Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! lotniska orly francja

NOWY! Autor: Rafal | Dodano: 2014-06-22 14:33:58

czesc

Lece z warszawy do beauvis w paryzu,

Zamiast pociagu do bayonne chcialem poleciec z lotniska orly do biarritz ale nie wiem jak sie tam dostac..... 

Ktos sie orientuje jak tam sytuacja wyglada ?

pozdrawiam

NOWY! Autor: dobrylibero | Dodano: 2014-06-22 18:08:37

Sam tak nie leciałem – to co tu piszę to efekt internetowych poszukiwań (no i byłem raz na lotnisku Beauvais i w samym Paryżu). Może ktoś się jeszcze włączy, kto taki manewr zaliczył i mnie poprawi albo poda lepszą opcję. Póki co z tego co wyczytałem na anglojęzycznych forach to nie ma bezpośredniego połączenia z lotniska Beauvais na Orly, ale wszędzie powtarza się ta sama wersja: autokarem do stacji Paris-Port Maillot, a stamtąd przejść na stację kolejki podmiejskiej RER, podjechać i potem jeszcze kawałek innym autobusem

Informacje o autobusie Beauvais-Port-Maillot:

http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=eng

Cena: 17euro, czas: 1.15h, na dole tekstu masz link do mapki z przystankiem odjazdu sprzed terminalu (depart bus)

Bilety u kierowcy, autobus odjeżdża 20/25 mins po przylocie samolotu

Wysiadasz w Paris Port-Maillot

I tam kierujesz się do stacji kolejki podmiejskiej RER (to jest kawałeczek z buta, nie pomyl ze stacją metra, która jest obok). Linią C jedziesz do stacji Pont de Rungis-Aeroport d’Orly. Tam musisz się przesiąść na kolejny autokar (kursuje co 30min), który dowozi pod sam terminal (bo ta stacja nie jest przy samym lotnisku). Ten auokar kosztuje 7.50 euro, kolejka pewnie też gdzieś tyle, nie znalazłem dokładnej ceny.

Możesz jeszcze poszperać na stronce jak dojechać do Orly:

http://europeforvisitors.com/paris/articles/paris-orly-airport-buses.htm

Ogólnie te przesiadki to luz, bo w Paryżu akurat komunikacja według mnie jest rewelka, trudno się zgubić. Francuzi co prawda rzadko mówią po angielsku, ale w tych miejsca wydaje mi się, że będzie szło się dogadać. Tyle że kaska leci - wyjdzie ok 30euro. Pzdr

NOWY! Autor: ortega | Dodano: 2014-06-29 22:24:02

W maju pokonywałam trasę odwrotną z lotniska Orly do Beauvais. W niedzielny poranek zajęła ok 2,5 h. Najpierw z lotniska tramwajem (T7) do stacji Villejuif-Louis Aragon, tam przesiadłam się na metro linia 7 (różowa), przesiadka na Chatelet metro linia nr 1 (żółta) i wysiadamy na Porte Maillot. A tam już na dworcu stoją autobusy bezpośrednio na lotnisko Beauvais. 
Ulgowy bilet komunikacji miejskiej to (jeżeli się nie mylę 2,50 euro ulgowy), natomiast autobus do Beauvais kosztuje 17 euro.

Pozdrawiam i powodzenia.

NOWY! Autor: Raffaello | Dodano: 2017-04-21 09:36:30

Przewozy autokarowe - Bardzo wiele osób, które podróżuje wybiera przewozy autokarowe jako jedne z najbezpieczniejszych oraz najbardziej komfortowych środków transportu. Zaufanie to wynika z faktu, że podróżowanie busem jest najtańsze oraz wypadki występują stosunkowo dość rzadko http://www.warszawa-autokary.pl/