Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Camino Francuskie

NOWY! Autor: ANNA | Dodano: 2015-04-08 18:33:05

Wybieram się we wrześniu na Camino Francuskie.Start Saint-Jean-Piede-de-Port. Przylot do Paryża -Beauvais około 12.00. Jak się dostać do Saint-Jean--Piede-de-Port.- najszybciej. Idę pierwszy raz,i sama, Będzę wdzięczna za wskazówki.

Anka

NOWY! Autor: Maria | Dodano: 2015-04-08 21:51:38

z Paryża do Bayonny pociąciem TGV bilet najlepiej kupić już dzisiaj, a z Bayonny autobusem z dworca kolejowego do SJPDP. 

NOWY! Autor: Maciej | Dodano: 2015-04-09 01:29:34

Witam , mam podobne więc umieszczam je w tym temacie , chciałbym dostać się jak najbliżej saint jean pied de port z Pozniania (ławica) czy jedyną opcją jest przesiadka w Paryżu na pociąg?

NOWY! Autor: libero | Dodano: 2015-04-09 02:14:07

Jeżeli nie przez Paryż to ogólnie musisz dolecieć do Biarritz (6km od Bayonne) - lata tam ryanair z Londynu Stansted, Dublina, Brukseli Charleroi, Sztokholm Skavsta. Z Poznania do pierwszych dwóch dostaniesz się ryanairem, ale loty są kiepsko skorelowane. O wiele lepiej lecieć ryanairem z Wrocławia przez Londyn Stansted, czy z jakiegoś innego miasta w Polsce, które ma lot poranny do Londynu. Zbadaj sobie też to połączenie przez Brukselę Ch, bo z niektórych miast w PL ryanair tam lata.

Z lotniska do Bayonne - podjechać autobusem sprzed terminalu (podróż ok. 20 min). Wysiadka przed dworcem Gare de Bayonne- czyli ostatni przystanek.

Stamtąd pociągiem do SJPDP (ok. 1h15) - aktualnie autobus za pociąg. Godziny można sprawdzić na stronie kolei francuskich SNCF.

Pzdr

NOWY! Autor: Peter Alex | Dodano: 2015-04-09 07:35:23

A nie lepiej od strony Hiszpanii? Alsa umożliwia dojazd do Saint Jean Pied de Port.

Mój sposób dotarcia do Saint Jean jest następujący - wybrałem trochę drogę na około ze względu na pewne uwarunkowania w samym Saint Jean. :

1. Gdańsk - Barcelona, Wizz Air. 330 PLN
  2. Barcelona (Sants) - Irun, Vibasa, 32,95 EUR
  3. Irun - Hendaye, pieszo przez granicę (3km niecałe z dworca do dworca dla rozciągnięcia kości),
  4. Hendaya - Bayonne - Cambo les Bains - Saint Jean Pied de Port - pociągami francuskimi z przesiadkami w Bayonne i Cambo les Bains. 18 EUR

Całkowity koszt podróży do Hiszpanii i Francji to: około 550 PLN (z bagażem rejestrowym). Czas podróży to 16h. Wyjazd z Polski o 17:05 z Gdańska a przyjazd do Saint Jean około 9 rano kolejnego dnia.

Pax
Peter Alex

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2015-04-09 10:25:38

@PETER ALEX

Z Poznania do Barcelony tez lat WIZZAIR o 7:00 (np. na 25 majaMaciej cena to 249 PLN).

@ Maciej

Kiedy chcesz leciec CAMINO ? Bo bez konkretnej daty, trudniej jest "cos znalezc".

Bogdan

NOWY! Autor: Maciej | Dodano: 2015-04-09 16:39:59

Planuję zacząć pod koniec czerwca/początek lipca z dokładną datą teraz ciężko..

Pozdrawiam M

NOWY! Autor: Peter Alex | Dodano: 2015-04-10 09:39:20

@Bogdan

Wiem, sprawdzałem. Mój koszt przelotu uwzględnia 1) bagaż rejestrowy 2) odnowienie karty wizz air ze zniżkami w przelotach (trochę latam po Europie, a jej koszt mi się zwraca po 2 razach zwykle). Dodatkowo muszę dotrzeć do SJPP kolejnego dnia w godzinach porannych, ponieważ czeka mnie jeszcze marsz do Orisson, gdzie mam zarezerwowane schronisko.

@Maciej

Polecam sprawdzić sobie na interesujący Cię okres czerwiec/lipiec w jakich dniach latają samoloty do Hiszpanii (i jakich linii), a potem jak już będziesz znał termin urlopu zwyczajnie zarezerwować.

Pax
Peter Alex

NOWY! Autor: J | Dodano: 2015-04-11 01:45:32

@Anna

z Paryża do SJPdP można dojechać tak jak sugeruje Maria.

Ja opisałem to w tym wątku:  http://Dojazd z Paryża na Camino Frances

Buen Camino

Jago

NOWY! Autor: J | Dodano: 2015-04-11 08:40:03

Sorry, jak dojechać z Paryża do SJPdP tutaj:

http://www.caminodesantiago.pl/forum/2114#wpis_25584

Pzdr. Jago

NOWY! Autor: Paula | Dodano: 2017-06-11 21:05:00

@Maciej, też jestem z poznania i planuje wypad sierpień/wrzesień. Czyli jak najlepiej jest dostać się do sjpdp? Tak w skrócie? I najtaniej? I jak wyglada sytuacja z powrotem?