Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Z Lourdes Franci do Santiago de Compostela

NOWY! Autor: Maciek | Dodano: 2017-01-10 04:57:03

Czy ktos szedl w marcu z Lourdes do Camino?         

Prosze o jakie kolwiek informacje.                       

NOWY! Autor: CKD | Dodano: 2017-01-10 07:02:37

W Marcu to nie szlem ,tylko we wrzesniu.Niewiem co chcial bys wiedziec ,napisz cos wiecej.

NOWY! Autor: J | Dodano: 2017-01-10 12:15:32

A ja planuję taką drogę ,z tym że po przejściu C. Aragones zakończę w Puente la Reina .Mam trochę materiałów ściągniętych z innych stron różnych forów.Podrzucę później.

Pozdr. Jago

NOWY! Autor: Sławomir Kyllyan Marusiński | Dodano: 2017-01-10 17:12:56

W marcu może być trudno, albo wręcz niemozliwe. To jednak sa góry...

NOWY! Autor: Maciek | Dodano: 2017-01-10 19:40:32

​Gdzi mozna znalezc informacje o otwartych noclegach w misiacach koniec lutego do konca marca?  Moj plan z Lourdes do camino trasa francuska. Czy to prawda ze jest latwiejsza trasa? Czy ktos byl w tym czasie? Prosze o informacje .

Pozdrowienia.      

NOWY! Autor: pielgrzym | Dodano: 2017-01-10 19:42:32

17 marca 2015 roku bylem w lurd spedzilem 1 dzien w polskiej misji 3 siostry i polski ksiadz ale pojechalem pociagiem do sanit pierde port ale nie bylo w gorach sniegu mozna bylo przejsc ale lepiej zaczymaj sie 2 dni w lurd mozesz uczestniczyc w msz sw po polsku ja nawet czytalem 1 czytanie polaczenie jest super 12 jest pociag do bajon potem masz autobus jestes o kolo 18 na miejscu ja tez ruszam 7 kwietnia ale z walencji do fatimy z BOGIM

NOWY! Autor: pielgrzym | Dodano: 2017-01-10 19:42:36

17 marca 2015 roku bylem w lurd spedzilem 1 dzien w polskiej misji 3 siostry i polski ksiadz ale pojechalem pociagiem do sanit pierde port ale nie bylo w gorach sniegu mozna bylo przejsc ale lepiej zaczymaj sie 2 dni w lurd mozesz uczestniczyc w msz sw po polsku ja nawet czytalem 1 czytanie polaczenie jest super 12 jest pociag do bajon potem masz autobus jestes o kolo 18 na miejscu ja tez ruszam 7 kwietnia ale z walencji do fatimy z BOGIM

NOWY! Autor: J | Dodano: 2017-01-11 12:24:09

Popracuj najpierw z tą mapą.

Pozdr.Jago

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2017-01-11 20:52:02

@J

Z tą mapą ,którą podałeś ,to trochę trzeba uważać.Otóż CAMINO POLACO przebiega "nieco" inaczej niż podaje ta mapa.Mam prośbę do CIEBIE J, czy może znasz jakiś kontakt do TYCH LUDZI,którzy tą mapę stworzyli?Chciałbym do nich wysłać właściwy przebieg DROGI, o której napisałem.Nie oceniam całej mapy,bo jeszcze jej dokładnie nie przestudiowałem,ale na podstawie podanego przez NICH przebiegu CAMINO POLACO,powinienem ostrzec użytkownikow tej mapy,że może zawierać błędy.
Zapraszam natomiast na CAMINO POLACO,oczywiście nie teraz,ale w lecie...jest tu SUPER.

Buen Camino

NOWY! Autor: J | Dodano: 2017-01-11 23:33:34

Bogdan,

dzięki za zaproszenie na Polskie Camino ,a tutaj http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Beginners%27_guide piszą jak można OpenStreetmap modyfikować.

Powodzenia

Jago

NOWY! Autor: A K | Dodano: 2017-01-12 00:14:06

Zamieszczona mapa Waymarked Trails  jest bardzo dobra i dokładna.Pokazuje piesze szlaki turystyczne Europy  i osobno drogi rowerowe

Szlaki piesze w wiekszości pokrywają się ze szlakami Camina jak E11 w Polsce,ale nie w całości. Bardzo lubię mapę podaną przez Jago.

Dokładne mapki CAMINO POLAKO   zamieszczone  są w przewodniku Bogdana.Polecam ! 

Podobną  mapę  mamy też  pod adresem     http://hikebikemap.org/  i 

Pozdrawiam Andrzej

NOWY! Autor: AK | Dodano: 2017-01-12 00:48:01

Oczywiście   CAMINO POLACO 

NOWY! Autor: wik | Dodano: 2017-01-12 17:22:22

Bylismy w Lourdes w grudniu.W informacji na terenie Sanktuarium otrzymasz broszurke z informacja o albeurgach  i samej  trasie Lourdes- St.Jean -Pied de Port.Nie wiem czy sa otwarte gdyz zaczynalismy Camino w SJPdP ale mysle,ze powinny byc i na pewno cos znajdziesz.W samym Lourdes jest albeurga dla Caminowiczow oficjalnie zamknieta w zimie ale jak przyszlismy to wlasciciel nam otworzyl.Cena 12 euro ze sniadaniem i pieknym widokiem na Sanktuarium.

Buen Camino

NOWY! Autor: wik | Dodano: 2017-01-12 17:26:14

ps.warunki pogodowe w grudniu byly przepiekne..) slonce i cieplo)

Buen Camino

NOWY! Autor: Teb | Dodano: 2017-01-14 20:47:19

W Lourdes jest bardzo fajne albergue dla pielgrzymów Camino de Santiago prowadzone przez francuskie Stowarzyszenie dróg Św. Jakuba (Accueil Jacquatre) przy Rue de Pau. Polecam pielgrzymom

Tomek

NOWY! Autor: Alicja | Dodano: 2017-01-16 11:42:21

We wrześniu 2016 przeszliśmy z Lourdes do Logrono (przez SPDP), w kolejnych latach planujemy podążać dalej przez Santiago do Fatimy. Z noclegami na trasie we Francji był spory kłopot - generalnie droga jest nieuczęszczana i noclegi trzeba rezerwować wcześniej - niestety głównie telefonicznie ... co przy nieznajomości języka francuskiego jest dużym wyzwaniem :-)
Po powrocie zamieściłam na swoim FB listę miejsc noclegowych, którą otrzymałam w pielgrzymim biurze informacyjnym w Lourdes, moja "baza" wygrzebana wcześniej gdzieś w internecie okazała się mocno nieaktualna.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=355173191490367&set=a.150815468592808.1073741828.100009930674831&type=3&theater

NOWY! Autor: Ryszard | Dodano: 2017-01-31 08:33:29

W 2015 od 12.05.do 16.07. przeszedłem z Lourdes do S.P.de Port +szlak francuski do Santiago i + do Fatimy razem ponad 1900km. samotnie ,wspominam ciągle i wracam myślami na szlak, Jeżeli masz pytania pomogę.

.Buen Camino

NOWY! Autor: Barbara Klas | Dodano: 2017-06-06 10:41:32

No, zrobiłeś super trase - ile Ci to zajęlo?. 15 czerwca wyruszamy na Camino z Lourdes droga piemoncka. Niestety wszystkie strony na ten temat sa w jezyku francuskim, hiszpanskim lub niemieckim. Nie ma strony - przynajmniej ja nie znalazlam -  po angielsku. Interesuja nas noclegi , baza albergow  i wszelkie inne pomocne uwagi na tej trasie z Lourdes to granicy hiszpańskiej. Za wszelkie uwagi i ostrzezenia bede bardzo wdzieczna .Od granicy hiszpańskiej dalej droga francuska jest doskonale opisana, natomiast odcinek, ktory nas interesuje niestety nie. 

Nie mam konta na FB wiec prosze mnie tam nie odsyłać.

NOWY! Autor: Zbyszek | Dodano: 2018-09-26 11:09:38

Pytanie do Ryszarda. Czy szlak do SJPdP jest oznakowany, czy nie ma problemu z albergami, czy w 5 dni można tam dojść i jak odnajdywać drogę żeby dojść z Santiago do Fatimy

NOWY! Autor: Tomek | Dodano: 2018-09-30 09:42:49

Chciałbym w drugiej połowie pażdziernika ruszyć z Lourdes do Santiago i Finisterry przez Camino del Norte i Camino Primitivo, chodzi mi o to by trasa wędrówki przekroczyła 1000 km. Jak sądzicie czy jest to możliwe o tej porze roku. Jakie tam panują warunki, jak z noclegami, czy brać namiot itp. Będę bardzo wdzięczny za informacje. Pozdrawiam wszystkich .

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2018-09-30 15:10:02

@Tomek

Na drugą połowę października i początek listopada polecam Camino Frances z Saint-Jean Pied de Port. Tam znajdziemy grupę współ-pielgrzymów, czynne albergi i co ważne, przynajmniej niektóre będą ogrzewane, co przy deszczowej aurze nie jest bez znaczenia. Camino del Norte o tej porze roku będzie świecić pustkami, duża część alberg będzie zamknięta, a w tych otwartych jest niewielka szansa na to że włączą ogrzewanie dla paru osób (a czasami jednej). 

Możnaby też połączyć Camino Frances, San Salvador i Primitivo: rozpocząć Camino w Saint-Jean Pied de Port iść szlakiem francuskim aż do Leon, stamtąd pielgrzymować - raczej samotnie - do Katedry w Oviedo szlakiem San Salvador, i z Oviedo szlakim Primitivo do Santiago. Wtedy idąc z Santiago do Finisterry przekroczymy 1000 km.

Buen Camino!