mój pierwszy raz na Camino, chociaż dużo chodzę po górach i lasach. Jestem otwarta na propozycje odnośnie tras. Miałabym ok 2-2,5 tyg, czasu. Mój e-mail: agnieszka_z@wp.pl

NOWY! Autor: Kamiś | Dodano: 2014-05-08 21:38:48

Hola!

Mam 26 lat. Właśnie wróciłam z Camino del Norte. Zrobiłam je całe sama! i  to była najlepsza decyzja w życiu! Mimo, że byłam tak daleko od domu, czułam się tak bezpiecznie jak nigdy. Nie rezygnujcie z Camino tylko dlatego, że nie macie z kimś iść. Poznałam tak wielu życzliwych i miłych ludzi na szlaku.                                                                                                                                 To było 5 cudownych tygodni, tylko z miłymi ludżmi, tylko z dobrymi słowami, tylko z pięknymi widokami.

Pięć najlepszych tygodni w moim życiu. I zaczynasz  myśleć, że świat jest dobry i piękny, a wszyscy ludzie mają w sobie tyle ciepła, że mogli by nie jeden lodowiec roztopić.

odwagi Pielgrzymi! :)

NOWY! Autor: mel | Dodano: 2014-05-08 22:09:46

Dzięki Kamiś za ten wpis.Za parę dni wyruszam sama na Primitivo. Przyznam, że mam sporo obaw. Z drugiej strony nie mogę się już doczekać tej wędrówki. Twój entuzjazm dodaje mi odwagi. Dziękuję.

NOWY! Autor: Kubeusz | Dodano: 2014-05-10 09:35:23

Kamiś, bardzo budujący wpis!

18ego (termin ruchomy) wyruszam, mile widziana partnerka do stopowania! Moja wiadomość powyżej :)
Szczęścia Wam wszystkim życzę! I każdemu z osobna!

NOWY! Autor: paula | Dodano: 2014-05-10 21:02:52

Witam!
Na początku lipca(termin ruchomy w obydwie strony) planuję wybrać sie do Santiago.
Rozważam start z Irun albo SJPdP.
Może ktoś planuje podróż także w tym czasie?
Jeśli nie do wspólnego dreptania,to chociaż dotarcia/powrotu (autobusem/autostopem)?

?Pozdrawiam

NOWY! Autor: Karolina | Dodano: 2014-05-11 00:09:29

hej Paula, odezwij sie do mnie na maila, karo75@op.pl

Pozdrawiam

NOWY! Autor: Jasiek | Dodano: 2014-05-11 13:04:09

1 czerwca z SJPdP Osobiście nie zależy mi na towarzystwie, ale może ktoś potrzebuje małego wsparcia na początku Drogi.

Pozdrawiam, Buen Camino

NOWY! Autor: Ania89 | Dodano: 2014-05-11 22:54:55

Hej Wam!

Mam urlop na ostatni tydzien lipca i pierwszy tydzeń sierpnia. Planuje wybrać się na Camino del Norte. Szukam towarzysza wyprawy w podobnym wieku-około 25 lat. Chciałabym przejść 300km. Będę leciała Ryanairem z Krakowa do Madrytu, a później autobusem ALSA. Lot w obie strony na chwile obecną kosztuje około 600zł. 2 lata temu byłam już na Camino Frances, więc jestem w miare obeznana. Czekam na kontakt, podaję mojego maila anusia_d@op.pl

NOWY! Autor: Kamiś | Dodano: 2014-05-11 23:02:21

I tacy są własnie ludzie na Camino :) służę pomocą, gdyby ktoś potrzebował, żeby rozwiać jego wątpliwości, a w razie potrzeby podnieść na duchu lub dodać odwagi, mój mail: kamila.chomik@wp.pl

Buen Camino!

NOWY! Autor: MartaHa | Dodano: 2014-05-12 15:43:57

Witajcie.

Miałam wyruszyć na Santiago w sierpniu. Jednak zmieniam zdanie. Od kilku dni wciąż coś mi mówi, że mam iść TERAZ. Jako, że mam parę spraw to zostawienia tutaj to, chcę wyruszyć z początkiem czerwca generalnie z Krakowa, myślę, że na stopa chyba że znajdzie się coś taniego samolotem do Bilbao np. Chcę ruszyć z Saint-Jean-Pied-de-Port. Wracając pewnie będę chciała po prostu znaleźć pracę na 2-3miesiące po drodze. Jednak póki co szukam towarzysza, chociaż żeby zacząć razem, bo wiadomo, że w drodze różnie bywa (każdy ma swój cel, czas i potrzebę)

mart.heichel@gmail.com.

Byłabym Wam wdzięczna za jakiekolwiek informacje, chociażby czy ciężko się na stopa dostać do począkowej stacji i jak to jest jeśli chodzi o te pieczątki, kartę 'startową'. Jestem osobą, szczerze mówiąc będąca bardzo daleko od religii, jednak ostatnio wszystko bardzo się zmieniło.Zaczęło się od miłości do gospel.

NOWY! Autor: do MartaHa | Dodano: 2014-05-12 16:34:09

Marto i inni proszę czytajcie forum.Odrobina wysiłku z własnej strony. To też część Camino

NOWY! Autor: Ola | Dodano: 2014-05-13 11:18:15

Rafale! odezwij się na mojego maila zizik1@tlen.pl

Ja również szukam kompana ;) pielgrzymkę planuje na początku sierpnia na ok plus minus 2 tyg :)

NOWY! Autor: Didi | Dodano: 2014-05-13 20:02:16

Ja planuję wyruszyć po. 23 lipca, jestem w stanie się dostosować. Jak jest jakiś pan odważny na autostopowe dotarcie do trasy? Mam 28 lat i to nie moje pierwsze camino, nie pierwsza podróż autostopem przez Europę, także mogę służyć doświadczeniem. Piszcie.

warszawianka.xxi@wp.pl

NOWY! Autor: Michał Wadowice | Dodano: 2014-05-17 13:26:07

Witam Was 

Planujemy z żoną pelgrzymke(wylot 08.09.2014) do Santiago pieszo 7-10dni max 2 tyg  . Czymógły ktoś przysłac nam pełną rozpiske co i jak. gdzie mamy dojechac i skąd wyjśc . Którą trasą najlepiej aby mozna było czasem zejśc do jakiejs wioski lub miasteczka ,oraz może jest jakas trasa widokowa.

A może tez ktos tez ma podobne plany. Pozdrawiam Michał 50lat

mail  michaljozef1@gmail.com

NOWY! Autor: m | Dodano: 2014-05-22 15:49:26

Witajcie szukam towarzysza/towarzyszki żeby razem zacząć. Jadę na stopa. Pielgrzymkę planowo chcę zacząć 8/9 czerwca z Saint - Jean Pied de Port(zastanawiam się jeszcze nad Camino del Norte). Możemy się spotkać już na miejscu w Saint Jean de Pied, bądź w Krakowie

mmartaaa@vp.pl

NOWY! Autor: Karen | Dodano: 2014-05-24 15:46:20

Witaj !

Planuję swoją podróż od połowy sierpnia na min. 4 tygodnie - trasa francuska (aczkolwiek mogę sie ewentualnie dostosować).

Szukam osoby lub grupy która jedzie w tym terminie. Będę na dniach wykupywać lot - chciałabym z kimś dotrzeć do początku trasy, wracać i zacząć pieszą wędrówkę - potem już wiaodmo, każdy ma inne tempo.

Chyba że jest tutaj jakas GRUPA osób która planuje wędrówke w tym terminie - wtedy BARDZO chętnie przyłącze się na cała trasę - tak chyba jest bezpieczniej :)

Jeżeli chodzi o mnie - mam 22 lata i dośc dobrą formę. Obecnie staram sie biegać kilka razy w tyg i czynnie sie przygotowywać. Jestem z Krakowa.

prosze o kontakt na ek.copywriting24h@gmail.com

Pozdrawiam wszystkich realizujących swoje marzenia !

NOWY! Autor: dojrzała | Dodano: 2014-05-25 19:47:25

Szukam towarzyszki/sza podróży na camino primitivo .Wyruszam pod koniec czerwca.Zapraszam .

NOWY! Autor: Piotr 26 | Dodano: 2014-05-26 15:23:21

Dzień dobry, 

czy ktoś z Was leci do Paryża 30 lipca o 8 rano z Modlina a następnie o 22 pociągiem do Bayonne celem odbycia pielgrzymki?:))

NOWY! Autor: Anka27 | Dodano: 2014-05-26 18:28:24

hej, 

zmienilam zdanie i juz w czerwcu chce wyruszyc na Camino Frances, gdyz cos mi podpowiada zeby isc juz teraz, biore pod uwage jazd e autostopem i nocowanie w spiworze, bylam juz dwa razy na Camino, szukam towarzyszki/ towarzysza, sama nie odwaze sie podrozowac stopem, pozdrawiam

anka199dd@gmail.com

NOWY! Autor: Tomek | Dodano: 2014-05-27 19:34:56

5- 23 września SJPdP - Pampeluna i dalej Camino Aragones z zakończeniem w Lourdes.

Może ma ktoś ochotę dołączyć?

bulatka@onet.pl

Buen Camino

NOWY! Autor: Dam | Dodano: 2014-05-29 21:12:00

Cześć,
poszukuję towarzyszki/towarzysza do podóży autostopem do Irun(Camino del Norte). Niestety (albo stety) tylko w czasie podróży stopem, drogę do Santiago chciałbym przejść sam. Planowany termin: początek lipca. Ktoś ma podobne plany? ;)

NOWY! Autor: Rozważająca | Dodano: 2014-06-03 01:21:13

Witajcie,

Czytam Wasze wpisy i rozważam czy nie wyruszyć w drogę:) Jednak potrzebuję Towarzysza, bo chciałabym jechać i wracać na stopa. Ewentualnie część tanimi liniami albo inną tanią formą podróżowania;) Jest mi obojętne jaką trasą pójdziemy, żadną nie szłam więc każdą chętnie poznam. Czasu niestety nie mam za dużo - 2, max. 3 tygodnie może być lipiec albo sierpień.

Marzyło mi się od dawna pójście do Santiago z progu swojego domu, ale nie zanosi się żebym miała na to czas i pieniądze więc czemu nie przejść chociaż kawałka:)

Jeśli ktoś ma ochotę powędrować wspólnie proszę o kontakt, mój mail: ddorota1357@gmail.com

Pozdrawiam!

P.S. Ze względu na autostopową część wyprawy bezpieczniej będę się czuła z mężczyzną. Motywy wędrówki, wiek, doświadczenie nie mają dla mnie znaczenia - ważne żeby był ktoś, na kogo można liczyć w drodze. Ze swojej strony obiecuję to samo:)

NOWY! Autor: Jakub | Dodano: 2014-06-09 06:46:41

Hej,szukam towarzysza do podróży autostopem(pierwszy raz) na camino (Frances/del Norte), głównie towarzyszki aby łatwiej łapać stopa, ale nie bedę wybrzydzał :) Planuje wyruszyć najprawdopodobnie po 15 sierpnia. Mam 24 lata z Warszawy, milewidziane osoby w podobnym wieku.

Kontakt: jgromadka@gmail.com

NOWY! Autor: Jakub | Dodano: 2014-06-09 06:46:47

Hej,szukam towarzysza do podróży autostopem(pierwszy raz) na camino (Frances/del Norte), głównie towarzyszki aby łatwiej łapać stopa, ale nie bedę wybrzydzał :) Planuje wyruszyć najprawdopodobnie po 15 sierpnia. Mam 24 lata z Warszawy, milewidziane osoby w podobnym wieku.

NOWY! Autor: J. | Dodano: 2014-06-09 13:21:24

Planuję swoje pierwsze Camino we wrześniu(ok 2 tyg.)Początek trasy najlepiej SJPDP,ale może być inny.Czy ktoś ma podobne plany,chętnie się przyłączę.Pozdrawiam.

NOWY! Autor: Marta | Dodano: 2014-06-09 14:14:40

Witam! Wspólnie z koleżanką planujemy Camino drogą francuską na początku sierpnia. Plan jest taki aby lecieć samolotem z Krk do Paryża a następnie stopem/pociągiem do SJPdP. Powrót stopem. Oczywiście wszystko to jest jak narazie wstępny plan. Jeżeli ktoś planuj w tym terminie pielgrzymkę to zapraszamy. W grupie zawsze raźniej:) Kontakt do mnie marta010290@vp.pl

NOWY! Autor: nick102 | Dodano: 2014-06-09 15:36:58

Kochani, słuchajcie,

Nie bójcie się iść sami. O tej porze roku, rzesze pielgrzymów przemierzają camino, w szczególności francuskie. Nawet jeśli ktoś dobrze nie zna języka angielskiego lub niemieckiego, dogada się bez problemu z innymi pilegrzymami. Atmosfera camino w drodze jak i w albergach jest bardzo przyjacielska a ludzie łatwo nawiązują kontakty. Mówi się, że prawdziwe przeżycie camino leży u podstaw smaotnej wędrówki. A w każdej chwili można dołączyć do innego caminowicza, który także będzie szukał towarzysza drogi, na chwilę, na kilka godzin lub na dłużej. Buen Camino.

NOWY! Autor: ces | Dodano: 2014-06-09 18:15:41

do J. - kiedy dokładniej masz zamiar wyruszyć ? Też planuję dwa tygodnie we wrześniu i zastanawiałam się nad początkiem po stronie francuskiej. Może zaczęlibyśmy razem ? Jeżeli będę szła sama to jednak z Pampelony lub zdecyduję się na około 300 km przed SdC.

NOWY! Autor: Teb | Dodano: 2014-06-09 22:11:51

Do J i ces

Jeśli brakuje Wam odwagi możemy połączyć siły na podróż i pierwsze dni (do Pampeluny).

Dziś Ryanairem 5.09 W-wa Modlin - Bruksela Ch. kosztuje dziś 59 zł a 6.09 Bruksela  Biarritz 26 euro. (2 tyg. temu zapłaciłem 2 razy tyle)

Razem łatwiej będzie przetrwać noc na lotnisku oraz można będzie taniej przenocować w Biarritz/Bayonne z 6 na 7 września. Pokój kosztuje od 50 euro i praktycznie nie ma różnicy, czy to 1,2 czy 3 osobowy.

Po przejściu Pirenejów i oswojeniu się z Drogą - każdy może rozpocząć swoje własne Camino.

Ja za  Pampeluną odbijam na szlak aragoński i wędruję do Lourdes.

więcej: bulatka@onet.pl

Buen Camino

NOWY! Autor: Jakub | Dodano: 2014-06-10 00:57:12

Hej,szukam towarzysza/szki do podróży autostopem(pierwszy raz) na camino (Frances/del Norte)[całą wyprawę chciałbym zamknąć w 40 dniach], głównie towarzyszki aby łatwiej łapać stopa, ale nie bedę wybrzydzał :) Planuje wyruszyć najprawdopodobnie około 15 sierpnia. Mam 24 lata z Warszawy, milewidziane osoby w podobnym wieku. Wszystko jest do dogadania :)

NOWY! Autor: J. | Dodano: 2014-06-10 10:14:16

Do CES i Teb.Termin 05.09.jest dla mnie dobry na camino z SJPDP.

Czy ces odpowiada wylot z W-wy Modlin?Pozdrawiam.

NOWY! Autor: Teb | Dodano: 2014-06-10 12:11:20

J

odezwij się na e-mail

bulatka @ onet . pl

NOWY! Autor: Natala | Dodano: 2014-06-10 21:07:49

Hej! :)

Szukam Towarzysza podróży autostopowej (z i do Polski) oraz wędrówki szlakiem Camino Frances z SJPdP. Myślę aby pieszo dotrzec również na Fisterrę.
Wyruszyc chciałabym z początkiem lipca, na całą drogę przeznaczyc  max. 45 dni.
Mam 23 lata, mile widziane osoby w podobnym wieku.

wybiellacz@gmail.com

NOWY! Autor: Ewa | Dodano: 2014-06-12 23:07:12

Hej, ponoć na camino najlepiej wybrać się samemu, ale moim zdaniem nie jesteśmy stworzeni do tego by być zawsze sami. Na camino chcę się wybrać z kimś, bo raźniej niż w pojedynkę, w organizacji, w chwilach zwątpienia ma kto wesprzec, w chwilach słabości jest ktoś kto poda rękę, zawsze więcej wspomnień i na koniec okazuje się, że dwoje ludzi może się dogadać i zostać przyjaciółmi ;) Mam 27lat, camino planuję na urlop - wrzesień (2tyg - terminowo jestem w stanie się dopasować). Nie znam języka, i to jest mój główny problem w tym by pójść na camino samotnie. W zamian za towrzystwo mogę zaoferować swoją osobę, rozmowy o życiu, problemach, Bogu ... pomoc, wsparcie i niezapomniane wrażenia uwiecznione zdjęciami. Jakby ktoś się namyś  lił, czekam na maila: pinki23@wp.pl

Bueno Camino! :)

NOWY! Autor: Michalina | Dodano: 2014-06-15 14:24:48

Witam :) w połowie lipca (dokładnie 14 - ale to jeszcze jest do uzgodnienia) planuję pojechać rowerem do Santiago. Zaczynam w Sandomierzu. Mam do przejechania ponad 3000 km, chcę to zrobić w 30 dni. Nie wykluczam "etapów pociągowych". Nie mam na razie żadnego pewnego towarzysza podróży, a sama nie bardzo chciałabym jechać na tak długo. Gdyby ktoś planował coś podobnego, proszę o kontakt. Ewentualnie, bardzo chętnie dołączę do kogoś już we Francji czy w Hiszpanii :) Gdyby ktoś miał coś ciekawego do zaproponowania albo chciał się dowiedzieć o szczegóły mojego planu, podaję maila wyprawy: rowerowecamino@gmail.com :) i zapraszam do wspólnego pedałowania!

NOWY! Autor: Michalina | Dodano: 2014-06-15 14:25:39

Witam :) w połowie lipca (dokładnie - 14, ale to oczywiście jest jeszcze do uzgodnienia) planuję pojechać rowerem do Santiago. Zaczynam w Sandomierzu. Mam do przejechania ponad 3000 km, planuję zrobić to w 30 dni. Nie wykluczam "etapów pociągowych". Nie mam na razie żadnego pewnego towarzysza podróży, a sama nie bardzo chciałabym jechać na tak długo. Gdyby ktoś planował coś podobnego, to proszę o kontakt. Ewentualnie, bardzo chętnie dołączę do kogoś już we Francji czy w Hiszpanii :) Gdyby ktoś miał coś ciekawego do zaproponowania, albo chciał się dowiedzieć o szczegóły mojego planu, podaję maila wyprawy: rowerowecamino@gmail.com :) i zapraszam do wspólnego pedałowania! :)

NOWY! Autor: J | Dodano: 2014-06-15 16:01:06

@Ewa,

na Camino człowiek nie jest sam,choć wybiera się tam bez towarzystwa(przeważnie). Pierwsze Buenas dias albo Hola wypowiedziane do nieznanej osoby mają moc przełamywania barier językowych, tzw."tremy pierwszaka", czy innych strachów i wyolbrzymionych barier.Poczujesz luz i swoją wartość w pokonywaniu trudności.Spotkasz wiele ciekawych osobliwości, i to będzie dla Ciebie niezapomniane.

Buen Camino

NOWY! Autor: marta | Dodano: 2014-06-15 17:08:41

@ Ewo !

Koniecznie przeczytaj bloga Krzysztofa Kiełka. Ja przeczytałam od deski do deski , od końca

do początku. Wyruszył sam, ale na swej drodze spotkał, Ulę, Gosię i Kangura. To oni nadali

sens Jego drodze. Szkoda tylko ,że nie zamieścił ani jednej fotki z drogi, a zrobił ich około 2000szt,

Myślę, że emanują radością tego, co przeżył w drodze.

NOWY! Autor: Szymek | Dodano: 2014-06-15 22:54:29

Cześć! W polowie lipca wyruszam na Camino Frances. Szlak chciałem przejść sam, dlatego też nie szukam kompana do wspólnego marszu (choć jeszcze się waham, a jeśli będzie nam odpowiadało swoje towarzystwo możemy spróbować wspólnie przemierzyć szlak) lecz do wspólnego dojazdu na miejsce autostopem. Preferowana płeć piękna ze względu na łatwość stopowania. mam 21 lat, aktualnie mieszkam w Krakowie, doświadczenie w stopowaniu za granicą posiadam. szymon2211(at)op.pl

NOWY! Autor: krzysztof kiełek | Dodano: 2014-06-16 19:56:33

Droga Marto albo pani Marto dziękuję za dobrą ocenę moich wypocin pod tytułem Moje 21 dni camino podbudowała mnie pani bardzo mocno a co do zdjęc to teraz zamierzam je umieścić na faceboku bo ta strona jest zablokowana i to stwierdził informatyk a naprawdę chciałem zamieścić zdjęcia i jesli ma pani faceboka to na stronie camino de santiago umieszczę te zdjęcia między innymi za pani sympatyczny wpis jeszcze raz dziękuję ci Marto i jesli ci się spodobały te wypociny z mojego camino frances to szukaj bloga z mojego camino del norte i camino primitivo zresztą nie ukończonego ale o tym na blogu więc pozdrawiam ciebie serdecznie i ciepło i życzę wszystkiego najlepszego BUEN CAMINO 

NOWY! Autor: ag. | Dodano: 2014-06-16 21:36:46

Myślę,że łatwiej odszukać blog Krzysztofa pod adresem :http://caminodesantiago.pl/blog/29
W wolnym czasie przeczytam z przyjemnością. Pozdrawiam.

NOWY! Autor: lun | Dodano: 2014-06-20 19:15:31

Cześć, na poczatku lipca chcę wyruszyć na Camino Frances. Szukam towarzystwa do wspólnego dojazdu na miejsce autostopem, ewentualnie wspólnego przemierzania szlaku. malbar@op.pl

NOWY! Autor: piotr | Dodano: 2014-06-22 22:38:51

Dnia 1 sierpnia na Camino chcę jechać swoim autem. Pragnę przejść ok 300 - 400 km drogą północną. Mam jeszcze 2 miejsca wolne. Koszt paliwa przy 4 osobach nie powinien przekroczyć 600 zł w obie strony. Mieszkam na śląsku. Gdyby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt ( piotrus0309@interia.pl )

NOWY! Autor: Ola :) | Dodano: 2014-06-23 10:43:00

Cześć!:)

w pierwszej połowie września planuję ruszyć drogą północną z Gijón. Na samą trasę liczę ok. 14 dni. Będzie to moje pierwsze Camino, chwilowo idę sama, ale chętnie znajdę towarzysza/-kę przynajmniej na część drogi. Mile widziane osoby w wieku okołostudenckim (mam 24 lata) ;)

olka_paw@interia.pl

NOWY! Autor: Jagoda | Dodano: 2014-06-23 18:39:43

Czesc 

Szukam towarzystwa dla mojej znajomej, ktora we wrzesniu chce przejsc trase z Porto do Santiago.

NOWY! Autor: Agata | Dodano: 2014-06-25 15:17:02

Na wrzesień, to bym sie pisała.

agatka1977@virgilio.it

NOWY! Autor: Agnieszka | Dodano: 2014-06-25 20:46:17

czesc! 

mam 30 lat i wybieram sie na camino...w polowie lipca, albo na poczatku wrzesnia (jeszcze nie mam biletu:). nie moge sie tez zdecydowac czy zrobic trase nord czy francese...moze ktos sie odezwie i pomoze mi podjac decyzje. i moze sie spotkamy na szlaku?:)

cholewa_agnieszka@yahoo.co.uk

NOWY! Autor: lukasz | Dodano: 2014-06-26 14:10:46

Za kilka dni chciałbym ruszyć na Camino Frances. Na samolot juz za późno, bo ceny są horrendalne. Szukam zatem towarzystwa na podróż autostopem. Widziałem też ogłoszenia o jeździe samochodem

Krótko o sobie: Łukasz, 29 lat, spod Warszawy, brak nałogów, biegły polski, komunikatywny angielski, podstawowy hiszpański i rosyjski, prawo jazdy kat. B

e-mail:lukasz.mizeracki@gmail.com

NOWY! Autor: Marcin30 | Dodano: 2014-07-07 12:50:45

3 sierpnia z rana wyruszm z SJPdP do Santiago. Doświadczenia z pielgrzymowaniem: krajowe. Nie szukam towarzysza/-szki na całe Camino, ale kogoś, do kogo od czasu do czasu będę mógł się odezwać po polsku. Mile widziana osoba z komunikatywnym hiszpańskim.

Pozdrawiam!

marcin_wawrzyniak@wp.pl

NOWY! Autor: Jamajka | Dodano: 2014-07-07 21:30:16

Hej!

Szukam towarzysza do wspólnej podróży stopem. Samo Camino chcę przejść sama. Mam 27 lat mieszkam w Warszawie. Znam podstawy angielskiego chcę wyruszyć w podróż stopem maksmalnie 14 lipca.

jamajka.87@wp.pl

NOWY! Autor: Joanna Maria | Dodano: 2014-07-08 14:28:37

Witam wszystkich serdecznie,

w sierpniu tego roku planuję przejść sama Camino Francés. Lecę do Bilbao i stamtąd przejadę autobusem do Burgos lub do León. Czy może ktoś przeszedł tą trasę i podzieliłby się ze mną konkretnymi wrażeniami? Czytałam dużo o szlaku i schroniskach, ale dalej nie wiem dokładnie jak to wszystko wygląda. Czy rzeczywiście trzeba budzić się o 6 rano i zaczynać drogę tak wcześnie, bo inaczej nie znajdzie się miejsca na nocleg? Nie jestem wielką sportsmenką, ale trochę ćwiczę wielogodzinne marsze, żeby mieć lepszą kondycję. Nie umiem sobie jednak do końca wyobrazić w ile czasu pokonuje się te 15-20km dziennie. Wiem, że każdy ma swoje tempo, ale jednak, może ktoś powie mi z doświadczenia ile czasu potrzebował na przejście odcinka, który zaplanowałam. Czy jest się w stanie przejść 18 kilometrów dziennie przez 20 dni? 

Będę bardzo wdzięczna za opinie i porady. Mój e-mail to: joannamaria.kowalczyk@gmail.com

Pozdrawiam i ¡buen camino a todos!

NOWY! Autor: Dorota | Dodano: 2014-07-08 14:37:42

Tu nie ma się co pytać. W sobotę albo w niedzielę zapakuj plecak, tak z 10 kg (chociaż na camino powinnaś mieć mniej) i po prostu zrób sobie próbę czy dasz radę tyle przejść i ile Ci to zajmie. Najlepiej tak ze 3 dni pod rząd. Tempo zależy najczęściej od wieku (młodsi czasami mają lepszą kondycję, ale niekoniecznie), wagi (człowiek z nadwagą idzie raczej wolniej - wiem po sobie), wzrostu ( jak ktoś ma długie nogi to stawia dłuższe kroki) i pory dnia (rano idzie się szybciej bo człowiek jest wypoczęty i nie ma jeszcze gorąco).

NOWY! Autor: Tamara | Dodano: 2014-07-08 14:55:58

Do Joanny Marii

Camino od Leon do SdC przeszłam w 2013 roku. Dziennie szłam średnio ok. 20 km - było to do pokonania :). Większość Pielgrzymów przechodziła dłuższe odcinki. Ważne jest, żebyś przed wyruszeniem pochodziła trochę jeszcze w Polsce, w ramach treningu. Ja chodziłam, przez ok. 3 tygodnie, ok. 7 km dziennie, z małym plecakiem obciążonym do 5 kg. Ale koniecznie powinnaś przejść przynajmniej raz odcinek 10 - 12 km w ubraniu i butach, które bierzesz na Camino. Ważę ok. 60 kg, mój plecak razem z 1/2 litrową butelką wody, bułką i jakimś owocem ważył ok. 9 kg i nigdy nie stanowił dla mnie specjalnego utrudnienia. Może mój blog na www.caminodesantiago.pl "Otwarte Ramiona Mojego Camino Frances 2013" będzie Ci pomocny. Powodzenia i Buen Camino.

NOWY! Autor: Piękna_Stopka | Dodano: 2014-07-12 16:42:04

termin: wrześnień 2014

preferowana trasa: del Norte

środek transportu na trasie Polska-Hiszpania: autostop

poszukiwany: towarzysz podróży na całą wyprawę lub dojazd autostopem do Hiszpanii

Jestem otwarta na wszelkie propozycje dotyczące wyprawy.

Dodam tylko, że mam 25 lat i trochę doświadczenia w stopowaniu; mieszkam w okolicach Warszawy.

Zainteresowanych proszę o kontakt: szyjka89@wp.pl

:-)

NOWY! Autor: B:( | Dodano: 2014-07-14 09:33:36

Witam.Na początku września planuję wyjazd na C.F. ok.2tyg

Przelot z Modlina do Barcelony i dalej do SJPdP .Szukam osoby lub osób,które wybierają się na camino w podobnym terminie.

NOWY! Autor: Teb | Dodano: 2014-07-14 09:39:49

@B

odezwij się na bulatka@onet.pl

Tomek

NOWY! Autor: piotr | Dodano: 2014-07-16 23:44:14

Witam. Z początkiem sierpnia swoim autem ruszam na camino. Mam miejsca w aucie. Gdyby ktoś był chętny może się zabrać - jest mi obojętnie czy K czy M. Zaplanowałem trasę - Nord - ale nie ma problemu z podwiezieniem w inne miejsce startu jak i powrotu. Chętnych proszę o kontakt <piotrus0309@interia.pl>

NOWY! Autor: Jaga | Dodano: 2014-07-17 11:29:01

Witajcie pielgrzymowicze ,ruszamy na Camino 18sierpnia do Bilbao,stamtad dalej busami do SJPdP.Wylatujemy z Hamburga,chcemy przejsc trasa francuska.Jesli komus pasuje ten sam termin,to zapraszamy na wspolne wedrowanie.Z pozdrowieniami J.

NOWY! Autor: Alicja25 | Dodano: 2014-07-23 00:39:05

Witajcie! Poszukuję towarzyszki/a podróży autostopowej do Hiszpanii na początek sierpnia. Chciałam zrobić drogę do Santiago (północną), oczywiście towarzystwo na czas dłuższy również mile widziane! 

Pozdrawiam, Alicja 

alicjawozniak@onet.eu

https://www.facebook.com/alicja.wozniak.7798

NOWY! Autor: J. | Dodano: 2014-07-23 13:28:43

Zapraszamy chętnych na wspólne camino.Wyruszamy 10.09 do Barcelony.Trasa CF z SJPDP.

powrót 24.09.

NOWY! Autor: Łukasz | Dodano: 2014-07-23 19:47:07

Hej, planuję wylecieć z Poznania do Barcelony 17.08, następnie dostać się do Leon i stamtąd iść do Santiago. Podobno interesujący szlak. Lot powrotny z Barcelony 28.08. Ryanair ma ciekawą ofertę na te dni. Poszukuję osoby towarzyszącej (żeby się nie pogubić w Hiszpanii ;-) czekam na odzew: https://www.facebook.com/lukasz.boruch

NOWY! Autor: Marcin | Dodano: 2014-07-23 22:08:05

WItaj J.
Chętnie bym się do Was dołączył. Zastanawia mnie tylko to czy jest to fizycznie możliwe by przejść całą trasę francuską z SJPdP w 14 dni (10-24.09) wliczając jeszcze dni transportu?

Marcin

NOWY! Autor: Maciej | Dodano: 2014-07-23 22:57:03

Drogi Marcinie,

w 14 dni to jednie rowerem byłbyś w stanie zrealizować całe camino

pozdrawiam

NOWY! Autor: Alicja | Dodano: 2014-07-24 19:04:50

Witam mam 51 lat i chciala bym zabrac sie z kims na taka pielgrzymke prosze o kontakt bell1@vp.pl

NOWY! Autor: silna grupa | Dodano: 2014-07-24 21:39:41

wychodzimy 11.09 2014zSJPdP trasą francuską doSdC,jeżeli sił starczy to pójdziemy dalej czyli do Muxii lub Finnisterry.Wylot z Krakowa przez Londyn do Biaritz,10.09.Plan zapięty na przedostatni guzik.Zapraszamy!

NOWY! Autor: Małgosia | Dodano: 2014-07-24 22:32:50

Witajcie, poszukuję towarzysza/towarzyszki podrózy do Santiago od około 1 września. 

Małgosia

NOWY! Autor: Fran-czeska | Dodano: 2014-07-25 15:32:17

Jak tam nasz sąsiad? Parę tygodni temu proponowałam Czechom znajomym by wybrali sie z nami do Santiago i co  ktoś chetny chciałby wyruszyć ? 

NOWY! Autor: Robert | Dodano: 2014-07-25 19:07:43

Cześć. Małgosiu jeśli interesuje Cię trasa z Leon, około 20 dni, to mogę być zaintereowany. Znajdziesz mnie tutaj: https://www.facebook.com/robert.krysztofowicz.98

NOWY! Autor: piotr 50+ | Dodano: 2014-07-26 23:29:27

Witam wszystkich którzy się wahają. Mam jeszcze miejsca w aucie a ruszam za 5 dni tj w nocy 31/01 -zaplanowałem trasę Nord. Kto się zdecyduje proszę o kontakt / piotrus0309@interia.pl /

NOWY! Autor: Małgosia | Dodano: 2014-07-30 16:06:31

Witajcie, planuję wyprawę troche później, około 27.09 - 18.10. 2014. Poszukuję towarzysza/towarzyszki podróży. Początkowo planowałam wyruszyc sama jednak raźniej mieć człowieka w zasięgu wzroku:). Bilety jeszcze nie kupione. Szczegóły, trasa do omówienia. Wazne jeste dla mnie razem rozpocząć wędrówkę, a później zobaczymy co przyniesie droga. Kto chciałby zobaczyć początek jesieni tam, niech pisze na adres: mklockowska@wp.pl . Zapraszam:)

Małgosia

NOWY! Autor: Pablo | Dodano: 2014-07-30 22:44:30

Witam wszystkich Forumowiczów,

jestem w trakcie planowania mojego pierwszego w życiu Camino i chciałbym, żeby było to Camino Frances. Wyruszyć z Polski mogę już 18. Sierpnia, aczkolwiek nie wykluczam małego poślizgu. Pieszą wędrówkę planuję rozpocząć tradycyjnie w SJPdP, a na trasę SJPdP->SdC->Finisterra mam czas do końca września.

W kwestii dojazdu do SJPdP jestem elastyczny, choć aspekt finansowy odgrywa znaczącą rolę. Ostatnio widziałem dość tanie loty do Barcelony na 19.08, coś koło 300 zł/os. Dalej nie wykluczam jazdy autostopem, lub wariantu mieszanego pociąg-autobus-autostop.

Mam 25 lat, głowę pełną marzeń i wokół siebie ludzi próbujących odwieść mnie od realizacji jednego z większych, a kto wie, może i największego z moich marzeń. Bo jak mówią, to nie droga jest trudnością, ale trudności są drogą... Chciałbym poznać sens tych słów.

Zainteresowanych dołączeniem, choćby w zakresie dojazdu do SJPdP z Warszawy, Wrocławia, Opola lub okolic proszę o skontaktowanie się ze mną pod adresem e-mail: pablo.montoya@onet.pl

A tym, co w drodze lub tuż przed nią: Buen Camino!!!

NOWY! Autor: Teb | Dodano: 2014-07-31 09:21:09

@Małgosia

napisz na bulatka@onet.pl

Może coś wymyślimy

Tomek

NOWY! Autor: Jola 51 | Dodano: 2014-07-31 13:46:39

Witam

09.09.2014 wylatuję do Pampeluny i stamtąd chcę zacząć rowerem do Santiago. Czy ktoś jedzie rowerem w tym czasie.?  Zaznaczam że rowerem jeźdżę amatorsko czyli powoli i słabo. Ale na piechotę się nie zdecydowałam z uwagi na nogi.

NOWY! Autor: deszczylas | Dodano: 2014-07-31 22:16:24

Witajcie, na początku września wybieramy się we dwie na Camino. Poszukujemy chętnego/chętnej/chętnych przede wszystkim do wspólnego przejazdu do Hiszpanii i ewentualnie na trasie do Santiago. Planujemy wystartować z Astorgi/Ponferrady. Tak się poukładało, że jeśli nie znajdziemy towarzysza/szki/szy, nasz plan, cel i marzenie związane z Camino legnie w gruzach. Wierzymy, że się uda :) Proszę o kontakt na dallocher@o2.pl

NOWY! Autor: Bartek | Dodano: 2014-08-02 12:37:39

Hej. W zeszłym roku byłem na Camino Frances. Teraz rozważam krutszą trasę tak ok. 300 km np. camino primitivo. Termin sierpień, najlepiej po 15, czy są jacyś chętni ? Mój mail jn1979@vp.pl

NOWY! Autor: Magdalena | Dodano: 2014-08-03 21:24:13

Rafał, jeśli Twoja wiadomość jest jeszcza aktualna, napisz magdalenabembnista@o2.pl

Małgosia, z Tobą również chciałbym się skontaktować :-) 

Chciałabym bardzo przejść Camino del Norte zaczynając pod koniec lipca, a kończąc we wrześniu lub nawet ewentualnie pierwsze dni października. Jestem studentką, zależy mi na oszczędnościach, dlatego bardzo chętnie pojechałabym autostopem, jednak nie mam doświadzczenia w tej kwestii. Camino też chcę przejść pierwszy raz. Szukam kogoś kto wie co i jak, albo jest dość odważny by zaryzykować razem ze mną :-)

NOWY! Autor: Nel | Dodano: 2014-08-11 13:55:54

Cześć! Potrzebuję Waszej rady i pomocy. Planujemy z moim chłopakiem po przejściu Camino wracać z Santiago na stopa do Polski. Czy ktoś z Was wracał lub jechał i mógłby mi doradzić jakąś sprawdzoną trasę, gdzie nocować, gdzie się zatrzymywać, w którą stronę jechać itd.? Z góry bardzo serdecznie dziękuję :)

NOWY! Autor: Natka | Dodano: 2014-08-11 14:53:50

@Nel
Podaj jakiś namiar na siebie, chętnie napiszę co wiem na bazie swoich doświadczeń :)

NOWY! Autor: Kubuś | Dodano: 2014-08-13 23:04:11

Natka, ja również chętnie przygarnąłbym trochę Twojej wiedzy i doświadczenia jeśli chodzi o powrót z Santiago na stopa(do Warszawy, ale to mniej ważne).

NOWY! Autor: bogumilka | Dodano: 2014-08-14 10:38:39

Cześć,

wybieram się na Camino we wrześniu, chciałabym wystartować z Burgos. Mam na wędrówkę 3 tygodnie. Czy ktoś jest chętny do wspólnej podróży do Hiszpanii a potem - już bardziej luźno, bo chciałabym też iść trochę sama - drogi do Santiago?

O mnie: 30-latka, komunikatywny angielski, z Wrocławia, lubię ludzi, góry, podróże, dogadamy się:) bogumilka3@wp.pl

Pozdrawiam

NOWY! Autor: halina swiercz | Dodano: 2014-08-14 14:59:40

chcę wyryszyć pierwszy raz na szlak we wrześniu, pażdzierniku w Polsce , potrzebuję towarzyszki w dowolnym wieku,   najlepiej warszawskim szlakiem

NOWY! Autor: Karolina | Dodano: 2014-08-17 22:23:07

Witam!
Z poczatkiem września chcę wyruszyć autostopem do Hiszpani i tam odbyć pilegrzymkę drogą północną. Mój budżet jest mocno ograniczony i nie stać mnie na dojazd. W związku z tym szukam towarzysza/towarzyszki na wspólne stopowaniem do Irunu oraz póżniej powrót z Santiago. Wspólne pielgrzymowanie też oczywiście wchodzi w grę, chociaż niekoniecznie chcę skazywać kogoś przez miesiąc na swoje towarzystwo. ;P Przed wyjazdem, a zostało już niewiele czasu fajnie byłoby się spotkać i poznać. Jestem z Warszawy, mam 21 lat, studiuję na Politechnice, biegam i ogólnie lubię aktywny tryb życia, więc moja kondycja jest całkie dobra. Szukam kogoś w podobnym wieku, najlepiej dziewczynę. ;)
Pozdrawiam!
karolina_93@vp.pl

NOWY! Autor: olcia | Dodano: 2014-08-18 20:05:22

Witam a moze ktoś ma ochotę wybrac się na camino w listopadzie pierwsze 2 tygodnie? Myslalam o francuskim lub primitivo.  Pozdrawiam Ola

NOWY! Autor: olcia | Dodano: 2014-08-18 20:05:23

Witam a moze ktoś ma ochotę wybrac się na camino w listopadzie pierwsze 2 tygodnie? Myslalam o francuskim lub primitivo.  Pozdrawiam Ola

NOWY! Autor: Kaska | Dodano: 2014-08-19 15:10:06

hej, palnuje czesc Camino Frances, rusze z Leon kolo 12 a 26 wrzesnia musze byc w Polsce, z checia wyrusze z kims (na poczatku zawsze razniej), ale mam zamiar czesc trasy przejsc samej, chetnych na wspolny start zapraszam do kontaktu ... 29 lat, jestem z wroclawia, typ osoby bez konfliktowej, ktora duzo podrozowala,

Jesli ktos podrozuje w podobny terminie i ma pomysl na polaczenie, tez z checia sie dowiem jaka trasa lecicie, polaczenia w tej chwili sa dosc drogie;//  Pozdrawiam

NOWY! Autor: Ania | Dodano: 2014-08-20 16:56:21

Hej Kasiu:) Ja też wybieram się w podobnym okresie. Tzn właśnie jestem w trakcie szukania połączeń lotniczych. Czy możesz napisac jakie połączenie z Polski do Hiszpanii wybrałaś? Rzeczywiście ceny biletów idą w górę;/ Podaję kontakt do siebie: amaj1987@o2.pl. Pozdrawiam!

NOWY! Autor: J. | Dodano: 2014-08-25 10:57:57

Witam.Do Barcelony wylatuję z W-wy 10.09. Camino chcę rozpocząć z SJPdP.

W ciągu 14 dni chcę dojść do Burgas i tam zakończyć pierwszy etap CF.Jeśli ktoś ma podobny 

plan i ochotę to zapraszam do wspólnej podróży.

NOWY! Autor: Michał Kibler | Dodano: 2014-08-25 19:55:10

Witam Serdecznie

Moje pierwsze w życiu Camino właśnie mnie wezwało do siebie.

Jestem gotów wyruszyć z Polski w ciągu kilku dni. Jestem doświadczonym piechurem. Chętnie wyruszę z kimś z Polski - samolot, autostop, a na trasie mogę iść z kimś wspólnie lub samemu.

kontakt: kiblermichal@gmail.com

https://www.facebook.com/michal.kibler

Pozdrawiam

NOWY! Autor: Michał Kibler | Dodano: 2014-08-27 20:53:44

Wylatuje 10.09 z Berlina do Bilbao, później bus do Irun. 11 wychodzę na północny szlak.

Czy ktoś chce się dołączyć?

NOWY! Autor: Sławek | Dodano: 2014-08-28 01:07:27

8 września o 16:50 odlatuje z Krakowa do Madrytu. Tam zarezerwowałem auto, które mam oddać następnego dnia w Pamplona. Następnie stopem do Saint Jean Pied de Port. Zapraszam 100cp@wp.pl

NOWY! Autor: Maciek | Dodano: 2014-08-29 16:15:08

Witajcie .. Wyruszam na Cmino w poniedziałek 1 września autokarem z Katowic .. W bayonne będę planowo 3 września .pociag do sjpdp i ruszam:) jeśli ktoś ma ochotę się dołączyć piszcie SMS 888666149. Maciek..mam 33 lata i to moje pierwsze Camino ..pozdrawiam wszystkich ..buen Camino

NOWY! Autor: Maciek | Dodano: 2014-08-29 16:15:10

Witajcie .. Wyruszam na Cmino w poniedziałek 1 września autokarem z Katowic .. W bayonne będę planowo 3 września .pociag do sjpdp i ruszam:) jeśli ktoś ma ochotę się dołączyć piszcie SMS 888666149. Maciek..mam 33 lata i to moje pierwsze Camino ..pozdrawiam wszystkich ..buen Camino

NOWY! Autor: slowo | Dodano: 2014-08-29 21:54:47

Cześć.

6.09 po pólnocy wylatuję z Krakowa przez Barcelonę do Irun. Szlak rozpoczynam o 8.00 w sobotę. Będzie ktoś w tym czasie na szlaku?????

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2014-08-31 15:38:32

Mam pytanie do Slowa (czyli jeśli się nie mylę Andrzeja) - co prawda nie wybieram się w tym terminie na Camino, ale interesuje mnie Twój przelot vuelingiem z Krakowa do Irun przez Barcelonę (chyba znalazłes najlepszą opcję) - czy lecisz tylko z bagażem podręcznym czy "normalnym", a jeśli tylko z podręcznym, to czy zabierasz składane kije trekingowe ze sobą do plecaka? Pozdrawiam Śląsk

NOWY! Autor: slowo | Dodano: 2014-08-31 19:42:47

Lecę z kolegą, którego pozdrawiam i rowerami. Koszt przelotu Kraków - Barcelona - Irun: 110 euro/osobę + 90euro/rower

NOWY! Autor: slowo | Dodano: 2014-08-31 19:47:38

PS. Faktycznie Andrzej...

NOWY! Autor: B:) | Dodano: 2014-09-03 10:37:27

Do Kaśki.Czy termin Twojego camino ( 12- 26.09)jest ostateczny?

Planuję swoje camino między 10-24.09 i chciałbym się do kogoś przyłączyć ,przynajmniej 

na czas dotarcia na szlak .             

NOWY! Autor: B:) | Dodano: 2014-09-03 10:37:29

Planuję swoje camino między 10-24.09 i chciałbym się do kogoś przyłączyć ,przynajmniej 

NOWY! Autor: B:) | Dodano: 2014-09-03 10:37:29

NOWY! Autor: Karol | Dodano: 2014-09-03 11:15:08

Witam. 12.09 dojeżdżam do Saint Jean Pied de Port i tego dnia zaczynam swoją pielgrzymkę. Jeżeli ktoś chciałby się dołączyć. Zapraszam :) 

NOWY! Autor: baca | Dodano: 2014-09-03 13:33:13

05.09-wylatuje do Barcelony,następnie autobusem do Pampeluny i na miejsce startu do SJPdP. Przeznaczam na szlak 4 tygodnie. Poszukuje współtowarzyszy/ki.

NOWY! Autor: Janusz | Dodano: 2014-09-03 17:14:39

do poszukujących towarzyszy/ek:

Mocna Grupa 2014 z Hanysem na czele staruje z Krakowa 10 września. Z SJPdP wyruszamy rano 11,09 po świcie - trzeba zjeść "mocne" śniadanie. Nie pytajcie czy możecie dołączyć - jeśli tylko macie życzenie zróbcie to. I nie przejmujcie się głupotami innych, że ukręcamy łby na szlaku. Ktoś interpretuje wpisy, według tego jak chce to uczynić. Buen Camino - już za tydzień.

NOWY! Autor: poszukujący towarzyszy/ek | Dodano: 2014-09-04 12:25:39

Mocna Grupa 2014 z Hanysem na czele startuje 10.09.z Krakowa przez Francję.

Może w tym czasie ktoś wybrał wariant przez Barcelonę do SJPDP.

Mam nadzieję spotkać Mocną Grupę już na szlaku (jeśli się nie pogubię w Barcelonie)  :)

NOWY! Autor: janusz55 | Dodano: 2014-09-06 18:30:32

witam, lece ze Standsted do Santander 10/09 i autobusem lub pociągiem do Oviedo skad zaczynam Primitivo. Zapraszam do towarzystwa

NOWY! Autor: Martyna | Dodano: 2014-09-10 11:47:13

Hej, chciałabym ruszyć do Santiago ok 8.października z Leon, może ktoś planuje wycieczkę w podonych terminach? :) Myślałam, żeby dotrzeć na miejsce max. w dwa tygodnie. Nie wiem co więcej napisać, w razie pytań mój mail: martyna-a@o2.pl ;)

NOWY! Autor: Małgosia | Dodano: 2014-09-10 18:17:13

Wyruszm z SJPdP 29 września, może ktoś też...w tym czasie zaczyna wędrówkę? 

Małgosia

NOWY! Autor: anka | Dodano: 2014-09-16 20:40:26

Witam, chciałabym wybrac się w okolicy końca pażdziernika/listopada do Santiago De Compostella. 
Szukam towarzyszy którzy w tym czasie także mieliby ochotę się wybrac.

Jestem z Krakowa, mam 26lat.

Proszę o kontakt przez mail: anka_123@wp.pl

NOWY! Autor: Inka | Dodano: 2014-09-17 18:19:40

Kochani! pielgrzymka do Camino to moje ogromne marzenie od dawna, chciałabym je zrealizowac w przyszłymm roku, w okresie letnim, jeśli ktoś chętny się znajdzie, aby mi towarzyszyć, będę szczęśliwa, mam 29 lat, jestem z Górnego Śląska, mój mail: oshiin@gmail.com,proszę piszcie jesli planujecie wyprawę za rok!!!! pozdrawiam)))

NOWY! Autor: Adam | Dodano: 2014-09-21 11:35:10

Wyruszam na Camino Primitivo 1 października 2014 ,planuję dojść do Smtiago i Fisterry , powrót 21  paż. do Londynu . Jest to moje drugie camino poprzedne francuskie z SJPdeP w  2012r . Jeśli ktoś w tym terminie wyrusza chętnie dołączę . Pozdrawiam Buen Camino

adamjew@wp.pl

NOWY! Autor: Franczeska | Dodano: 2014-09-23 21:01:15

Witam @Inka 

O której trasie myślisz bo mnie sie marzy w 2015r  portugalska/ a byłam teraz w sierpniu na północnej? -ale pięknie boło!!!

NOWY! Autor: Toro | Dodano: 2014-09-23 22:41:07

Franczeska,podziel się wrażeniami z północnego...

NOWY! Autor: Martyna | Dodano: 2014-09-24 09:32:36

hej, ruszam ok 8.10 z Leon, jeśli ktoś ma ochotę się przyłączyć to zapraszam :)

NOWY! Autor: Inka | Dodano: 2014-09-24 17:28:05

Witaj Franczeska!!!! :))) nie nastawiam się na konkretną trasę, jestem otwarta na prawdę na wszystkie;) zależy mi na znalezieniu jakich gryfnych kompanów ;)  bo sama pierwszy raz się nie odważę.. poza tym... razem zawsze raźniej:) Jakbyś chciała iść ze mną to godej;) byda fest uradowano;) pozdrawiom:)))

NOWY! Autor: Gosia | Dodano: 2014-09-24 17:39:29

Dziołchy, kaj żeście boły, ja jo szła w czyrwcu? Co mo być, to bydzie, bo jo spotkała na camino jednego Poloka z drugi strony Polski, a potym sie okazało, że łon tysz stond i my sie mogli godać cało droga. 

Pozdrowienia dla Hanysa i jego kompanów.

Buen camino dziewczyny:-))))

PS. A w Piekarach żeście boły w tym roku?

NOWY! Autor: Franczeska | Dodano: 2014-09-25 19:02:05

@Inka możemy pomyśleć -ale ja nie gryfny kompan! raczej kompanka! Możemy pogadać albo spotkać się! 

NOWY! Autor: Franczeska | Dodano: 2014-09-25 20:05:21

@Toro Północny szlak polecam każdemu a szczególnie tym co kochają góry, morze, lasy i tym którzy chcą zobczyć cudowny nasz Świat! Trasa jest trudniejsza bo trzeba kroczyc pod góre/ w sierpniu upał/ czasami pare gorek,ale jaka radość jak dotarłam już do albergu na odpoczynek a alberg mieścił się tuż przed plażą- wspaniale solankowe popołudnie w oceanie. Ja kroczyłam 3 tygod. od Santander, 1x spałam na ławce w przystanku bo nie było miejsca w albergu a ja języka hiszpań/angiel.. nie znam ale Policia hiszpańska pilnowała mnie dobrze.. Odcisków nie miałam wogóle / wazelina na stopy/  Siadł mi L staw skokowy i n. strzałkowy- ból okropny ostatnie 3 dni. Ludzie na drodze częstowali mnie figami, nektarynami, pomarańczami chym jakie pyszne, śliwy i pomidorki smacze. Nauczyłam sie pić wino czerwone wytrawne,. Dużo pomagał mi pan z Brukseli, niemcy,  czesi ,słowacy.Emil i Romek( czech z Monahium/)uczyli mnie słówek, zdań po hiszpańsku- dziękuję Wam  bardzo. Emil z Gdańska-jak czytasz to podaj namiary co do nauki hiszpańskiego najlepszej! Toro: ja nadal żyje emocjami jakie odczułam na Camino a tak sie bałam 1x moge opowiadać i opowiadać i to nadal robie gdzie sie pojawię a iteresują sie szlakiem św Jakuba. No i najważniejsze to przeżycie duchowe. Botafomeiro widziałam i nagrałam z b. bliska z hymnem Peregrino. Piszcie lub dzwoń. co jeszcze interesuje ? stron.i fzuzik@onet.pl ( 506910262)   Acha zabierajcie odpowiednie latarki  bo ja sie zgóbiłam w górach w szczerym lesie o 5.30 przed starym kościołem a to jeszcze w Hiszpani noc i miałam 3cm latareczkę - ale żyję, a psy też na mnie ujadały- więc kij warto mieć!!!  Oczywiście polecam Polski alberg Monte De Gozzo Pozdrawiam Was Wszystkich Buen Camino....No i wstąpcie jak juz będziecie  w Santiago do Św Franciszka! On naprawdę sie ucieszy!

NOWY! Autor: Toro | Dodano: 2014-09-26 01:56:32

Dzieki,dzieki Franczeska ugruntowałaś mnie  w moim przekonaniu,że del Norte bedzie dla mnie

na moje pierwsze Camino najwłaściwszy - z tych powodów,które wymieniłaś :)

Oj zazdroszcze Tobie tego entuzjazmu,którym tutaj emanujesz :)

Ja już kilka lat myslę o Camino ale zawsze jest jakieś "ale"...

NOWY! Autor: Franczeska | Dodano: 2014-09-26 17:37:03

@T... Z tym ale to masz racje! ale jak naprawdę się czegość pragnie to wszystkie wszechmoce pomogą marzenie spełnić- tak nas  uczy mama --i to św. prawda ( bo ja jestem tego przykładem, i nasza rodzinnnnnnka). Nas planowało Camino 9 osób a poszłam sama- i było b. dorze. Dlatego nie rezygnuj Toro, a ten entuzjazm sam się zrodzi w Tobie...

NOWY! Autor: Franczeska | Dodano: 2014-09-26 17:42:29

Ja zmykam na zajęcia ale coś napisze moja siostra - Monia z Czech, która też się boi wyruszyć w Camino.Może kiedyś......

NOWY! Autor: Inka | Dodano: 2014-09-26 18:43:17

Franczeska! baardzo chętnie się spotkam i pogadam:) z tego co napisałaś to właśnie tak to sobie wyobrażam:))) chętnie posłucham Twoich opowieści na zywo i poznam Cię:) fajnie byłoby iść....;) podaję nr tel. 792179794 :)

Gosia!!!! fajnie żeś napisała dziołcha!!! jakbych wiedziała że idziecie z Hanysami w czerwcu tobych wszystko ciepła i szła z wami... :)) odezwij sie!

NOWY! Autor: Laura | Dodano: 2014-09-26 18:57:45

Cześć, ktoś chętny na 3-tygodniową wędrówke do Santiago w listopadzie ?

NOWY! Autor: Maria | Dodano: 2014-11-14 23:04:20

Witaj Franczeska,

czytalam Twoje wpisy z Camino, widać w nich pasję. Ja też planuję w 2015 r. przejście  drogi trasą portugalską. Dużo o niej czytałam i sadzę, że jest bardzo ciekawa. W jakim miesiącu planujesz wyjazd? Ja chyba w maju ale biletu jeszcze nie mam. Tak jak Ty bardzo chcę ale trochę się obawiam czy dam radę i czy jest na tyle bezpiecznie by iść samemu bo nie wiem czy uda mi się kogoś z przyjaciół namówić. Chętnie bym pogdała o Twoim Camino lub na pocztę prywatną. Wszystkie rady są bezcenne.Moj e-mail (marylapila@tlen.pl) pozdrawiam

NOWY! Autor: kuba | Dodano: 2014-11-15 05:11:29

21 listopada zaczynam Camino France,lot ze Stansted do Biarritz,jesli ktos by sie chcial przylaczyc 

NOWY! Autor: Franczeska | Dodano: 2014-11-20 22:59:43

Witam sedecznie! Oj jak ja tęsknie za wędrówką ZA CAMINO! Marzę o Portugali bo tyle się nasłuchałam w Monte De Gozzo, że to cudowna trasa od wszystich młodszych, starszych Polaków, Słowaków, Francuzów, że mi się zachce.I tak sobie myślę,że lipiec/ sierpień wybiorę się,zapraszam chętnych do zaplanowania wspólnie pielgrzymki (fzuzik@onet.pl/).Oczywiście będe potrzebowała sporo pomoc,wskazuwekod doświadczonych i znających już tą trasę tak jak prosiłam o pomoc przed DelNorte.Szczęśliwa jestem że już wogóle byłam,poznałam i"odczuwam" Santiago!!!!!Poszłabym i w listopadzie, i w grudniu ale nie mogę- nie dostane wolego/chyba ze zwolnią mnie -(ale to bym nie miała za co wyruszyć ojej !). Ten maj /czerwiec to? nie wiem co będzie w przyszłym roku/ ale najbardziej realne to wakacje..Portugalska a nastepna to francuska trasa?!

do następnego , pozdrawiam i Buen Camino dla wyruszających........................albo zostawie wszystko i jade z Wami?????weźcie mnie z sobą>>>>>>>>>> 

NOWY! Autor: Pan Leon | Dodano: 2015-06-11 10:22:07

Witaj,
Wypełnij swoje kłopoty finansowe dzisiaj: Możesz uśmiech z tego bogobojnego kobietą, mam kredyt w wysokości € 106.000, a dwóch moich kolegów otrzymała pożyczkę od tej osoby bez problemów i rozczarowań. Radzę nie wybierać niewłaściwą osobę, jeśli rzeczywiście chcą ubiegać się o pożyczkę dla projektu i innych. Opublikować tę wiadomość, ponieważ pani Henly, czuję się zadowolony z kredytu i otrzymanych od niej. To przez znajomego spotkałem tej kobiety honoru i Bóg obawiając kobieta, która pomogła mi dostać ten fundusz pożyczkowy dla edycji moje życie, więc proponuję trzeba, prosimy o kontakt i spotkać panią Henly, aby pomóc Ci uzyskać kredyt bez żadnych problemów. Jej kontakt e-mail: henlyomerloanfirm@hotmail.com

NOWY! Autor: RAMSEY | Dodano: 2015-10-20 00:21:04

Jesteśmy organizacją finansową dajemy pieniądze na 3% stopy procentowej o kontakt: ramseydickson@outlook.com

NOWY! Autor: staszek no no no | Dodano: 2015-11-24 09:14:16

Noooo

NOWY! Autor: Andrzej | Dodano: 2016-08-09 20:20:14

@Beatrice Lorent

, chyba Pan/ Pani pomyli strony agitacji...Jak Państwo chcecie to w ramach sponsringu niż kredytu.:)

NOWY! Autor: Norton Finance | Dodano: 2018-08-22 15:46:40

Jesteś poddawany weryfikacji długu lub administracji? Czy jesteś na czarnej liście? Czy nie radzisz sobie z miesięcznymi płatnościami? Czy chcesz kupić kredyt na dom, samochód lub firmę, ale nie jesteś objęty przeglądem długów lub administracją? Jeśli odpowiedziałeś TAK na którekolwiek z moich pytań? Uprzejmie prosimy o kontakt poprzez e-mail: nortonfinance2017@gmail.com

NOWY! Autor: Szukam towarzysza na Camino Francuskie | Dodano: 2020-06-09 20:28:09

Cześć Jestem Mężczyzną lat 40 szukam towarzysza/szki na Camino Francuskie . Camino ma być Francuskie , może być mieszane część noclegów w Schronisku część pod namiotem . Startuje w pierwszej polowie lipca .Po otwarciu granicy i opanowaniu sytuacji z Covidem . Dojazd , powrót i to co kto chce zobaczyć w gesti dogadania .

Chcę przejść spokojnie nie biegać  moja skrzynka (prosze nie przysyłajcie spamu i ofert ) work81@protonmail.com