Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! via de la plata - jaki śpiwór?

NOWY! Autor: Marek | Dodano: 2015-05-17 11:34:26

Witam, 

Bardzo proszę o radę w kwestii śpiworu. W lipcu idę na camino via de la plata. Wiem, że będzie gorąco, więc zastanawiam się, czy wystarczy mi śpiwór jedwabny albo z mikrofibry? Ponadto proszę o iformację w jakich godzinach najlepiej wędrować, o której wyjść, żeby ominąc te największe upały oraz czy lepiej iść w długich spodniach i i długim rękawie, czy spokojnie można wdziać krótkie gatki i koszulkę? Będę wdzięczny za info.

NOWY! Autor: Kuba | Dodano: 2015-05-17 15:52:10

Jedwabny śpiwór wystarczy na Andaluzję i Estramadurę, ale w Galicji może być chłodno... Nocne marsze raczej odradzam, bo trasa jest znakowana czasami dość dyskretnie. Długość nogawki i rękawa zależna od stosowanego filtra UV. Powodzenia.

NOWY! Autor: Teresa | Dodano: 2015-05-17 18:06:52

Halo Marek,

z tresci Twojego pytania wnioskuje, ze jestes nowicjuszem w pielgrzymowaniu. Jezeli tak jest to radze zmien camino. Wlasnie zebralam cala mase doswiadczen na Via de la Plata. Droga jest ciezka, samotna i z Sevilli do Santiago bardzo dluga 989 km. Lekki spiwor wystarczy (mozna tez otrzymac dodatkowo koc), cos cieplego do ubrania musisz miec. Pamietaj wez tylko najwazniejsze rzeczy. W lipcu bedziesz musial duzo wody ze soba dzwigac i jedzenie.

Tylko raz wyruszylysmy po ciemku, okropne dla mnie wrazenie i zadne przezycie. Decyzje bedziesz musial podejmowac w drodze, zarowno co dotyczy ubioru jak i godz. startu.

Koniecznie wez Handy z polaczeniem internetowym. W kazdym barze jest WiFi bezplatne, ale nie ma computerow.

Jezeli masz mozliwosc to idz w towarzystwie, i przyjemniej i bezpieczniej.

Zycze Ci Buen Camino

Teresa

PS. 21.05. ruszam na Camino Polaco: Odcinek Torun - Trzemeszno

www.teresa-on-tour.de

NOWY! Autor: jm | Dodano: 2015-06-12 00:27:20

Lekkie spiwory to Marmot nanowave 55 - 680 gram ,Deuter dreamlite 500 - 600 gram i Salewa -600 gram.Streamer ( camelbag,bukłak ) 2-3 litry plus dodatkowa np.składana butelka Source.Butelka Nalgene 1 litrowa waży 170 gram a 1,5 litrowa 200 gram.W upale każde 100 gram ma znaczenie dla przeciętnej osoby.Trzeba dążyć do tego żeby zamknąć się w 5kg.Wieczorem butelka tinto doskonale uzupełni elektrolity tak że zbędny jest isostar.Najważniejsze jest dobre towarzystwo.You will never walk alone ( taki napis jest na bramie wejsciowej na Anfield Road - Liverpool Stadium ).Taki sam napis jest na ścianie tunelu w Navarra,taki głęboki mural.Prawie jak w Nowej Hucie o Krakowie nie wspominając.

NOWY! Autor: libero | Dodano: 2015-06-12 01:02:50

Dobry ten cytat co zapodałeś. Z innych przeczytanych w tunelach na Camino: "Life begins at the end of your comfort zone". Pzdr

NOWY! Autor: Marek | Dodano: 2015-06-12 12:58:50

Dziękuję za rady. Nowicjuszem nie jestem, przeszedłem Norte i Frances, ale wiem ze Via de la Palata będzie prawdziwym wyzwaniem. :)