Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! z lotniska LDE do Lourdes w czwartki wieczorem

NOWY! Autor: J | Dodano: 2017-06-18 12:25:21

Przeniosłem tekst Artura do nowego wątku p.t. jak wyżej,bo takie były intencje autora no i chyba będzie tak przejrzyściej.

"Jest mi bardzo miło poinformować, że na skutek mojej korespondencji z departamentem turystyki Hautes-Pyrenees udało się uruchomić autobus z lotniska do Lourdes dopasowany do przylotu samolotu z Krakowa w czwartki, odjazd z lotniska o godz. 20:30. Autobus ten zabiera pasażerów z lotniska na dworzec kolejowy w Lourdes a następnie jedzie do Tarbes. Przejazd kosztuje 2 euro (1 euro dla dzieci do 12 lat). Autobus będzie kursował tylko w czwartki, tylko o 20:30, i tylko do 27 października, czyli do ostatniego lotu Kraków - Lourdes. Domyślam się (choć nie wiem tego na pewno), że gdyby samolot miał opóźnienie, to autobus poczeka, tak by pasażerowie mieli czas na niego zdążyć."

Pozdrawiam serdecznie i Buen Camino!

NOWY! Autor: Pozostałe wpisy do tematu | Dodano: 2017-06-18 12:29:50

Autor: Artur | Dodano: 2017-06-15 21:47:17

Chyba mi się pomyliło miejsce na wpisanie autora i tematu postu - przepraszam

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor: J | Dodano: 2017-06-15 23:02:20

Ej,no wielkie gratulacje ale czy sprawa autobusu to tylko efekt korespondencji czy jakaś pomoc z Sanktuarium w Lourdes?

Miałem w tym roku plany startu do kolejnej Drogi  właśnie w  Lourdes i przejście przez Pireneje Drogą Aragones.Urlop załatwiony,bilety kupione,etapy dopracowane.Niestety życie przygotowało mi inny scenariusz i inną Drogę.Może za rok.

Pozdrawiam

Jago

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor: Krakowski Caminowicz | Dodano: 2017-06-16 09:01:40

Jago, też myślałam o tej drodze. Jest szansa abyś podzielił się swoim planem? Etapy, noclegi, dojazd. Myślę, że mogłoby skorzystać więcej osób.

Pozdrawiam

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor: Krakowski Caminowicz | Dodano: 2017-06-16 09:02:27

Artur, świetnia robota!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor: Anna | Dodano: 2017-06-16 10:21:52

Dziękuję Artur. Lecę w sierpniu, w czwartek. Oddałam tę sprawę Panu i NMP i mam odpowiedź.

Jago, ja również chętnie zapoznałabym się z dodatkowymi  informacjami, idę drogą Aragońską. Już wcześniej przesłałeś podstawowe informacje i je opracowałam, ale może masz jeszcze inne. Dziękuję i pozdrawiam.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor: Mirek | Dodano: 2017-06-16 11:10:01

@Artur

Chylę czoła  i odszczekuję pod stołem.

Pozdrawiam 

Buen Camino :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor: Asia | Dodano: 2017-06-16 13:23:32

Dzięki Artur! Wybieram się w lipcu i zastanawiałam się co z tym fantem zrobić :)

NOWY! Autor: Anna | Dodano: 2017-06-19 12:55:25

Krakowski Caminowicz - sporo informacji znajdziesz w wątku Droga Aragońska. Poniżej podaję Ci kolejne adresy:

www.viajacobi4.ch/Archives/Recits/Documents/Flavio/2012/de%20lourdes

http://viatolosana.free.fr/vt_cartes_google_etape.php?tem=30

http://www.xacobeo.fr/ZE1.11.Pie.Lou-Som_Van.htm

http://vppyr.free.fr/pages_transversales/voies_aspe/aspe_somport.php?etp=oloron_bedous

http://pelerinsdecompostelle.com/monastere-de-sarrance-64/

Jest również książka Droga Aragońska - Danuty Holata-Loetz i Gunthe Lotz.

Ja wybieram się w drugiej połowie sierpnia. Muszę jeszcze poszukać dokładniejszych danych odnośnie niektórych noclegów na terenie Francji. Pozdrawiam i Buen Camino.

NOWY! Autor: B | Dodano: 2017-08-15 20:39:37

Czy ktoś z Was orientuje się może czy nie został uruchomiony jakiś kurs autobusu z lotniska do Lourdes w niedzielę? Na rozkładzie widzę, że autobusy nie kusują w niedzielę a ląduję 03.09 o 10:25 - godzina bardzo przyzwoita, niestety nic poza taksówką?

NOWY! Autor: yaro45 | Dodano: 2017-08-18 14:02:23

Witam !

Ja leciałem w niedzielę 23 kwietnia 2017 roku z Krakowa do Lourdes. Ku zdumieniu wszystkich pasażerów przed terminalem czekał bezpłatny autobus, który zawiózł nas do centrum Lourdes. Podobno miasto w ten sposób chce się promować. Zobaczymy jak długo. Jeżeli przestanie jeździć bezpłatny autobus, to napewno będzie płatny (2E) skomunikowany z samolotem. Polecam nocleg u sióstr Nazaretanek w Polskiej Misji w Lourdes. Niesamowicie życzliwi  ludzie, piękne miejsce, przystępna cena. Z Misji, która jest ok. 2 km od Sanktuarium jeździ bus (co łaska), a zawsze można podjechać z jakąś pielgrzymką lub przejść się spacerkiem. 

W Lourdes jest dworzec kolejowy, z którego często jeżdżą pociągi do Bayonne, a dalej do SJPdP lub Irun. Tak więc nie problemów z zaplanowaniem drogi, którą chcemy pokonać do Santiago. 

Jarek

Pozdrawiam Wszystkich, których spotkałem w drodze i tych których jeszcze spotkam.

Buen Camino !!!

2015- Camino Francuskie

2016 Camino Portugalskie (Nadbrzeżne - przepiękne)

2017 Camino del Norte

NOWY! Autor: Pielgrzym | Dodano: 2017-08-18 14:55:25

@ B

podaje strone z autobusami z Tarbes do Lourdes. Te autobusy kosztuja  2,- € i chodza tez w niedziele:http://www.sla-airport.com/Fichiers/documents/63_Affichehoraires.pdf

NOWY! Autor: B | Dodano: 2017-08-23 18:35:49

Bardzo dziękuję!

NOWY! Autor: Aga | Dodano: 2018-05-21 23:08:35

Przylatujemy 31.05. w czwartek do Lourdes ok. 20.10  by następnego dnia zacząć nasze camino - czy autobus w obecnym 2018 roku  też "czeka" na samolot z Krakowa? Czy może ktoś z Was wie coś na ten temat?

Pozdrawiam serdecznie

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2018-05-22 00:57:25

@Aga

W tym roku autobus z lotniska Lourdes kursuje w czwartki o 20:50 i w niedziele o 11:20 - podaję odjazdy dopasowane do samolotów z Polski, w inne dni tygodnia odjazdy są o innych porach.
Cały rozkład znajduje się na stronie http://www.tlp.aeroport.fr/publications/Guides-Horaires/32/1  należy kliknąć w kafelek z napisem "Navettes Aeroport Lourdes KEOLIS"

Muszę się też podzielić moim niestety negatywnym doświadczeniem sprzed półtora miesiąca (dokładnie z 8 kwietnia). Mimo iż niedzielny samolot przyleciał do Lourdes jak najbardziej punktualnie, czyli przed 10:20, ze względu na, jak rozumiem "podwyższone zagrożenie terroryzmem" we Francji, musiałem wraz z innymi czekać w ogromnej i wolno przesuwającej się kolejce do kontroli paszportowej (której w strefie Schengen normalnie nie ma) ponad GODZINĘ. Skutkiem czego ten jedyny autobus odjechał, nie wiem czy czekał czy nie, ale po prostu odjechał. Skończyło się to dojazdem do miasta taksówkami, kierowca wziął od każdego z nas po 8 euro (autobus kosztowałby 2 euro)

Mam nadzieję że lecąc za tydzień nie będziecie zmuszeni do stania w podobnej, wręcz upakarzającej kolejce. Powodzenia!

Artur

NOWY! Autor: Aga | Dodano: 2018-05-23 17:15:12

@Artur

Suuuuuuper, serdecznie dziekuję za informację.

Pozdrawiam