Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Fatima - start - nocleg w alb.

NOWY! Autor: kaemka | Dodano: 2016-01-26 21:16:07

Witam,

w tym roku czas na 3 camino, które chciałabym rozpocząć w Fatimie. Orientujecie się, czy można spać w Fatimie w albergue (chodzi o alb. za donativo) zaczynając camino. Z tego co czytałam w Fatimie nie wydają credidencialu więc miałabym swój, polski, bez żadnych pieczątek. Czy ktoś już tak zaczynał? A może znacie jakieś tanie miejsce na nocleg w Fatimie?

NOWY! Autor: boguskrowa@op.pl | Dodano: 2016-01-26 22:22:12

Napisz,kiedy chcialabys wyruszyc z FATIMY.Postaram sie zapytac moich znajomych,ktorzy mowili mi o niedrogim (chyba DONATIVO???) noclegu w FATIMIE.Jutro do nich zadzwonie i dowiem sie

Buen Camino

NOWY! Autor: kaemka | Dodano: 2016-01-26 23:10:30

planuję być w Fatimie 5-6 sierpnia. Dzięki wielkie 

NOWY! Autor: Andrzej | Dodano: 2016-01-27 06:04:56

Pozdrawiam!W Fatimie za bazylika można nocować w alb. Donativo panie osobno i panowie osobno ale jest dobrze

NOWY! Autor: Asia | Dodano: 2016-01-27 10:31:36

Jak nie albergue to w Fatimie są dwa niedrogie hostele - Hostel Fatima (dawniej Hotel Canada) i Hostel Pereiro. Kilka minut spacerkiem od Bazyliki. H. Fatima to ok 14€, a Pereiro 10€ dla pieszych pielgrzymów.

NOWY! Autor: boguskrowa@op.pl | Dodano: 2016-01-27 17:57:39

@kaemka

Jest to dom pielgrzyma Ojcow MARIANOW w Fatimie.

Oni to nazywaja HOTEL SAO PAULO/MARIANOS.

Adres:RUA DE SAO PAULO 2

tel.351 249 531 572

e-mail:jovanete@yahoo.com.br

Takie informacje uzyskalem od moich znajomych,ktorzy,co prawda w tym hotelu nie nocowali a w przyczepie campingowej,ktora "zainstalowali" w ogrodach tegoz klasztoru Ojcow Marianow.

Buen Camino

NOWY! Autor: kaemka | Dodano: 2016-01-27 23:12:27

Pięknie dziękuję wszystkim :)

NOWY! Autor: Krystian | Dodano: 2016-01-28 07:54:31

do @ kaemka

Nocowałem w październiku ubiegłego roku w Fatimie. To Acolhimento S.Bento Labre i znajduje się za bazyliką. Punkt informacyjny, który jest na placu zapewne poda ci dokładne informacje w tym temacie.

Szczęść Boże

NOWY! Autor: Ryszard | Dodano: 2016-01-29 15:08:59

W lipcu 2015r dotarłem do Fatimy przez Santiago z Lourdes 1680km.W Fatimie byłem 6dni .3noclegi donativo w alberge za Bazyliką tak jak pisze koleżanka w poprzednim mejlu.Super warunki, bez obaw.Musisz miec credencjonl /dowód że jesteś pielgrzymem/.Jeżeli potrzebujesz wjęcej wskazówk to bardzo proszę.

NOWY! Autor: kaemka | Dodano: 2016-01-30 14:59:26

@Ryszard

dzięki za wskazówki, mam nadzieję, że jak okażę nowy, polski credidencial, bez żadnych pieczątek to nie będzie problemu.

pozdrawiam

NOWY! Autor: boguskrowa@op.pl | Dodano: 2016-01-30 23:13:27

@kaemka

Jak wczesniej napisalas,jest to TWOJE 3 CAMINO i pewnie zaczynales tamte dwa poprzednie rowniez bez zadnej pieczatki i mysle,ze nie bylo problemow z przyjeciem do alberge na nocleg.Przeciez w ktoryms alberge musisz zaczac i zdobyc pierwsza pieczatke danego CAMINO.A ze PASZPORT PIELGRZYMA jest polski....to juz na tym forum w innym chyba watku bylo, jakie paszporty beda honorowane na szlaku ,a jakie nie.Moze zrobia jakis okres "karencyjny" na te "niefirmowe",na przystosowanie sie do tych,scisle okreslonych,o okreslonym formacie,kolorze wydruku, no i najwazniejsze.....ze jest kupiony z SANTIAGO i poczta dostarczony do domu przyszlego PIELGRZYMA ;-) 

NOWY! Autor: Anna i Jerzy z Lublina | Dodano: 2016-01-31 14:42:05

Do @ kaemka

My równiez zaczynaliśmy swoje drugie Camino od Fatimy w 2010. Nocowaliśmy w albergue za Bazyliką, (blisko ale nie bezpośrednio za, trochę musieliśmy "pogłówkować"), adresu nie pamiętam, ale wszelkie info można uzyskać w biurze pielgrzyma czy jakoś tak - które znajduje się przy placu przed Bazyliką (stojąc na placu przed Bazyliką i patrząc na nią - punkt informacyjny jest po prawej stronie). Tak., trzeba mieć credencial (mieliśmy nasz polski, wydrukowany z naszej caminowej strony, bardzo ładny , na grubszym kartonie w jasnym kolorze... super...), a wszelkie dane z adresem i pieczątką, oczywiście - tam otrzymasz. Wszystkie dane Krystiana i Andrzeja potwierdzam. Życzymy BUEN CAMINO!

NOWY! Autor: kaemka | Dodano: 2016-01-31 15:39:24

Dzięki wielkie pozdrawiam

NOWY! Autor: Janusz | Dodano: 2017-05-30 22:22:39

Kochani. Organizujemy się z grupą 15 osób na pielgrzymkę do Fatimy w pazdzierniku 2017.

Proszę o info. i adresy tanich noclegów w Fatimie  hosteli, domów pielgrzyma itp. lub w odległości do 10 km. Czy warto posiadac  credencjon i czy można go zdobyć w kraju.