Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! BARCELONA - IRUN

NOWY! Autor: Karolina | Dodano: 2014-08-30 10:41:01

Czy jechał ktoś pociągiem z Barcelony do Irunu? Na stronie https://venta.renfe.com znalazłam dwa połączenia bezpośrednie i zastanawiam się czy muszę rezerwować bilet juz teraz (mam zamiar jechać 4 września) czy wystarczy jak kupię bilet na godzinę przed odjazdem pociągu na dworcu? I wie ktoś może czy są jakieś zniżki przy przejazdach pociągami dla studentów w Hiszpanii?

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2014-08-30 21:05:10

Karolina, jeśli sobie zmienisz datę tylko o jeden dzień - na 5 września - pojawi ci się napis "Full train" - pociąg pełny. Chyba więc lepiej nie ryzykować i kupić od razu...
Tak przy okazji, to cena z napisem "4m" obowiązuje tylko wtedy, jesli wykupujemy 4 miejsca naraz, więc dla pojedynczej osoby będzie cena z literką P - w Twoim wypadku 38.75 euro
Na temat zniżek dla studentów niestety nic nie wiem.
Pozdrawiam

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2014-08-30 21:18:33

Próbowałem się zorientować na stronie Renfe jak to jest z tymi zniżkami dla studentów. Wyszło na to że teoretycznie jest zniżka 20% dla posiadaczy Carta Joven, czyli także Euro<26 , ale jest małe ALE: wtedy ta zniżka liczona jest od PEŁNEJ ceny biletu! Natomiast te 38,75 euro to już jest cena PROMO czyli promocyjna, i od niej zniżki nie ma. Jeśli chciałabyś sobie kupić na tę trasę bilet normalny ze zniżką studencką, to zapłaciłabyś 51,70 euro, a więc to żaden interes.

NOWY! Autor: Karolina | Dodano: 2014-08-31 12:25:25

No to zamawiam. Dzięki za informacje.:)

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2014-08-31 14:15:38

Proszę bardzo! Cieszę sie że odkryłaś ten pociąg (renfe.com) bo jest to o 2 godziny szybsza i pewnie wygodniejsza opcja dotarcia z Barcelony do Irun niż autobus (monbus.es). Jeszcze szybszy jest samolot (vueling.com : Barcelona - San Sebastian*) ale by zapewnic sobie dobrą cenę, rezerwacje na przelot trzeba robić na wiele tygodni, albo i miesięcy naprzód.
Buen Camino i szerokiej drogi!

* - lotnisko o nazwie San Sebastian (EAS) faktycznie znajduje się w Irun. Używa się nazwy San Sebastian, gdyż jest to powszechnie znana miejscowość - o Irun, poza caminowiczami, niewiele osób słyszało... 

NOWY! Autor: slowo | Dodano: 2014-08-31 19:44:57

Tytułem uzupełnienia wpisu Artura.

Bardzo często używa się nazwy Donostia, zamiast San Sebastian. I szukając samolotu warto wpisywać Donostia...

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2014-08-31 20:22:50

To prawda, Donostia to po baskijsku San Sebastian. Dzięki, Słowo, za odpowiedź dotyczącą przelotu, wykorzystam ją w późniejszym terminie. A z tego wątku wynika że Karolina zacznie z Irun jeden dzień przed Wami, więc jadąc rowerami pewnie w pierwszym dniu zrobicie dwa "piesze" etapy i kto wie czy nie spotkacie się w drodze.
Pamiętajcie tylko, że we wrześniu na Norte niektóre albergue municypalne są nieczynne (np. w San Sebastian,  Zarautz, Zumaia...) Prywatne oczywiście będą czynne. Pozdrawiam

NOWY! Autor: slowo | Dodano: 2014-08-31 20:49:11

Całkiem możliwe.

Do Karoliny. Jak spotkasz dwóch gości na rowerach z orzełkami na sakwach to zagadaj po polsku. Nam będzie głupio pytać się każdej dziewczyny "To ty Karolina... ?" A jeżeli się nie spotkamy to staropolskie "Buen Camino" dla Ciebie i wszystkich na szlaku...

NOWY! Autor: Karolina | Dodano: 2014-09-03 00:01:10

Dobra, jak zobaczę to na pewno do Was zagadam. Zawsze za granicą fajnie spotkać kogoś z Polski. ;)

Buen Camino!

NOWY! Autor: Witek | Dodano: 2015-04-12 23:14:54

Witam, mam pytanie. Czy bilet na autobus Barcelona - Irun można kupić na miejscu, czy trzeba zarezerwować na tej stronie?

Z góry dziękuje.

NOWY! Autor: Witek | Dodano: 2015-04-12 23:22:50

Mam na myśli tę stronę http://www.monbus.es/es

NOWY! Autor: Peter Alex | Dodano: 2015-04-13 08:38:51

@Witek,

zależy na jaki okres i na jaki kurs. Na ich stronie możesz podejrzeć obłożenie trasy i zajętość danego busa a także w jaki sposób mozesz kupić bilet. Przy danym połączeniu kliknij na żółty tekst: "Ver más opciones de compra" pod żółtym przyciskiem "COMPRAR" i pokażą Ci sie opcje. Na moje połączenie na 26 kwietnia mogę kupić bilety u:

• Tipo de venta "Internet" disponible para este viaje [INTERNET)
  • Tipo de venta "Taquilla" disponible para este viaje [KASA NA DWORCU, na dworcu Barcelona Sants jest kasa gdzie można kupić bilety o ile są jeszcze na dany przejazd]
  • El tipo de venta "a Bordo" no está disponible para este viaje [nie mogę kupić u kierowcy]
  • Tipo de venta "Agencia" disponible para este viaje [mogę kupić poprzez agencje]

Pax
Peter Alex

NOWY! Autor: Witek | Dodano: 2015-04-13 11:56:28

Dziękuje

Zdecyduję się na zakup internetowy, bo widze że juz nie dużo wolnych miejsc zostało na ten który chcę.. (17.04 g22:05)

Rozumiem że  ten bilet normalny(najdrożyszy) uwzględnia transport bagażu?

NOWY! Autor: Peter Alex | Dodano: 2015-04-13 15:12:47

@Witek,

tak, w koszt biletu wchodzi transport bagażu, ale nie roweru, ten jest dodatkowo płatny (13,25 EUR). Ale chyba chodzi Ci o busa o 22:35 a nie 22:05 (bo takiego nie ma w rozkładzie). W sprawie zakupu biletu na miejscu Monobus odpisał mi coś takiego:

Please note that for this trip you can purchase tickets in two ways:

• On The Internet. In our web quickly through the purchasing module in the upper left of the homepage. If you have difficulty you can also make a purchase guided step by step easily.
  • At the Ticket office. To do this you must present yourself at one of our authorized outlets within the schedule established sales.

​Pax
Peter Alex

NOWY! Autor: Witek | Dodano: 2015-04-13 15:38:56

Nie, mi pokazuje się wyjazd o 22:05, a na miejscu jest 06:05 następnego dnia.(18.04)

Może coś źle patrzę.

NOWY! Autor: Witek | Dodano: 2015-04-13 15:41:21

aha, bo ja patrzę z przystanku "Barcelona Nord" :)

NOWY! Autor: Peter Alex | Dodano: 2015-04-13 17:27:06

@Witek

Z lotniska z tego co pamietam jest blizej do dworca Barcelona Sants.

Pax

Peter Alex

NOWY! Autor: Witek | Dodano: 2015-04-13 22:21:27

tak, ale już zarezerwowałem z Barcelona Nord.

Mam jeszcze pytanie, czy powinno mi przyjść na meila jakieś potwierdzenie rezerwacji?

Czy możę mój bilet będzie stanowić "proof of payment" który pojawił się na samym końcu rezerwacji na tej stronie monbus-u?

NOWY! Autor: Peter Alex | Dodano: 2015-04-14 22:11:36

@witek

W przypadku mojej rezerwacji dotałem potwierdzenie z informacją, że zakup został zakończony powodzeniem. W nim był numer rezerwacji. Dodatkowo przed zamknięciem strony miałem podsumowanie i przycisk IMPRIMIR, po kliknięciu w który generował się bilet w formacie .pdf

W mailu był link do zarządzania rezerwacją. Jeżeli pamiętasz lub masz nr rezerwacji, a nie masz potwierdzenia na mailu, to możesz napisać do nich po angielsku poprzez np. wiadomość prywatną na Facebooku, gdzie wystarczy im napisać, że nie dostałeś potwierdzenia a twój numer rezerwacji to taki a taki. Ja z nimi komunikuję się poprzez FB z pytaniami.

Pax
Peter Alex

NOWY! Autor: Witek | Dodano: 2015-04-15 15:11:59

Napisałem do nich na FB i mi odpisali. Mam już bilet wydrukowany.

bardzo mi pomogłeś :)

Dziękuje

NOWY! Autor: Peter Alex | Dodano: 2015-04-15 15:20:34

@witek 

nie ma za co :) Buen Camino i udanej wędrówki.

Pax
Peter Alex

NOWY! Autor: Witek | Dodano: 2015-04-16 18:25:27

a czy na tym bilecie jest gdzieś numer miejsca na którym mam usiąść, bo nie widzę?

Podczas rezerwacji wybierałem miejsce ale już nie pamiętam, a nie chciał bym nikogo podsiąść.

Dzięki:)

NOWY! Autor: Peter Alex | Dodano: 2015-04-16 19:22:16

@witek

szukaj pozycji Asiento na bilecie. Tam jest podany Twój nr miejsca.

Pax
Peter Alex

NOWY! Autor: Witek | Dodano: 2015-04-16 19:54:39

A myślałem że Asiento to numer "stanowiska" z którego odchodzi autobus.

a w takim, skąd będę wiedział gdzie mam szukać autobusu? :)

NOWY! Autor: Peter Alex | Dodano: 2015-04-16 22:34:20

@witek

Pewnie bedzie jakas tablica odjazdów i ogłoszenia :) ale zawsze mozesz spojrzec na strone https://www.barcelonanord.cat/en/home/  tam jest taki box z odjazdami i przyjazdami. Z tego co widze to busy do Irun odchodzą ze stanowiska 29. Bo Twoj odjeżdża o 22:05-22:11.

Peter Alex

NOWY! Autor: Witek | Dodano: 2015-04-17 00:09:25

jeszcze raz dziękuje Ci bardzo.

Twoja pomoc jest nieoceniona :)

Buen Camino