Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! credential

NOWY! Autor: Dominikos | Dodano: 2017-05-31 09:13:03

Hejka

Wiecie może gdzie będe mógł zakupić credential w Leon?

NOWY! Autor: Dominik | Dodano: 2017-05-31 09:50:08

Na przykład w albergu. Przychodzisz, meldujesz się i, ponieważ zaczynasz drogę, nie pokazujesz paszportu, ale prosisz o niego (a w zamian składasz zasugerowaną ofiarę).

NOWY! Autor: Dominikos | Dodano: 2017-05-31 10:37:15

Niestety nie w kazdej alberdze dostane credential a wolalbym miec sprawdzone miejsce na start. :)

NOWY! Autor: Dominik | Dodano: 2017-05-31 11:18:50

W dużych miejscowościach nie powinno być problemu. Ale w takim razie odpowiem tak: w alberdze przy klasztorze Benedyktynek 3 lata temu bez problemu dostałem.

NOWY! Autor: Ada | Dodano: 2017-05-31 22:48:08

Potwierdzam, w klasztorze u Benedyktynek w Leon, otrzymałam o godz 23 nocleg i paszport.

Bylo to 25 września ubiegłego roku.

Bardzo miła i życzliwa atmosfera

NOWY! Autor: Marek | Dodano: 2017-06-01 09:36:20

Orientuje sie może ktoś czy w Irun mozna kupić Credential ??

NOWY! Autor: Irena | Dodano: 2017-06-01 12:12:53

Witajcie, w Tineo (Camino Primitivo) gdzie można otrzymać Paszport Pielgrzyma?

NOWY! Autor: Kama | Dodano: 2017-06-01 23:30:05

Marku, w 2015r.zaczynałam Camino del Norte w Irun i Credencial dostałam w Alberge.

Buen Camino

NOWY! Autor: Artur (kr) | Dodano: 2017-06-02 14:33:57

@Irena
Jest to bardzo mało prawdopodobne aby w Tineo można było zakupić Credencial.
Jak zamierzasz się dostać do Tineo? Jeśli przez Oviedo, kup paszport w Oviedo, jeśli przez Lugo, to w Lugo.

Zachęcam wszystkich, którzy kończą pielgrzymkę w Santiago do zakupu paszportu pielgrzyma (a nawet kilku sztuk) przed powrotem do domu. W recepcji Biura Pielgrzyma (tuż przy samym wejściu), przy Rua Carretas 33, można kupić oficjalne paszporty po 1.50 euro za sztukę, bez stania w żadnej kolejce. Jeśli nie przydadzą się nam samym, możemy je podarować komuś kto wybiera się na Camino, a może nawet odstąpić komuś potrzebującemu na tym forum. Ja zawsze na końcu pielgrzymki kupuję 2 lub 3 szt. na przyszłe pielgrzymki, dla siebie lub znajomych. Pozdrawiam Artur

NOWY! Autor: Beata | Dodano: 2017-06-02 15:30:31

Dominikos,w Leon credencial kupisz w Albergue del convento de las carbajalas (prowadzone przez benedyktynki) Pl.Santa Maria del Camino  oraz Algergue Santo Tomas de Canterbury (prywatne) - Av.La Lastra 53, Albergue Check in Leon (prywatne) - Av.Alcalde Miguel Castano 88, i  Albergue-Residencia Miguel de Unamuno (prywatne) -  Pl. San Pelayo 15.

To są dane z przewodnika "Camino de Santiago" wydanego w 2016r. Pozdrawiam, ja też ruszam z Leon 18.06  Buen Camino!

NOWY! Autor: Irena | Dodano: 2017-06-04 10:08:48

Artur (kr) - w Oviedo będę ok 22,00, więc już raczej nie uda sie kupić Credencial. Do Oviedo jadę z Madrytu, ale z lotniska od razu na dworzec autobusowy, więc po drodze też chyba nie uda się kupić...

Hmm.. a przez internet da się zamówić i wydrukować?

NOWY! Autor: Miśka | Dodano: 2017-06-04 10:41:02

Irena,

na ostatnią wyprawę zamawiałam paszport przez internet. Na forum co jakiś czas pojawia sie adres strony internetowej Oficialnego Biura Pielgrzyma z Santiago. Na www. caminodelavida jest też adres do polskiego przedstawicielstwa tego Biura. Ja dostałam credential pocztą z Hiszpanii. Cena credentialu min. 2 euro. Zamówiłam 5 sztuk, ale niestety już je wszystkie rozdałam. Jeśli nie zależy ci na czasie (na przesyłkę czekałam chyba tydzień) możesz skorzystać z tej możliwości. Podaję adres: www.santiagodecompostela.me/products/official-piligrim-credential-piligrim-passport-from-the-piligrims-office-in-santiago#

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2017-06-05 11:44:24

Tutaj jest link do Lęborka o którym pisała powyżej Miśka:

http://www.przewodnik.re-create.pl/zamow-paszport-pielgrzyma/

Ja również kiedyś kupowałem przez internet bezpośrednio z Santiago, ale jest to trochę nieopłacalne ze względu na koszty przesyłki (dwa lub trzy paszporty: 5 euro za wysyłkę, od 4 do 16 sztuk: 10 euro za wysyłkę) - ale faktem jest, że w tydzień paszporty dostałem. link: Casa Ivar w Santiago

Najtaniej wychodzi kupić osobiście w Biurze Pielgrzyma w Santiago - 1.50 euro. W albergach liczą z reguły po 2 lub po 3 euro. W albergue w Burgos zapłaciłem 3. W Santander też 3. W Porto 1.50. W albergue w Irun donativo.

NOWY! Autor: Sławek z Gdańska | Dodano: 2017-06-06 23:18:37

Credencial Paszport Pielgrzyma najprościej jest zamówić z dostarczeniem do domu. Zrobiłem tak rok temu. Koszt jedengo 2 euro

https://www.santiagodecompostela.me/collections/most-popular-camino-items/products/official-pilgrim-credencial-pilgrim-passport-from-the-pilgrims-office-in-santiago

NOWY! Autor: wspinka | Dodano: 2018-04-12 10:26:04

Witam, 

czy orientuejecie się gdzie w Santander otrzymam Credential, ew Santa Cruz de Bezana. Ląduje w niedziele rano i chciałabym unikąć czekania:(