Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Muszla na Camino - zakup w Polsce

NOWY! Autor: myszczyk | Dodano: 2015-06-30 20:26:19

Witajcie,

jako że internet ani forum nie rozwiązało odpowiedzi na moje pytanie ( a może szukałem zbyt krótko i mało dokładnie), zadaję je w osobnym (nowym) temacie. Czy ktokolwiek coś wie na temat możliwości zakupienia muszli przegrzebka w Polsce, a najlepiej w Gdańsku?

P.S. Słyszałem o możliwości zakupienia go w marketach razem z małżą (i tak zrobię jesli nie będzie innej)

P.S.2. Uprzedzając wpisy: wiem, że można w SJPdP, Pampelunie, Santiago a nawet w LePuy, ale interesuje mnie Polska, a najlepiej Gdańsk

Pozdrawiam

Irek

NOWY! Autor: hlin | Dodano: 2015-06-30 20:31:56

Hej,

są dostępne na allegro, zdecydowanie taniej niż w Hiszpanii :)

Pozdrawiam

maciek

NOWY! Autor: Myszczyk | Dodano: 2015-06-30 20:40:24

Wydawało mi się, że stronę allegro przeszukałem dokładnie, ale faktycznie po kolejnym obczajeniu udało się znaleźć.

http://allegro.pl/muszla-przegrzebek-sw-jakuba-talerzyk-uroczy-p9-i5477148190.html

Sprawa nieaktualna

Dziekuję za motywację przeszukania allegro jeszcze raz

Pozdrawiam

Irek

NOWY! Autor: boguskrowa@op.pl | Dodano: 2015-06-30 21:05:45

Ja swoją muszlę kupiłem na straganie w GDYNI przy okręci-muzeum.Przewierciłem otworek (ostrożnie bo może się uszkodzić) i przewlokłem skórzany cienki paseczek (też kupiony na tym straganie),krzyżyk Św.Jakuba namalowalem lakierem do paznokci i z taką muszlą przeszedłem całe CAMOINO FRANCUSKIE i cale CAMINO POLACO.

Bogdan

NOWY! Autor: molokok | Dodano: 2017-04-18 22:13:52

Witajcie,

wiecie gdzie w internecie można kupić ładną, białą muszlę ze znakiem. Jest mi potrzebna na prezent. Na swoje pierwsze Camino zabiorę naszywkę a mam nadzieję wrócić ze swoją muszlą.

NOWY! Autor: Ruda | Dodano: 2017-04-19 09:00:37

Hi Hi, właśnie na  straganach nad morzem Gdańsk, Gdynia, Sopot najwięcej widziałam muszelek jakubowych, do tego czerwony cienkopis i rysujesz krzyż Sw. Jakuba :) i masz :)

Buen Camino

NOWY! Autor: ttt | Dodano: 2017-04-20 13:34:34

Muszle można kupić w Lidlu. Jak jest tydzień francuski, to sprzedawane są małże z muszlą. Po zjedzeniu małży muszle można wygotować, przewiercić dziury i lakierem do paznkci namalować krzyż.