Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Dworzec autobusowy w Santander. Da rady kimnąć?

NOWY! Autor: Staszek | Dodano: 2017-08-25 22:58:46

Witam.

Mam pytanko.

Lada dzień ruszam tym razem na trasę del Norte.

Lecę do Santander i niestety bus do Irun mam dopiero o 3.45. Zastanawiam się, czy szukać taniego schroniska w pobliżu stacji na kilka godzin, czy może kimnąć się na ławce na dworcu, czy okolicy.

Wiecie może jak wygląda tamtejszy dworzec/okolica. Czy da radę?

W lutym było idealne połączernie, bo bus do Irun miałem o północy i koło 4 byłem na miejscu.

No ale cóż wygląda na to, że będzie nieco trudniej :)

Pozdrawiam

S.

NOWY! Autor: J | Dodano: 2017-08-26 21:59:18

Nie ma obaw,dworce zawsze dawały włóczęgom schronienie.Jak dobrze pamiętam w podziemiu dworca,skąd odjeżdżają autobusy dalekobieżne są ławki ,więc nie będzie problemu z wyciągnięciem nóg na parę godzin.Życzę dobrej Drogi

Jago

NOWY! Autor: Staszek | Dodano: 2017-08-26 22:47:24

O super o to chodziło, czyli jestem w domu.

Tzn. że dworzec nie jest zamykany na noc?

NOWY! Autor: J | Dodano: 2017-08-26 23:58:40

Na miejscu zorientujesz się  z którego stanowiska  odjeżdża autobus do Irun.Sprzed dworca,czy z podziemia,

Jak widać wszędzie są ławki,więc kwestia zamykania na noc gł. budynku dworca nie ma znaczenia.

A o spokój w okolicy dworca nocą dba niezawodna Guardia Civil ,więc będziesz bezpieczny.

Powodzenia

Jago

NOWY! Autor: Staszek | Dodano: 2017-08-27 11:22:29

Serdeczne dzięki za odpowiedź. Dokładnie o to chodziło.

Kilka lat temu w Bilbao przekimałem na krzesełkach przed terminalem lotniska i było spoko. Miejsce zadaszone, więc i nocny deszcz nie robił problemu.

Dokładnie tak wyobraziłem sobie moje oczekiwanie na bus w Santander, dlatego też wolałem podpytać.

Już nie mogę się doczekać wyjazdu. Nie wiem co to jest ale tak mam.

Pozdrawiam i odezwę się po Camino.

S

NOWY! Autor: 45t | Dodano: 2017-08-28 21:30:35

przeciez masz albergue w Santander 2 kroki od dworca. 6 euro

NOWY! Autor: EM | Dodano: 2017-08-28 22:07:02

Wszystkie dworce sa w Hiszpanii zamykane na noc.

NOWY! Autor: Staszek | Dodano: 2017-08-29 21:49:32

Tak blisko to alberge, jednak to bardziej zawracanie głowy.

Przylatuję koło 19. Zanim dobiorę się do centrum i schroniska to już 21. Bus mam o 3,45, więc długo nie poleżę.

Zorientuję się na miejscu jak jest z kianiem na ławce w oczekiwaniu na busa. Hol pewnie zamykają, ale jak zadaszone stanowiska są dostępne w nocy, to ok.

Jeśli nie - to pójdę do schroniska.

Po p[owrocie napiszę jak to rozwiązałem - może komuś się przydsa.

Jeszcze raz wszystkim dzięki.

S.

NOWY! Autor: AP | Dodano: 2017-08-29 23:53:03

6 euro to chyba bardzo dawno temu. Od paru lat było 10 a w tym roku kolega mówił że płacił 12, i jeszcze trzeba uważać na insekty które według hospitalery "wszyscy przynoszą z Guemes".

No i poza tym trochę nie fair budzić innych wychodząc z albergue o 3 rano.

NOWY! Autor: Staszek-Szczecin | Dodano: 2017-10-12 20:33:04

Nieco zmodydikowałem swojego nicka, bo widzę, że jeszce ktoś podpisuje się Staszek.

Witam.

Uzupełniając wątek, tak już z nabytym doświadczeniem, nie ma najmniejszego problemu z kimnięciem na dworcu.

Właściowie budynek dworca jest zamykany między godziną 1 a 3  w nocy, jednak na zewnątrz są wiaty przystankowe z prostymi ławeczkami. Wprawdzie nieco krótkawe i jeśli nie pada polecam wygodniejsze, szersze i dłuższe ławki tuż za wiatami od strony placyku pod którym znajduje się podziemna część dworca. Poza tym są one nieco odgrodzone wiatami od ulicznego zgiełku i nie rzucamy się w oczy przechodniom. Plecak pod głowę i looz.

W nocy spokój, zero problemów, jedynie nocni sprzątacze uliczni nieco pohałasowali. Jeśli akurat pada, to spokojnie też można sę zmieścić na ławce pod wiatką przy niedużym wzroście.

Lotnisko w Santander dość skromne i krzesełka raczej nie przystosowane do leżakowania (poprzedzielane są poręczami).

Na powrocie okazało się że nieopodal hali lotniska (jakieś 30 metrów za) stoi samotna, dość długa wiata z wygadną ławeczką na której leżakowałem kilka godzin w oczekiwaniu na samolot.

Zatrzymują się tutaj autobusy dalekobieżne i niewykluczone że mój bus do Irun też miał tu przystanek. 

Jest to jeszcze wygodniejsze miejsce na oczekiwanie busa, bo w nocy prócz ochrony praktycznie nie ma tu nikogo,  No ale jak wspomniałem dowiedziałem się dopiero na powrocie.

Jeszcze mała dygresja.

Jżeli kupujecie bilety na przejazdy Alsą sprawdźcie ceny na: https://booking.goeuro.com/

Mi cena biletu Alsą na trasie Santander-Irun wyszła taniej, niż kupno bezpośrednio ze strony Alsy.

Nie wiem czemu, ale radzę porównać.

Pozdrawiam

Staszek