Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Via Regia z Kijowa do Santiago

NOWY! Autor: Aleksander | Dodano: 2017-12-07 20:03:09

Planuje moje kolejne Camino 

Będzie wyjątkowe mam nadzieje .

Czas przejścia około 5 miesięcy 

Z Kijowa do Santiago .

Bardzo proszę o podpowiedzi na temat odcinka Kijów - Medyka

Temat troszkę trudny w sieci znalazłem kilka wskazówek .

Proszę o wszelkie podpowiedzi 

mapki ,noclegi  . 

Mój kontakt to alexbanana73@interia.pl

NOWY! Autor: J | Dodano: 2017-12-07 21:55:39

Pooglądaj i popytaj tutaj http://www.caminoua.com/

Powodzenia

Jago

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2017-12-08 10:27:00

Czy KTOŚ dokładnie zna "przejście" VIA REGIA z UKRAINY  do POLSKI? Według ukraińskich informacji na terenie Ukrainy DROGA dochodzi do miejscowości SZEGINIE (SHEGINI) w stronę przejścia granicznego SHEGINI- MEDYKA. Natomiast po stronie polskiej (wg.informacji polskich) VIA REGIA   zaczyna się w KORCZOWEJ, w pobliżu przejścia granicznego KRAKOWIEC- KORCZOWA. Od jednego przejścia granicznego do drugiego to ca.30 km.Poradźcie czy lepiej te 30 km,ten "łącznik," przejść po stronie polskiej czy ukraińskiej,czy jest on jakoś oznakowany? Czy KTOŚ wie, czy na obu przejściach granicznych można przekraczć granicę PIESZO, z plecakiem,czy trzeba korzystać koniecznie z transportu publicznego przy przekraczaniu granicy? OCZYWIŚCIE TRZEBA MIEĆ WAŻNY PASZPORT (na dowód osobisty nie można przejść). Jak jest z miejscami noclegowymi na odcinku ukraińskim? Gdzie ożna dowiedzieć się o etapach na terenie Ukrainy?

NOWY! Autor: Ania | Dodano: 2017-12-08 12:57:58

W marcu br. grupa z Krakowa zaczęła pielgrzymkę  na drodze Via Regia: z Lwowa do Krakowa. Co miesiąc  idą kolejny etap. Obecnie doszli do Rzeszowa i ruszą dalej na wiosnę. Na stronie Bractwa Jakubowego z Wiecławic Starych można znaleźć informacje /http://www.caminogalicja.pl/. Można też porozumieć się z członkami bractwa, którzy brali udział w przejściach.

NOWY! Autor: Mina | Dodano: 2017-12-08 14:25:17

Via Regia jest na pewno oznakowana od Medyki, ale zdaje mi się, że jest oznakowany również wariant przez Korczową (szlak wiedzie m.in. przez wieś Wielkie Oczy). Oba warianty łączą się w Przemyślu. Pozdrawiam

NOWY! Autor: Mina | Dodano: 2017-12-08 14:26:33

W Medyce przejście przez granicę odbywa sie również pieszo.

NOWY! Autor: Aleksandet | Dodano: 2017-12-08 19:48:46

Jago wielkie dzięki za pierwszą ważną wskazówkę . Bardzo ciekawa strona i będzie okazja przypomnieć sobie język wschodnich sąsiadów . 

Pozdrawiam

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2017-12-08 21:43:06

Jago  TY jesteś "WIELKIM WYNALAZCĄ" bo wynajdujesz ważne,interesujące informacje dotyczące CAMINOm w całej EUROPIE.Wielkie dzieki

NOWY! Autor: J | Dodano: 2017-12-09 12:53:30

Dajecie mi powody żebym się rumienił.Przestańcie

NOWY! Autor: domka | Dodano: 2017-12-10 21:19:15

@Aleksander kiedy zamierzasz ruszyć i jak myślisz kiedy mniej wiecej byś był w Krakowie? Myślałam, żeby ruszyć z Krakowa, ale niestety przez wesele na którym muszę być mogę ruszyć dopiero w drugiej połowe sierpnia i chyba zdecyduję się na coś znacznie krótszego...

NOWY! Autor: KRIS | Dodano: 2017-12-12 16:12:25

Szlak "Via Regia" dla pielgrzymów z Polski można rozpocząć z Korczowej ponieważ jest

tam kościół pw.św.Jakuba..natomiast przejście graniczne Korczowa -Krakowec nie ma przejścia "pieszego".

Dla pielgrzymów pieszych jest przejście Medyka-Szehyni.

Obydwa szlaki łączą się w pięknym Przemyślu.

Buen Camino.