Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Pokaz slajdów w Lublinie - Piechotą przez Europę, czyli 3700 km z Lublina do Santiago

NOWY! Autor: Maria | Dodano: 2017-12-05 11:56:32

Już 14 grudnia (czwartek) o godzinie 17.00 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się pokaz slajdów z wędrówki Lublin - Santiago de Compostela. Poniżej zaproszenie i szczegółowe informacje, a także link do wydarzenia na Facebooku (proszę udostępniajcie).

"Pielgrzymowanie do grobu św. Jakuba Apostoła ma w Europie ponadtysiącletnią tradycję. Pielgrzymi w wiekach średnich rozpoczynali swoją podróż od progu własnego domu, by w niewygodzie, często przy niepewności noclegu, w trudach i niebezpieczeństwach zmierzać do dalekiego Santiago de Compostela.

Pan Zbigniew w taki właśnie sposób, przeszedł swoją pielgrzymkę z Lublina do Santiago i nad Atlantyk. Szedł przez 4 miesiące, przeszedł 3700 kilometrów i na spotkaniu podzieli się relacją z tej niezwykłej podróży. Będzie można poznać zwyczaje i zachowania ludzi różnych narodów i społeczeństw, zobaczyć widoki z czterech państw Europy, porównać swoje wyobrażenia o takiej pielgrzymce z rzeczywistością i dzięki temu spotkaniu doświadczyć tej unikalnej podróży.

Serdecznie zapraszamy na pokaz slajdów, który odbędzie się w dniu 14 grudnia, o godzinie 17:00 w sali GG-110 (Gmach Główny, wejście od Al. Racławickich). O swojej wędrówce opowie nam Zbigniew Ściubak. Pokaz odbywa się w ramach cyklu spotkań Otwarci na świat". 

https://www.facebook.com/events/646388269084662/

NOWY! Autor: J | Dodano: 2017-12-05 15:53:32

Ojej,toż to rodak ten Zbigniew i co nieco z jego literatury(tak,tak) podróżniczej opisującej tę długą Drogę czytałem.Życzę udanego pokazu i ciekawych dyskusji.

Chyba jednak to moja jest wina,że przebywam daleko od Lublina :)

Pozdrawiam

Jago

NOWY! Autor: Staszek | Dodano: 2017-12-05 19:25:33

Wspomnienia Zbyszka czytalem z zapartym tchem. Cieszy mnie fakt, ze organizujecie spotkanie propagujace Camino z okazja poznania i uslyszenia wspomnien wedrowca. Dla mnie za daleko, by osobiscie uscisnec reke Zbyszka, ale zycze udanego spotkania.

Buen Camino

NOWY! Autor: Maria | Dodano: 2017-12-08 12:57:55

Dziękujemy! Serdecznie pozdrawiamy!

NOWY! Autor: Roman | Dodano: 2017-12-11 16:21:19

Czesć  Zbyszek !!!

Gratuluję  Ci  Podziwiam   Ciebie  .!!

Imponujący  dystans i  tempo  (ok. 31  km  dzienne   srednio.)

W tym  samym  czasie w 2015 r  co  Ty  kończyłes  swoją   Pielgrzymkę   ja  byłem  piąty  już dzień  w  drodze   z SJPdP do  SdC   ( więcej  szczegółów  podałem  na niniejszym  forum w  w temacie   „ Camino  na  emeryturze „

Żałuję   , że  nie mogę  być na  spotkaniu  z Tobą  w  Lulbinie ( mieszkam  k/ Warszawy ale  jesli  możesz to   podaj  mi   główne  miejscowosci  na  trasie  Twojej  Pielgrzymki oraz  jak  się  kształtuj     koszt  dzienny  poza  Hiszpanią   - w  Hiszpanii   ja  zmiesciłem  się  w  kwocie  25   srednio  euro/ dziennie  - być  może  przymierze się  do Twojej  trasy  w przyszłosci,

Z  góry  dziękuję  za  odpowiedź .

Pozdrawiam   Roman 

NOWY! Autor: . | Dodano: 2017-12-11 18:29:12

Mapa i trasa pielgrzymki Pana Zbigniewa

http://camino.zbyszeks.pl/mapa-i-trasa-pielgrzymki/