Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! rowerem do Santiago

NOWY! Autor: Janusz | Dodano: 2018-01-15 15:48:48

witam

czy ktoś z Was wie jak i gdzie można wypożyczyc rowery w Hiszpanii na pielgrzymkę?będę wdzięczny za wskazówki.

pozdrawiam

NOWY! Autor: JARECKI | Dodano: 2018-01-22 22:30:33

Wtaj Januszu.

W sierpniu dla kilku osób organizuję rowerową wyprawę do Santiago trasą francuską.

Dojazd, asekuracja i powrót busem z przyczepą. Mam jeszcze wolne miejsce.

Jeśli Masz ochotę z nami się zabrać to serdecznie zapraszam.

NOWY! Autor: Janusz | Dodano: 2018-02-04 22:00:14

Dziękuję za propozycję,termin nas trzyma ,pracujemy w szkole i po 20 sierpnia nie da rady.pozdrawiam

NOWY! Autor: Rafał | Dodano: 2018-02-18 12:13:11

Witam. chciałbym zabrać rower na camino. Lecę WizzAir-em i tu pytanie. Czy do torby z rowerem mogę zapakować takie rzeczy jak namiot, sakwy, bagażnik rowerowy, jaki limit wagowy i wymiarowy jest dopuszczalny na tego typu bagaż. Szukałem na stronie ale jest informacja jedynie o tym, jak rower należy przewozić tj w torbie, zdjęte koła, spuszczone powietrze z kół, odkręcone pedały, skręcona kierownica.

NOWY! Autor: Sławek | Dodano: 2018-02-18 16:03:51

Drogi Januszu, w maju 2017 na nasze rowerowerow camino z Porto do Santiago rowery wypożyczyliśmy /oboje 50+/ z firmy Cyclingthecamino.com. Dostarczyli nam bardzo dobre rowery do hotelu w Porto  zgodnie z umową dzień przed startem - oddaliśmy w Santiago po wspaniajej     6-cio dniowej trasie. Dostarczają rowery do dowolnego hotelu w miejscu startu - my w tym roku wybieramy się na Primitivo i rowery pożyczamy również z w/w firmy. Powodzenia. Sławek

NOWY! Autor: Krzych | Dodano: 2018-02-18 19:31:08

@Sławek

Jakie są koszty takiego wypożyczenia. Sprawdzałem ich stronę i znalazłem cennik na ekwipunek rowerowy, cennik dostarczenia do miejsca, ale ile kosztuje dziennie wynajęcie tego chyba nie ma.

NOWY! Autor: Paweł | Dodano: 2018-02-18 19:53:47

Do Rafała.

Możesz zapakować do roweru drobne rzeczy, abyś nie przekroczył masy bagażu. W Wizarze chyba wynosi ona 20 kg. Warto takimi drobnymi rzeczami, jak koszulki, śpiwór czy namiot o ile nie jest ciężki (mój waży 1,90) po zapakowaniu w worki foliowe zabezpieczyć dodatkowo ramę, oświetlenie czy przeżutki przed uszkodzeniem.

Ja ląduję z rowerem w Tuluzie 29 kwietnia, po czym udaję się do Lourdes i następnie do Irun lub San Sebastian komunikacją miejską. Z tamtąd już tylko rowerem do Santiago. 

NOWY! Autor: Paweł | Dodano: 2018-02-18 20:00:00

Nie wiem czy warto wypożyczać rower nie dostosowany do użytkownika. Warto poświęcić tę parę groszy i zapakować do samolotu swój, na którym czujesz się pewnie i komfortowo. Wystarczy, że siodełko nie będzie odpowiednie do Twojego siedzenia to zamiast czerpać przyjemność z pielgrzymki będziesz znosił katorgi. Koszt przewozu samolotem roweru wynosi 50-60 Euro, zależy z jakich linii kożystasz.

NOWY! Autor: Sławek | Dodano: 2018-02-19 13:32:40

Krzyśku,  my w zeszłym roku płaciliśmy za 6 dni z Porto do Santiago ok. 150 euro za rower - w cenie była dostawa do hotelu w Porto, sakwy Ortlieba i kit naprawczy - swoje mieliśmy tylko kaski.

Pożyczone siodełko ? - spodenki z DOBRYM pampersem załatwiaja sprawę a odcinki ok.50 km dziennie to naprawdę nie jest wyczyn. Odnośnie ceny - najlepiej do nich napisz.

NOWY! Autor: Janusz | Dodano: 2018-02-24 16:43:21

Dziękuję Sławku za pomoc,bardzo dziękuję.pozdrawiam

NOWY! Autor: Jerzyk | Dodano: 2018-12-31 17:33:11

Sławku - chciałem zapytać Cię czy organizowałeś wszystko sam czy kotrzystałeś z jakiegoś biura lub tp. Chcemy w tym roku pojechać tą właśnie trasą i bardzo pasuje nam to właśnie rozwiązanie z wypożyczeniem rowerów. daj prosze może info co i jak ??--jak do PORTO ? itd.

Pozdrawiamy

NOWY! Autor: Jola | Dodano: 2019-01-01 10:17:32

Do Sławka - wybieram się camino : Porto - Santiago de Compostella. Rowerem. Napisz , proszę jak wygląda ten szlak , pod kątem roweru ? Czy dużo wzniesień ( takich , zmuszających do prowadzenia ), czy dużo szos z innymi pojazdami ? Jak się tam, w Portugalii jeździ ? Czy camino nadbrzeżne można zrobić rowerem czy od razu kierować się centralnym ? Hiszpania ? Te same pytania. W jakich miejscach  nocowaliście ? Na dziko, kempingi czy przy albergue ?

Być może , moje pytania wydadzą się dziwne ale odpowiedzi dla mnie ważne. Jestem starszą panią, stan kończyn dolnych nie pozwala na dłuższe wędrowanie piechotą no i lubię rower. 

Tu jeszcze pytanie do wszystkich. Czy wrzesień to dobry miesiąc na rowerowe camino ? 

NOWY! Autor: Jola | Dodano: 2019-01-01 10:17:33

Do Sławka - wybieram się camino : Porto - Santiago de Compostella. Rowerem. Napisz , proszę jak wygląda ten szlak , pod kątem roweru ? Czy dużo wzniesień ( takich , zmuszających do prowadzenia ), czy dużo szos z innymi pojazdami ? Jak się tam, w Portugalii jeździ ? Czy camino nadbrzeżne można zrobić rowerem czy od razu kierować się centralnym ? Hiszpania ? Te same pytania. W jakich miejscach  nocowaliście ? Na dziko, kempingi czy przy albergue ?

Być może , moje pytania wydadzą się dziwne ale odpowiedzi dla mnie ważne. Jestem starszą panią, stan kończyn dolnych nie pozwala na dłuższe wędrowanie piechotą no i lubię rower. 

Tu jeszcze pytanie do wszystkich. Czy wrzesień to dobry miesiąc na rowerowe camino ? 

NOWY! Autor: Andrzej | Dodano: 2019-01-01 18:04:31

Z Porto do Santiago jechałem rowerem szlakiem centralnym tak jak prowadziło piesze oznakowanie.Trasa  ładna,łatwa i przyjemna dla rowerowej wędrówki .

Nie pamiętam bym był zmuszony do prowadzenia roweru. To taki teren podobny do Pomorskiej Drogi Św. Jakuba z Gdańska do  Szczecina ,wiec spokojnie poradzisz sobie.Być może droga szlakiem przy morzu jest trudniejsza.

Jeśli chodzi o noclegi to spanie na dziko nie ma sensu,bo są schroniska /alb/ i trasa krótka  około 230 km. więc tylko 3-4 noce.

Na drogach z samochodami  w Portugalii  trzeba jechać  bardzo czujnie w porównaniu z Hiszpanią, gdzie rowerzyści naprawdę czują się bezpiecznie.

Z pewnością pierwsza połowa września jest dobrym miesiącem na rowerowe camino.Ja osobiście lubię startować w drugiej połowie czerwca .

Buen Camino

NOWY! Autor: Jola | Dodano: 2019-01-01 20:16:52

Dziękuję Andrzej  :-) . Bardzo mnie uspokoiłeś. Mam zamiar jechać takim najzwyklejszym rowerem, bez nowinek technicznych więc trochę wątpliwości było. 

Czerwiec to fajny miesiąc, miesiąc numer jeden na wszystkie wędrówki ale drugie miejsce zajmuje wrzesień. 

NOWY! Autor: Sławek | Dodano: 2019-01-18 10:17:18

Mam pytanie Jaka miałes trase  z Porto do Santiago.Mam juz swoje lata i duzych górek nie bardzo moge pokonywac.Ile kosztuje wypozyczenie roweru i czy sam organizowałes  sobie tą trasę .Ja mam ochote zrobic to z polskim szlkajakuba.com.Ale oni sa bardzo drodzy ,moze cos wiesz na ten temat. Prosze o odpowiedz.

NOWY! Autor: Andrzej | Dodano: 2019-01-18 20:32:43

@Sławek

Jeśli do mnie pytanie to napisałem,że jechałem z Porto rowerem szlakiem centralnym tak jak prowadziło piesze oznakowanie.

Była to samotna wyprawa /73 l/ w 2010 r. Z Alicante do Porto i do Santiago de Compostela najzwyklejszym rowerem z żelazną ramą ,takim bez żadnych nowinek technicznych jak napisała Jola.

Wszystkie moje szlaki dorogami Camina były i są  dalej organizowane indywidualnie na własnym rowerze.Turystycznie to czesto zabieram się na wyprawy któtkie i czasem długie z http://www.bicycle.pl/  ale  już rowerem wyższej klasy 

W tym roku po raz pierwszy wybieram się na pielgrzymkę zorganizowaną do Medjugorie http://pielgrzymkirowerowe.com.pl/index.php/plany/ 

szlkajakuba.com. nie znam.

A jak zdecydujesz się na taki wyjazd z wypożyczeniem roweru to dobra rada zabrać ze sobą do samolotu własne rowerowe siodełko.

Poszukaj,może będzie taniej na stronach:

https://www.wyjazdyrowerowe.pl/europa/szlak-sw-jakuba/

https://80rowerow.pl/wyjazdy-rowerowe/camino-portugues/ 

Bueno Camino

AK

NOWY! Autor: Sławek | Dodano: 2019-01-22 09:23:20

Bardzo dziekuje za informacje.

Pozdrawiam

NOWY! Autor: Andrzej | Dodano: 2019-01-22 11:18:33

Może zainteresujca będzie oferta  na 13 dni i poniżej 1000 eu 

http://www.pako.info.pl/index.php/pielgrzymki-rowerowe/item/241-2019-santiago-de-compostella

Pozdrawiam i Buen Camino

AK

NOWY! Autor: Zofia | Dodano: 2019-01-22 14:40:37

Forum.Autor: Jola | Dodano: 2019-01-01 10:17:32.

Bardzo prosze o telefon.Jestem rowniez zainteresowana pielgrzymka rowerowa.Moj nr telefonu 668474462.Pozdrawiam. Zofia

NOWY! Autor: Paweł | Dodano: 2019-07-12 12:27:14

Jarecki, bardzo proszę o więcej informacji. Przed taką wyprawą powstrzymywał mnie jedynie problem dojazdu z rowerem do Hiszpanii. Chętnie zabiorę się z Wami.

Pozdrawriam,

Paweł

dobratopolin@wp.pl

NOWY! Autor: Krzysiek | Dodano: 2019-07-16 12:41:52

Witam.

Szukam danych na temat dróg św.Jakuba na terenie Francji. W Niemczech znalazłem link i super jest opisany. Może ktoś z Was ma takową informację o trasach w Francji.

Pozdrawiam

NOWY! Autor: Wiola | Dodano: 2019-07-16 18:06:37

@ Krzysiek

Może się przyda: https://www.chemins-compostelle.com/  oraz  http://www.chemindecompostelle.com/

Buen Camino :)