Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Nocleg w Santiago 25 lipca

NOWY! Autor: zatroskany | Dodano: 2017-06-19 16:31:36

Mam w planach zakończenie pielgrzymki w Santiago 22 lipca i potrzebuję przenocować z 22/23 lipca na Monte de Gozo. Z uwagi na bliskość z dniem św.Jakuba (25 lipca)  czy mogę mieć problem z miejscem w polskiej alberdze? Czy możliwa jest rezerwacja?

NOWY! Autor: Barbara | Dodano: 2017-06-19 20:22:31

witaj, mozliwe ze w tym czasie przybedzie wiecej Pielgrzymow, ale na Monte do Gozo zawsze byly wolne miejsca noclegowe, mysle ze jezeli nawet wszystkie lozka noclegowe bylyby zajete to nikt z tamtad Ciebie nie wyprosi, napewno znajdzie sie jakis kacik do spania, czy mozna rezerwowac tego nie wiem, ale mozesz sprobowac zadzwonic i zapytac, ja moglam pozostac 3 noce, zycze pomyslnosci i Buen Camino. 

NOWY! Autor: Ruda | Dodano: 2017-06-20 09:44:51

Na Monte de Gozo może być różnie, jeśli potrzebujesz miejsca hotelowe (płatne inaczej -  pokoje z łazienkami) to zarezerwuj, wtedy będzie pewność noclegu w danym terminie.

W alberge obowiązuje zasada jak we wszyskich albergach...dochodzisz jest miejsce lub go brak zwłaszcza ze jest to lato. Z tego co widziałam już dwa razy było na Monte COMPLETO. Obok masz duże alberge multisipialne...ale tam zasady jak wszędzie...dochodzisz i wtedy...

Buen Camino

Ruda

NOWY! Autor: Asia | Dodano: 2017-06-20 15:24:49

Te pokoje "hotelowe" na Monte de Gozo nie są takie drogie. Chyba 20€ za pokój dwuosobowy.

NOWY! Autor: Zatroskany | Dodano: 2017-06-20 16:36:38

Dzięki Asiu, ale w cenie 20euro od osoby można spać w pokoju dwuosobowym w Santiago.

Moje pytanie dotyczyło taniej alternatywy. Znam oczywiście zasady panujące w albergach " kto pierwszy....." ale zastanawiałem się czy w okolicach 25 lipca nie będzie grup autokarowych na Monte i przez to miejsca będą zajęte.....Gdyby była możliwość rezerwacji to pewnie bym skorzystał. Rozważam albergue municypalne ale wolałbym w polskim albergue.

NOWY! Autor: Sławek z Gdańska | Dodano: 2017-06-20 22:35:11

Za 84 zł masz jedynkę w Albergue Seminario Menor w Santiago.

NOWY! Autor: Kijki do samolotu? | Dodano: 2017-06-21 23:17:48

Jak myślicie, czy mogę wziąć kijki do samolotu liniami Norwegian w bagażu podręcznym lub luzem? 1 lipca lecę do Madrytu, a potem na trasę Camino z logrono.  Viola

NOWY! Autor: Barbara | Dodano: 2017-06-22 10:27:14

kijki... nie mysle aby ktos Ciebie zapewnil ze mozesz zabrac, ( poczytaj wczesniejsze wpisy- wpisz do okienka "szukaj - kijki i poczytaj rozne recenzje na ten temat, mozesz miec jeszcze taka mozliwosc: dowiedziec sie czy Linie Norwegian moga w ramach Twojego biletu zabrac na poklad kijki ( osobno zawiniete w przezroczysta folie)  jako tzw. " Sperrgut " , wykupujac bilet od razu to zglosic, przy odprawie dostana kijki naklejke i wchodzac do samolotu te kijki zabiera Stewardesa do    szafki pod klucz, otrzymasz je po ladowaniu, lub zabiora przy odprawie, ale dowiedz sie, bo nie wiem czy wszystkie Linie to akceptuja. Zycze powodzenia, i Buen Camino. 

NOWY! Autor: kinga | Dodano: 2017-06-24 14:33:46

bylam na poczatku czerwca na monte do goza pokoje hotelowe sa po 12 euro a a albege donativa ja uwazam super noclegi dijazd di katedry autobusem nr 6 koszt 1euro lub 5 km pieszo szlakiem pozdrawiam kinga

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2017-06-25 00:56:09

Kinga jesteś pewna że po 12 euro? Ja w zeszłym roku płaciłem 17 euro za jedynkę.

NOWY! Autor: kinga | Dodano: 2017-06-25 14:21:00

ok od osoby po 12euro w pokoju dwuosobowym przepraszam k