Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Dojazd z Biarritz

NOWY! Autor: Kaszub | Dodano: 2017-08-09 12:15:02

Czy ktoś podpowie jak najszybciej dojechać z lotniska w Biarritz do St Jean Pied de Port?

Czy można złapać busa bez wcześniejszej rezerwacji?

NOWY! Autor: Kaszub | Dodano: 2017-08-09 12:24:28

A może jest ktoś kto ląduje w Biarritz koło południa 2 września?

NOWY! Autor: Wiesiek Trójmiasto | Dodano: 2017-08-09 20:15:52

@Kaszub

Z Biaritz do SJPdP dojechałem z rowerem busem 9 osobowym z firmy Buricot (osiołek). Rezerwowałem miejsce w busie w lipcu / sierpniu 2016 a ladowalem we wrzesniu. Koszt z rowerem 24 Euro.

Pozdrawiam Wiesiek

NOWY! Autor: S. | Dodano: 2017-08-09 22:40:52

Opcje są takie że albo łapiesz buricota albo taxi z jakimiś innymi pielgrzymami (nie wychodzi źle) albo autobus do Bayonne a potem pociąg.

NOWY! Autor: Kaszub | Dodano: 2017-08-10 08:32:00

Dziękuję za podpowiedzi. Zarezerwowałem.

NOWY! Autor: asad | Dodano: 2018-01-10 10:16:08

Wybieram się na Camino w połowie maja. Ląduję w Biarritz lotem z  Londynu około godz. 17.

Czy jest możliwość "załapać" się na przejazd osiołkiem do SJdP bez wcześniejszej rezerwacji?

Będę wdzięczny za informacje.

NOWY! Autor: Wiesiek Trójmiasto | Dodano: 2018-01-10 17:19:14

@Asad

Z Biaritz mialem umówiony transport "Buricot" do SJPdP z rowerem 23 Eurasie. Chyba 2 miesiące wczesniej. Czekali z innymi na mnie gdy tasma bagażowa nawaliła. Było OK. Transport pod biuro informacji w SJPdP.

Pozdrawiam Wiesiek

NOWY! Autor: Baltazar | Dodano: 2018-01-10 17:39:23

Pociągiem do Bayonne, a stamtąd autobusem.

NOWY! Autor: Pielgrz | Dodano: 2018-01-10 23:14:41

Asad

Połowa maja to już prawie szczyt sezonu na Camino Frances.

Nie tylko że trzeba mieć rezerwację na "Bourricota" ale trzeba to zrobić dostatecznie wcześnie. To samo bym sugerował odnośnie pierwszego noclegu w SJPP, jeśli tam masz zamiar dotrzeć wieczorem, lepiej mieć rezerwację. W momencie kiedy masz już bilet lotniczy i znasz datę i godzinę przylotu, lepiej od razu rezerwować. A jeśli samolot z Londynu się spóźni to na pewno Bourricot poczeka. Pewnie większość pasażerów "osiołka", a może i wszyscy, przylecą tym samym samolotem co Ty.

NOWY! Autor: asad | Dodano: 2018-01-11 13:29:34

@Pielgrz - dzięki za rzeczową informację. Czy mógłbyś polecić jakieś schronisko w SJPdP i sposób dokonania rezerwacji?

NOWY! Autor: Pielgrz | Dodano: 2018-01-11 14:44:12

Asad

No ja właśnie zrobiłem ten błąd że pojechałem bez rezerwacji, też Bourricotem z Biarritz. Skończyło się na długim szukaniu wolnego miejsca ale w tym historycznym centrum wszystko było pełne, w końcu znalazłem coś poza murami miasteczka, chyba płaciłem 15 euro za łóżko, nic specjalnego. Gdybym jechał w tym roku pewnie bym skorzystał z bookingu (booking.com), jeśli masz tam konto to jest dość wygodne, zwłaszcza że przeważnie można bezpłatnie odwołać rezerwację do kilku dni przed przyjazdem. Cena nie powinna być wyższa niż 15-16 euro za łóżko. W Hiszpanii ceny są już niższe, przeważnie nie przekraczają 10 euro.

Jeśli masz możliwość wcześniejszego zakupu paszportu pielgrzyma (w Polsce można zamówić pocztą z Lęborka, ale być może mieszkasz w UK) to oszczędzisz czasu na stanie w czasami długiej kolejce w Biurze Pielgrzyma w SJPP. Wiele osób myśli że trzeba się tam zarejestrować żeby zacząć Camino, ale nie jest to konieczne. Jeśli się ma już paszport pielgrzyma, wystarczy wziąć pieczątkę tam gdzie się śpi.