Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Wyrażenie poparcia dla pasterskiej misji papieża Franciszka

NOWY! Autor: J | Dodano: 2018-01-13 18:10:13


Pomysł akcji znaleziony na forum obcojęzycznym, ale wielu rodaków już go poparło swoim podpisem.

https://www.pro-pope-francis.com/site/polski

Pozdr. Jago

NOWY! Autor: Stan | Dodano: 2018-01-14 12:45:35


A co to za agitka?

NOWY! Autor: | Dodano: 2018-01-14 17:56:56


"Jakże daleko od obrazu ewangelicznego Chrystusa odbiega postać każdego papieża ukazująca się pielgrzymom w takim oto przepychu:

"Na czele krzyż złączony z mieczem, za nim kardynałowie w sukniach i płaszczach z czerwonej mory i w koronkowych komżach; wokół złotego tronu, niesionego na ramionach bossolantis ubranych w czerwony aksamit, tłoczy się najbardziej olśniewający dwór świata: biskupi w szatach i mitrach ze złota, opasani szkarłatnymi szarfami, w pantoflach z klamrami, tajni szambelani w fioletowych jedwabiach, szambelani kapy i miecze w szatach z czarnego aksamitu z koronkowymi kryzami i złotymi łańcuchami, honorowa gwardia w złotych hełmach, halabardnicy z szwajcarskiej gwardii w kaftanach i bufiastych spodniach... w pancerzach i srebrnych hełmach wykonanych według rysunku Michała Anioła, za nimi gwardia palatyńska w niebieskich spodniach, czarnych tunikach i czakach z pióropuszami... a ponad tym wszystkim - jak niegdyś ponad bożkami pogańskimi Rzymu - władca otoczony najwspanialszym przepychem świata: ubrany w biały aksamit, w złotej kapie, ze złotą stułą i tiarą"*.(R. Garaudy: "Kościół, komunizm, chrześcijanie" PIW 1951; s.152-153.)"

NOWY! Autor: G | Dodano: 2018-01-14 22:23:59


Cytowanie 'dzieła" Rogera Garaudy fancuskiego filozofa marksistowskiego, który później przeszedł na islam na tym forum to pomyłka. Nie wiem czy czytelnicy NIE lub GW mają swoje forum - jeśli tak, to tam można zamieszczać tego typu wrzutki, które zapewne spotkają się ze zrozumieniem i będą impulsem do krytyki KK. W każdym razie nie ten adres.