Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! camino wiosną 2018

NOWY! Autor: grzegorz.niedzwiecki@polhun.pl | Dodano: 2017-11-26 13:18:53

Witajcie, planuję podróż wiosna  2018  trasą  primitivo  - będę mieć 21dni wolnych. Czy jest tu ktoś chętny?. towarzystwo mile widzane, idę sam 

NOWY! Autor: Tomasz | Dodano: 2017-11-26 17:22:26

Cześć, skąd będziesz "startował"? Pozdrawiam

NOWY! Autor: grzegorz | Dodano: 2017-11-26 18:49:00

Zamierzam z Oviedo a tak Worgule z Warszawy Madryt Oviedo dalej pieszo  

NOWY! Autor: Agnieszka | Dodano: 2017-11-26 20:24:41

A co to znaczy wiosną? Jakis konkretny termin? przynajmniej miesiąc :)

NOWY! Autor: grzegorz | Dodano: 2017-11-26 20:54:24

~~Planuje maj połowa czerwca jeszcze nic nie ustalone.

NOWY! Autor: seraffi | Dodano: 2017-11-27 21:29:09

witam

ja startuje z okolic Luarka ok 1 marca,bo mam tylko 10-11 dni,wiec jesli ktos ma ochote...

NOWY! Autor: gosia | Dodano: 2017-11-27 22:21:05

cześć, ja planuję w okolicach w-endu majowego wystartować, Myślałam aby zacząć w Leon, będę miała ok 2 tygodni. Nigdy na camino nie byłam, bardzo chętnie się do kogoś podczepię :)

NOWY! Autor: seraffi | Dodano: 2017-11-28 12:28:36

czy ktos szedl Camino de Norte na poczatku marca ?

NOWY! Autor: robert | Dodano: 2017-11-28 15:18:49

Szedłem od 1.04 do 20 .04 z Irun do Santiago

NOWY! Autor: Piotrek | Dodano: 2017-11-28 22:29:49

Cześć. Planuję wyruszyć przełom kwiecień-maj z Porto, trasa 200km na spokojnie, tak by zostało czasu na zwiedzenie Fatimy, ale to już dojazd Autobusem i powrót z do Porto. Ktoś się wybiera taką trasą?

NOWY! Autor: seraffi | Dodano: 2017-11-29 12:07:30

To spory dystans jak na 20 dni Robert,gratuluje kondychy ;)

Ja bede zaczynal gdzies w okolicach Oviedo ,bo mam tylko 10 dni...

Jakie byly warunki pogodowe jak szedles w Kwietniu ?

NOWY! Autor: Robert | Dodano: 2017-11-30 13:51:05

Przyznam szczerze  , że  było  nieraz  ciężko  najgorzej  pierwsze  trzy  dni  kiedy  miałem  b. poważną  kontuzję  stóp  , rano  było  troszke  chłodno    2-7 C wyruszałem  w  granicach  7:30  i  kończyłem  około 18-19 . Najdłuższy  odcinek 58.8 km , najkrótszy 28 km. 10  dni  to  wystarczający  czas  aby  pokonać  spokojnie  trasę  z Oviedo  , jeśli lecisz  samolotem  to  szlak  jest  w  odległości  około 2 km  od lotniska  jeśli dobrze  pamiętam  , w  przyszyłym  roku   odbieram  z  Oviedo  moją  żonę  , ja  ruszam  tym  razem  z  Loudres  przez  Irun  do  Santiago  w  sumie  1000 km . Buen Camino

NOWY! Autor: Piotrek | Dodano: 2017-11-30 16:28:13

A wiecie moze jakie temperatury sa w maju na szlaku z Porto?

NOWY! Autor: Krzych | Dodano: 2017-11-30 16:53:26

@Piotrek

Byłem na tej trasie w zeszłym roku. Było ciepło, czasem bardzo ciepło, ale nie upalnie. Temperatury 20-28 st.C. Małem pogodę prawie idealną. Jedynie ostatni etap z Padron do Santiago cały dzień lało - ale to już w Galicji. Termin wybrałeś idealny. Zabierz ze sobą kurtkę przeciwwiatrową. Nad oceanem może wiać, szczególnie za Mougas.

Nie trzymaj się sztywno strzałek. Przed Bajoną od strony latarni jest ciekawy posąg do obejrzenia. A w samej Bajonie i w Vigo bardzo ciekawe forty.

Eh poszedłbym jeszcze raz ten odcinek. Jaki masz transport ? Bo ja leciałem najpierw do Lizbony, a potem do Fatimy.

Pozdrawiam

K.

NOWY! Autor: Piotrek | Dodano: 2017-11-30 23:15:08

@Krzych
Dzięki za odpowiedz i cenne wskazówki, chce lecieć do Porto z Wrocławia. Ile czasu szedłeś?

NOWY! Autor: Krzych | Dodano: 2017-12-01 12:49:19

12 dni.

Przez Porto nie przedzierałem się. Wystartowałem z Mathosimos i doszedłem do Povoa de Varzim do albergi. To był pierwszy odcinek.

Jak dojdziesz do Caminha i prom będzie jeszcze pływał to zalecane jest przepłynięcie na drugą stronę bo rano może być różnie.

W Vigo nocowałem w hostelu, ale kolejny etap to połączenie szlaków i zaczyna się tłok w Redondela i można nie załapać się na nocleg.

Ogólnie to staraj się nie wychodzić w weekend bo wtedy na szlak wychodzą lokalsi i będziesz maszerował z tabunem portugalczyków/hiszpanów bez plecaków.

Obserwuj pogodę na trasie, jeśli jest ładnie to startuj, ale jeśli dzisiaj pada a jutro nie to startuj jutro (oczywiście z Porto).

Pozdrawiam

K. 

NOWY! Autor: Agnieszka | Dodano: 2017-12-09 22:20:45

Chciałabym pójśc na cały czerwiec. Ktos coś?

NOWY! Autor: Agnieszka | Dodano: 2017-12-09 22:21:13

Z Oviedo oczywiście :)

NOWY! Autor: Grzegorz | Dodano: 2017-12-10 09:49:56

Też się wybieram na z Oviedo w czerwcu 

NOWY! Autor: Monika (wyprawycamino.pl) | Dodano: 2017-12-10 11:46:59

Cześć! Po przejściu drogi Świętego Jakuba (camino północne, camino portugalskie odcinek centralny i nadbrzeżny), Camino de Santiago stało się naszą pasją jak i życiową oraz duchową przygodą! Podążając więc za głosem serca, chęcią współdziałania i tęsknotą za spotkaniami w drodze, powstał projekt szczególny. Dlatego chcieliśmy się z Wami podzielić inicjatywą którą organizujemy - pieszą wyprawę do Santiago de Compostela połączoną z rozwojem osobistym. W zgodzie z własnym rytmem i potrzebami będziemy przemierzać odcinek szlaku porugalskiego. Wieczorem spotkamy się w kręgu podczas warsztatów. Z daleka od wszystkiego co zaprząta nas na co dzień, z uważnością przyjrzymy się swojemu życiu i światu dookoła. Będziemy też cieszyć się obecną chwilą :) Więcej szczegółów na stronie http://wyprawycamino.pl/ lub naszym fanpage https://facebook.com/wyprawycamino/. I tutaj wielka prośba z naszej strony do Was, Pielgrzymów którzy wiedzą jak wspaniałe jest przemierzanie Dróg św. Jakuba - dajcie znać Waszym znajomym, być może byliby zainteresowani pójsciem z nami :). Zachęcamy do kontaktu i zostawienia lajka na Facebooku. Buen Camino

NOWY! Autor: Agnieszka | Dodano: 2017-12-12 17:29:18

Grzegorz to może sie zgadamy na mailu  - czy Twój wpis był pierwszy i mail w autorze jest aktualny? jesli tak to może napiszę do Ciebie i spróbujemy sie zgadac?