Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Lot z Warszawy do Santander

NOWY! Autor: Dariusz | Dodano: 2016-10-19 21:57:54


Bezpośrednia podróż tanimi liniami z Warszawy prosto na trasę pólnocną Camino.

http://www.loter.pl/warszawa-santander-wizz-air 

NOWY! Autor: Monika | Dodano: 2016-10-19 22:51:13


Rano pisało o tym już Caminodelavida tutaj http://caminodelavida.pl/2016/10/19/nowa-trasa-wizzair-na-camino-del-norte-warszawa-santander/

Buen Camino, Monika

NOWY! Autor: Marcin (mojecamino.blogspot.com) | Dodano: 2016-10-20 19:01:05


To świetne połączenie. Kilkakrotnie latałem do Santander, aby rozpocząć Camino (wtedy mieszkałem w Niemczech i leciałem z Frankfurt-Hahn). W Santander jest albergue, gdzie można przenocować skoro przylot jest wieczorem. Wydają w nim credencial. Można też pojechać autobusem bezpośrednio do Irun (3 godziny jazdy) i tam rozpocząć pielgrzymkę.

NOWY! Autor: J | Dodano: 2016-10-20 23:57:46


W Santander w owym schronisku na przestrzeni kilku ostatnich lat spałem trzykrotnie,ale ostatnie spotkanie majowe-2016 z tym przybytkiem było na prawdę ostatnim.Dwie doglądające w tym ciasnym,brudnym przybytku kutwy z zapartym tchem i błyskiem pożądania kasy w oczach handlują dodatkowo Kredencjałami.

Połączenie lotnicze z Polski do Santander jak najbardziej korzystne dla turystów i pielgrzymów wyruszających na del Norte.Hiszpania i jej drogi (i bezdroża ) mają  moc przyciągającą.

Zawsze dobrych spotkań na Camino

Jago

 

NOWY! Autor: libero | Dodano: 2016-10-21 14:04:54


Hej Jago, osąd ciasnoty i brudu pozostawiam tobie - to ty tam palcem przejechałeś, ale a propos tego błysku pożądania tak mi się skojarzyło - może to nie o pieniądz chodziło, może po prostu wpadłeś dziewczynie w oko, a credencial był wymówką - z czymś musiała zagaić. Nie każdy 60-latek w naszych czasach jest wędrowcem - większości się już nie chce. Takie połączenie romantyzmu i doświadczenia jakie przychodzi tylko z wiekiem działa na kobiety jak magnes. Hej kto bił rekordy popularności we Władcy Pierścieni - nie Frodo, nie Legolas, nawet nie Aragorn, a właśnie...Gandalf. Ale nie wymądrzam się, dzielę się skojarzeniami.

 

A tak a propos Credencialu - gdybym startował na swoje Camino, wolałbym żeby mi w alberdze oferowali paszport pielgrzyma, niż dajmy na to szybki kredyt, albo fajki z ruską akcyzą. Jakoś ten rodzaj produktu bardziej mi pasuje do miejsca i okoliczności.

 

Niezmiennie z serdecznymi pozdrowieniami

NOWY! Autor: katiaa4 | Dodano: 2017-11-29 20:43:00


Witajcie ! Niedługo wybieram się do Wielkiej Brytanii i mam mały problem , bo nie wiem czy mam pieniądze wymieniac wcześniej w kantorze online https://ekantor.pl/   czy wymienić na miejscu ? Co mi radzicie ?