Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! La Ruta del Cares

NOWY! Autor: molokok | Dodano: 2017-03-28 10:42:09

Witam,

zainspirowany filmem "Ślady Stóp" chciałbym podpytać czy ktoś z was zboczył z del Norte i poszedł La Ruta del Cares. Jak wrażenia, warto ?

Jako, że Góry to moja pasja a z racji długiego urlopu poświęconego na Camino prawdopodobnie nie zobaczę ich w tym roku, zastanawiam się czy pójść nieco w lewo od del Norte... :)

NOWY! Autor: Maciej | Dodano: 2017-03-28 14:48:27

Jeśli lubisz góry to proponuję Ci zboczyć na etapie z San Vicent de Barguera szlakiem Camino do Santo Toribio (akurat w tym roku jest w Santo Toribio "Rok Święty", a potem iść z Potes szlakiem Ruta de la Reconquista przez Picos de Europa (przez Sotres, Poncebos stąd biegnie Ruta del Cares) do Covadonga i stamtąd wrócić na Camino del Norte. Ja właśnie w tym roku wybieram się w tamte strony robię rundę z León przez Oviedo, Gijón , Covadonga, Potes i Ruta Vadiniese wracam do León. Mam przygotowane przewodniki na tę trasę i już zarezerwowane noclegi w Poncebos i w Sotres bo latem trudno dostać tam nocleg.

Pozdrawiam! Buen camino!

NOWY! Autor: Molokok | Dodano: 2017-03-28 16:19:06

Hej @Maciej
A może znasz trudność szlaku z Cain do Covadongi albo z Poncebos do Covadongi ? Można porównać ze szlakami w Tatrach ? Niby można znaleźć jakieś infoemacje w necie ale lepiej znać opinie w polskim języku ;)

NOWY! Autor: Maciej | Dodano: 2017-03-28 17:32:43

@molokok.

Wrzuć w Internecie hasło "Ruta de la Reconquista" i masz wszystko jak na widelcu. To samo na Youtube. Jako przykład: https://www.youtube.com/watch?v=TlqZn9gDr6U i wszystko jasne. Polecam Ci szlaki w Picos de Europa. Sporo obejrzałem, a w lipcu zobaczę na własne oczy.

Pozdrawiam! Buen camino!

NOWY! Autor: J | Dodano: 2017-03-28 19:05:48

Do poczytania o wędrówce z Camino del Norte w Picos de Europa w wątku http://www.caminodesantiago.pl/forum/1374

Pomysł zboczenia ze szlaku północnego by pooddychać atmosferą Picos przy przejściu Ruta del Cares jest dobry, acz niebezpieczny.Można się zauroczyć pięknem gór i wsiąknąć na dłużej.

Ruta del Cares to droga pomiędzy Poncebos a Cain.W obie strony to ok. 22km.

Maszerując na C. del Norte, etap 16-ty wg. przewodnika http://caminodesantiago.consumer.es/etapa-de-comillas-a-unquera kończy się w Unquera.Stąd można b. łatwo porannym autobusem dojechać do Las Arenas de Cabrales tutaj mapa. Niestety z Las Arenas do Poncebos,skąd bierze pocz. Ruta del Cares trzeba przedreptać z 5 km asfaltówką.Mnie trafił się uprzejmy Belg,który zatrzymał się i zabrał do samochodu (ja zmierzałem wtedy z Poncebos do Arenas).

Po spokojnym przejsciu trasy del Cares można popołudniowym autobusem wrócić z Arenas do Unquera na szlak płn.Przewodniki zalecają  ostrożność przy wyborze trasy w czasie deszczu.

Gdyby kto zechciał wybrać się w Picos od strony Potes,to podaję rozkład autobusów z Santander do Potes i z powrotem. 

Buen Camino

Jago

NOWY! Autor: molokok | Dodano: 2017-03-28 21:27:14

Pomysł aby zboczyć z trasy wpadł mi do głowy dopiero dzisiaj.

Dzięki za zaoszczędzenie czasu na poszukiwania.

Plan jest taki aby po dotarciu do Cain przejść Górami do Covadongi a dalej od Oviedo i dalej Primitivo.

Czyli dwa w jednym :)

NOWY! Autor: Teb | Dodano: 2017-08-10 12:37:14

Witajcie

Jakie są warunki przejścia Rutą de la Reconquista w kwietniu z Santo Toribio do Covadonga?

Jak wygląda sprawa noclegów?

Buen Camio

Tomasz

NOWY! Autor: Marcin | Dodano: 2017-08-11 20:46:17

Ruta del Cares przeszedłem w miniony wtorek. Warto. Trasa wyglądała tak.

Camino przerwalem w Llanes.

Rano o godzinie 8 autobusem alsa z pojechałem  Llanes do Arena się de Cabrales. Stamtąd co godzine jeździ autobus do Poncebos. 

Z Poncebos Ruta del Cares to 24 km tam i z powrotem. Ostatni autobus z Poncebos do Arenas odjeżdża o 20.30.

Nocowalem w hostelu w Poncebos, ale również w Arenas de Cabrales jest duży wybór miejsc na nocleg. 

Nastepnego dnia wróciłem autobusem alsa do llanes o godz 9 by kontynuować camino.

NOWY! Autor: Marcin | Dodano: 2017-08-12 16:21:56

Zapomniałem dodać że autobus z Arenas do Poncebos kursuje tylko w lipcu i sierpniu. W innym terminie, ,z buta'' lub taxi =6 euro