Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! rowerem do Santiago

NOWY! Autor: Janusz | Dodano: 2018-01-15 15:48:48

witam

czy ktoś z Was wie jak i gdzie można wypożyczyc rowery w Hiszpanii na pielgrzymkę?będę wdzięczny za wskazówki.

pozdrawiam

NOWY! Autor: JARECKI | Dodano: 2018-01-22 22:30:33

Wtaj Januszu.

W sierpniu dla kilku osób organizuję rowerową wyprawę do Santiago trasą francuską.

Dojazd, asekuracja i powrót busem z przyczepą. Mam jeszcze wolne miejsce.

Jeśli Masz ochotę z nami się zabrać to serdecznie zapraszam.

NOWY! Autor: Janusz | Dodano: 2018-02-04 22:00:14

Dziękuję za propozycję,termin nas trzyma ,pracujemy w szkole i po 20 sierpnia nie da rady.pozdrawiam

NOWY! Autor: Rafał | Dodano: 2018-02-18 12:13:11

Witam. chciałbym zabrać rower na camino. Lecę WizzAir-em i tu pytanie. Czy do torby z rowerem mogę zapakować takie rzeczy jak namiot, sakwy, bagażnik rowerowy, jaki limit wagowy i wymiarowy jest dopuszczalny na tego typu bagaż. Szukałem na stronie ale jest informacja jedynie o tym, jak rower należy przewozić tj w torbie, zdjęte koła, spuszczone powietrze z kół, odkręcone pedały, skręcona kierownica.

NOWY! Autor: Sławek | Dodano: 2018-02-18 16:03:51

Drogi Januszu, w maju 2017 na nasze rowerowerow camino z Porto do Santiago rowery wypożyczyliśmy /oboje 50+/ z firmy Cyclingthecamino.com. Dostarczyli nam bardzo dobre rowery do hotelu w Porto  zgodnie z umową dzień przed startem - oddaliśmy w Santiago po wspaniajej     6-cio dniowej trasie. Dostarczają rowery do dowolnego hotelu w miejscu startu - my w tym roku wybieramy się na Primitivo i rowery pożyczamy również z w/w firmy. Powodzenia. Sławek

NOWY! Autor: Krzych | Dodano: 2018-02-18 19:31:08

@Sławek

Jakie są koszty takiego wypożyczenia. Sprawdzałem ich stronę i znalazłem cennik na ekwipunek rowerowy, cennik dostarczenia do miejsca, ale ile kosztuje dziennie wynajęcie tego chyba nie ma.

NOWY! Autor: Paweł | Dodano: 2018-02-18 19:53:47

Do Rafała.

Możesz zapakować do roweru drobne rzeczy, abyś nie przekroczył masy bagażu. W Wizarze chyba wynosi ona 20 kg. Warto takimi drobnymi rzeczami, jak koszulki, śpiwór czy namiot o ile nie jest ciężki (mój waży 1,90) po zapakowaniu w worki foliowe zabezpieczyć dodatkowo ramę, oświetlenie czy przeżutki przed uszkodzeniem.

Ja ląduję z rowerem w Tuluzie 29 kwietnia, po czym udaję się do Lourdes i następnie do Irun lub San Sebastian komunikacją miejską. Z tamtąd już tylko rowerem do Santiago. 

NOWY! Autor: Paweł | Dodano: 2018-02-18 20:00:00

Nie wiem czy warto wypożyczać rower nie dostosowany do użytkownika. Warto poświęcić tę parę groszy i zapakować do samolotu swój, na którym czujesz się pewnie i komfortowo. Wystarczy, że siodełko nie będzie odpowiednie do Twojego siedzenia to zamiast czerpać przyjemność z pielgrzymki będziesz znosił katorgi. Koszt przewozu samolotem roweru wynosi 50-60 Euro, zależy z jakich linii kożystasz.

NOWY! Autor: Sławek | Dodano: 2018-02-19 13:32:40

Krzyśku,  my w zeszłym roku płaciliśmy za 6 dni z Porto do Santiago ok. 150 euro za rower - w cenie była dostawa do hotelu w Porto, sakwy Ortlieba i kit naprawczy - swoje mieliśmy tylko kaski.

Pożyczone siodełko ? - spodenki z DOBRYM pampersem załatwiaja sprawę a odcinki ok.50 km dziennie to naprawdę nie jest wyczyn. Odnośnie ceny - najlepiej do nich napisz.