Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! gdzie można zostawić samochód między SJPdP a Pampeluną

NOWY! Autor: slowo | Dodano: 2015-07-25 17:22:32

Na przełomie sierpnia i września br. wybieram się na szlak francuski z rowerem. Do SJPdP chcę dojechać samochodem.

Mam pytanie. Gdzie najlepiej zostawić samochód pomiędzy SJPdP, a Pampeluną, biorąc pod uwagę również dojazd z Santiago.

NOWY! Autor: Joanna | Dodano: 2015-07-26 20:14:13

Niemcy z którymi szłam kawałek w kwietniu zostawili swój samochód w Roncesvalles, ale nie wiemna jakich zasadach.

Pozdrawiam

NOWY! Autor: libero | Dodano: 2015-07-26 20:38:15

Też nie mam doświadczenia z samochodem, ale te informacje znalazłem przez forum anglojęzyczne:

1. St Jean Pied de Port - parkingi pod tym linkiem

Te informacje raczej nie są najświeższe, bo np. podana cena w trzecim przypadku (parking przy mechanice Renault) ma napisane 32euro za tydzień, w postach ludzie już pisali o trochę wyższych cenach (ale poniżej 40euro/tydz.)

Myślę, że tych opcji z roku na rok jest więcej i pewnie z ludźmi prywatnie można zagadywać na miejscu.

2. Roncesvalles - oficjalnie parkingu przy klasztorze nie ma, ale doczytałem, że można się z mnichami umówić mailowo. Mają podobno kilka miejsc parkingowych dla pielgrzymów. Adres mailowy: info@alberguederoncesvalles.com

Z Santiago musisz wrócić autobusami do Pampeluny tak czy siak, obojętnie w którym miejscu zostawisz samochód. I potem ewentualnie dalej rowerem.

Znalazłem jeszcze firmę przewożącą / wypożyczającą rowery. Jak jesteś zainteresowany wkleję linka. W zapytaniu przez stronkę wychodzi, że transport roweru z Santiago do Pameluny / Roncesvalles / SJPDP to 45euro. Bo nie wiem czy w Alsie się płaci.

Pozdrawiam

NOWY! Autor: Wojtekk | Dodano: 2015-07-26 22:11:08

Auto zostawiłem pod murami w SJPP i po 14 dniach było wszystko w porządku (2011r).

Ponieważ był problem z biletami z powrotem dla 2 kolarzy, podróż wyglądała następująco.

SdC - Victoria Gasteiz autobus 55E + 10E rower. (alsa)

VG - Irun pociąg ok. 10E

Irun  - Bayonne pociąg

Bayonne  - SJPP pociąg. Cen z Francji nie pamiętam, konduktor w pociągu do Bayonne sprzedał od razu do SJPP wydaje mi się że nie wiecej niż 20E.

NOWY! Autor: slowo | Dodano: 2015-07-27 20:16:55

Dzięki wszystkim za wpisy.

Jedziemy w 5 osób, czyli teoretyczne ktoś z nas może dojechać samochodem do Pampeluny i tam zostawić samochód. Macie może jakieś adresy w Pampelunie? Czy jest jakiś parking w okolicach dworca?

NOWY! Autor: Iva | Dodano: 2015-07-28 01:13:31

Polecam podziemny parking przy klinikach Akademii Medycznej w Pampelunie. Miesięczny abonament wynosi 68 euro. Procedura związana z wykupieniem abonamentu jest dość długa, zwykle podpisać dokumentację można dopiero następnego dnia ( zatem konieczny jest nocleg - polecam pobliskie apartamenty Mirasierra). Warto wcześniej napisać maila, przemiły kierownik parkingu, niejaki Jesus, jeżeli będzie mógł to przygotuje dokumenty do bezpośredniego odbioru z recepcji (wówczas nie trzeba nocować - choć warto, bo to niezwykłe miasto). Zostawialiśmy w tym miejscu samochód kilkakrotnie (szlaki Jakubowe przechodzimy pieszo), zawsze byliśmy zadowoleni i spokojni. Parking jest ogromny, ma kilka kondygnacji pod ziemię, miejsce znajdzie się zawsze, nawet  w czasie słynnych gonitw byków. Stawiamy samochód zawsze blisko recepcji, chociaż cały parking jest monitorowany. Tuż przy parkingu jest przystanek autobusowy, z którego kilka minut jedzie się do zlokalizowanego w centrum miasta dworca autobusowego (autobus do SJPdP), dworzec kolejowy jest oddalony od centrum. Życzę udanej wyprawy.

NOWY! Autor: slowo | Dodano: 2015-07-28 21:21:28

Dzięki Iva. Na takie informacje właśnie czekałem.

Pozdrawiam wszystkich, którzy byli, są lub będą w Drodze....

NOWY! Autor: slowo | Dodano: 2016-02-11 18:55:22

Dla zamknięcia wątku.

Ostatecznie samochód zostawiłem na przedmieściach Pampeluny w Villava na zwykłym parkingu przy bloku. Nocleg w niezwykłej alberdze Trinidad de Arre (zaraz przy moście) - polecam wszystkim.

Powrót autobusem z Santiago do San Sebastian, i dalej do Pampeluny. Potem 5 km i jestem przy samochodzie.

Byłem na Camino 3 razy z rowerem i w opcji dla 4 osób najlepszym sposobem dostania się na Camino jest samochód. 

Pzdr.

NOWY! Autor: Marian123 | Dodano: 2019-03-27 17:16:46

Ja polecam Less Mess Storage. Mają takie fajne garaże gdzie mozesz sobie wynając na ile chcesz, ja leciałem na 9 dni i na tyle podpisalem umowe a autko stalo w Garazu przy lotnisku :) 

NOWY! Autor: Marzena | Dodano: 2019-09-09 16:45:04

Hej, cieszę się, że trafiłam na ten wpis, również polecam Less Mess, nie martwiłam się o samochód, który na czas mojej nieobecności stałby "pod chmurką przed blokiem.