Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! z lotniska LDE do Lourdes w czwartki wieczorem

NOWY! Autor: J | Dodano: 2017-06-18 12:25:21

Przeniosłem tekst Artura do nowego wątku p.t. jak wyżej,bo takie były intencje autora no i chyba będzie tak przejrzyściej.

"Jest mi bardzo miło poinformować, że na skutek mojej korespondencji z departamentem turystyki Hautes-Pyrenees udało się uruchomić autobus z lotniska do Lourdes dopasowany do przylotu samolotu z Krakowa w czwartki, odjazd z lotniska o godz. 20:30. Autobus ten zabiera pasażerów z lotniska na dworzec kolejowy w Lourdes a następnie jedzie do Tarbes. Przejazd kosztuje 2 euro (1 euro dla dzieci do 12 lat). Autobus będzie kursował tylko w czwartki, tylko o 20:30, i tylko do 27 października, czyli do ostatniego lotu Kraków - Lourdes. Domyślam się (choć nie wiem tego na pewno), że gdyby samolot miał opóźnienie, to autobus poczeka, tak by pasażerowie mieli czas na niego zdążyć."

Pozdrawiam serdecznie i Buen Camino!

NOWY! Autor: Pozostałe wpisy do tematu | Dodano: 2017-06-18 12:29:50

Autor: Artur | Dodano: 2017-06-15 21:47:17

Chyba mi się pomyliło miejsce na wpisanie autora i tematu postu - przepraszam

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor: J | Dodano: 2017-06-15 23:02:20

Ej,no wielkie gratulacje ale czy sprawa autobusu to tylko efekt korespondencji czy jakaś pomoc z Sanktuarium w Lourdes?

Miałem w tym roku plany startu do kolejnej Drogi  właśnie w  Lourdes i przejście przez Pireneje Drogą Aragones.Urlop załatwiony,bilety kupione,etapy dopracowane.Niestety życie przygotowało mi inny scenariusz i inną Drogę.Może za rok.

Pozdrawiam

Jago

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor: Krakowski Caminowicz | Dodano: 2017-06-16 09:01:40

Jago, też myślałam o tej drodze. Jest szansa abyś podzielił się swoim planem? Etapy, noclegi, dojazd. Myślę, że mogłoby skorzystać więcej osób.

Pozdrawiam

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor: Krakowski Caminowicz | Dodano: 2017-06-16 09:02:27

Artur, świetnia robota!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor: Anna | Dodano: 2017-06-16 10:21:52

Dziękuję Artur. Lecę w sierpniu, w czwartek. Oddałam tę sprawę Panu i NMP i mam odpowiedź.

Jago, ja również chętnie zapoznałabym się z dodatkowymi  informacjami, idę drogą Aragońską. Już wcześniej przesłałeś podstawowe informacje i je opracowałam, ale może masz jeszcze inne. Dziękuję i pozdrawiam.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor: Mirek | Dodano: 2017-06-16 11:10:01

@Artur

Chylę czoła  i odszczekuję pod stołem.

Pozdrawiam 

Buen Camino :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor: Asia | Dodano: 2017-06-16 13:23:32

Dzięki Artur! Wybieram się w lipcu i zastanawiałam się co z tym fantem zrobić :)

NOWY! Autor: Anna | Dodano: 2017-06-19 12:55:25

Krakowski Caminowicz - sporo informacji znajdziesz w wątku Droga Aragońska. Poniżej podaję Ci kolejne adresy:

www.viajacobi4.ch/Archives/Recits/Documents/Flavio/2012/de%20lourdes

http://viatolosana.free.fr/vt_cartes_google_etape.php?tem=30

http://www.xacobeo.fr/ZE1.11.Pie.Lou-Som_Van.htm

http://vppyr.free.fr/pages_transversales/voies_aspe/aspe_somport.php?etp=oloron_bedous

http://pelerinsdecompostelle.com/monastere-de-sarrance-64/

Jest również książka Droga Aragońska - Danuty Holata-Loetz i Gunthe Lotz.

Ja wybieram się w drugiej połowie sierpnia. Muszę jeszcze poszukać dokładniejszych danych odnośnie niektórych noclegów na terenie Francji. Pozdrawiam i Buen Camino.

NOWY! Autor: B | Dodano: 2017-08-15 20:39:37

Czy ktoś z Was orientuje się może czy nie został uruchomiony jakiś kurs autobusu z lotniska do Lourdes w niedzielę? Na rozkładzie widzę, że autobusy nie kusują w niedzielę a ląduję 03.09 o 10:25 - godzina bardzo przyzwoita, niestety nic poza taksówką?

NOWY! Autor: yaro45 | Dodano: 2017-08-18 14:02:23

Witam !

Ja leciałem w niedzielę 23 kwietnia 2017 roku z Krakowa do Lourdes. Ku zdumieniu wszystkich pasażerów przed terminalem czekał bezpłatny autobus, który zawiózł nas do centrum Lourdes. Podobno miasto w ten sposób chce się promować. Zobaczymy jak długo. Jeżeli przestanie jeździć bezpłatny autobus, to napewno będzie płatny (2E) skomunikowany z samolotem. Polecam nocleg u sióstr Nazaretanek w Polskiej Misji w Lourdes. Niesamowicie życzliwi  ludzie, piękne miejsce, przystępna cena. Z Misji, która jest ok. 2 km od Sanktuarium jeździ bus (co łaska), a zawsze można podjechać z jakąś pielgrzymką lub przejść się spacerkiem. 

W Lourdes jest dworzec kolejowy, z którego często jeżdżą pociągi do Bayonne, a dalej do SJPdP lub Irun. Tak więc nie problemów z zaplanowaniem drogi, którą chcemy pokonać do Santiago. 

Jarek

Pozdrawiam Wszystkich, których spotkałem w drodze i tych których jeszcze spotkam.

Buen Camino !!!

2015- Camino Francuskie

2016 Camino Portugalskie (Nadbrzeżne - przepiękne)

2017 Camino del Norte

NOWY! Autor: Pielgrzym | Dodano: 2017-08-18 14:55:25

@ B

podaje strone z autobusami z Tarbes do Lourdes. Te autobusy kosztuja  2,- € i chodza tez w niedziele:http://www.sla-airport.com/Fichiers/documents/63_Affichehoraires.pdf