Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! CAMINO POLACO 2018

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2018-01-30 10:45:20

Był ten temat w 2017 roku i jakoś w 2018 zaginął,dlatego chcialbym wznowić.Chciałbym podać miejsca gdzie można uzyskać ozdobne pieczątki CAMINO POLACO na odcinku:DUSZNICA (granica LT/PL) do OLSZTYNA: 1. DUSZNICA - w gospodzie(bufet), 2.SEJNY - plebania bazyliki, 3.KRASNOPOL (plebania), 4. WIGRY - recepcja klasztoru, 5.SUWAŁKI - plebania parafii św. Aleksandra=konkatedra, 6.BAKAŁARZEWO (plebania), 7.KRUKLANKI - restauracja "Pod żubrem" lub w delikatesach (w tym samym budynku), 8. KĘTRZYN - plebania bazyliki św. Jerzego, 9.KOLNO - plebania, 9.LUTRY - "Karczma w Lutrach", tu także nocleg), 10. WIPSOWO - Leśnictwo (tu także ncleg), 11. BARCZEWO - plebania kościoła św. Andrzeja.

NOWY! Autor: Maciej | Dodano: 2018-01-30 22:22:25

No właśnie, nie wiem, czy tak jest w rzeczywistości, czy mi się wydaje, że na polskich odcinkach Camino łatwiej jest o pieczątkę niż o nocleg. Może się mylę. Od pewnego czasu noszę się z zamiarem przejścia z Olsztyna do Torunia. Czy ma ktoś aktualny wykaz noclegów na tej trasie? Rzecz jasna nie chodzi mi o hotele, ale schroniska, plebanie itp. gdzie pielgrzym jest mile widziany.

NOWY! Autor: Wędrowiec | Dodano: 2018-01-31 08:26:33

Przyłaczam się do ptania o wykaz tanich noclegów (sale parafialne, schroniska PTSM, itd.) Może ktoś szedł i zrobił sobie listę na swój użytek, niech wrzuci na forum, na pewno ktoś skorzysta

NOWY! Autor: Wędrowiec | Dodano: 2018-01-31 08:27:00

Przyłaczam się do ptania o wykaz tanich noclegów (sale parafialne, schroniska PTSM, itd.) Może ktoś szedł i zrobił sobie listę na swój użytek, niech wrzuci na forum, na pewno ktoś skorzysta

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2018-01-31 09:16:38

NA  CAMINO POLACO (TAK JAK PODAŁEM W SWOIM PRZEWODNIKU) OD DUSZNICY (GRANICA LT/PL) DO OLSZTYNA NIE MA PROBLEÓW Z NOCLEGAMI.CZĘŚĆ INFORMACJI ZDEZAKTUALIZOWANA , JEST POPRAWIANA ODRĘCZNIE I W MIARĘ NAPŁYWU INFORMACJI WPISUJĘ DŁUGOPISEM NOWE DANE NP. NUMERY TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH.INTERSUJĄCY WAS ODCINEK = OD OLSZTYNA DO TORUNIA, PRZESZEDŁEM W 2015 R. I MUSIAŁBYM POSZUKAĆ W SWOICH ZAPISKACH ADRESY MIEJSC NOCLEGOWYCH GDZIE WÓWCZAS SPALIŚMY.ODCINEK GIETRZWAŁD - IŁAWA ZOSTAŁ NIEDAWNO OZNAKOWANY, ALE KIEDY JA WĘDROWAŁEM TO JESZCZE NIE BYŁO MUSZELEK. NIE WIEM KTO OZNAKOWAŁ I NIE MAM INFORMACJI OD TYCH OSÓB O MIEJSCACH NOCLEGOWYCH NA TYCH ETAPACH.JEŚLI KTOŚ JEST ZAINTERESOWYNY WĘDRÓWKĄ PRZEZ SUWALSZCZYZNĘ,MAZURY I WARMIĘ - SERDECZNIE ZAPRASZAM I SŁUŻĘ INFORMACJAMI.

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2018-02-07 10:06:47

PANI MARZENO

Podalem numer mojego telefonu komorkowego w e-mailu do PANI.Prosze o kontakt w sprawie przewodnika na CAMINO POLACO..

NOWY! Autor: domka | Dodano: 2018-02-07 22:10:03

Panie Bogdanie czy mogłabym prosić na maila spis miejsc noclegowych i nr. telefonów na Suwalszczyźnie oraz Warmii i Mazurach? Oczywiście jeżeli ma Pan taki gotowy spis i nie jest to dla Pana problem :) planuję w przedlużony weekend majowy przejść wstępnie z Olecka do Gietrzwałdu, wszystko jednak zależy od urlopu. Mój mail to: d.gasior89@gmail.com

Z góry bardzo dziękuję!

NOWY! Autor: boguskrowa@op.pl | Dodano: 2018-02-16 09:25:45

Ukazał sie NUMER SPECJALNY MIESIĘCZNIKA RODZIN KATOLICKICH "ARKA"(Kraków) poświęcony w całości CAMINO POLACO=SUWALSZCZYZNA,MAZURY,WARMIA. Franciszek Mróz w poszczególnych artykułach opisuje "początki" powstawania DROGI, jej genezę. Materiał jest uzupełniony duża ilością zdjęć (oznakowanie=strzałki, muszelki, najważniejsze zabytki na szlaku).Działalność BRACTWA  PIELGRZYMKOWEGO ŚW. JAKUBA W KETRZYNIE jest przedmiotem kolejnego atrykułu. SEJNY, WIGRY,SWIĘTE LIPKA, KATEDRA ŚW. JAKUBA W OLSZTYNIE to "perły w koronie" na CAMINO POLACO opisane na kolejnych stronach miesięcznika "NASZA ARKA". "Najpiękniejsza jest moja SUWALSZCZYZNA" to tytuł następnego artykułu, kolejny to 'WARMIANKA JAKO KOMPOSTELKA" i na zakończenie "ZROBIĆ PIERWSZY KROK I IŚĆ DALEJ"  to opis działalności małżeństwa AGNIESZKI i MICHAŁA PTAKÓW na rzecz propagowania idei CAMINO POLACO w Olsztynie i nie tylko.Uzupełniając informacje pragnę poinformawać,że pod podanym adrseem e-mailowym udzielę informacji o przebiegu CAMINO POLACO, o noclegach, zabytkach, ciekawych miejscach na tej DRODZE.Tu także informacja na temat mojego przewodnika opisującego CAMINO POLACO od granicy LT/PL do GIETRZWALDU. 

NOWY! Autor: Miechowink | Dodano: 2018-02-16 09:55:43

Ja osobiście znam tylko noclegi na Via Regia na Gorym Śląsku jakby co :D

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2018-02-16 10:13:55

Mam plan aby tam się wybrać.Dziękuję za info. A jak jest z oznakowaniem? (strzalki, muszelki)?

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2018-03-07 18:44:24

Mogę udzielić szczegółowych informacji gdyż osobiscie wyznakowalem CAMINO POLACO od granicy LT/PL do OLSZTYNA. Dtyczczasowi CAMINOWICZE mówią , ze oznakowanie jest OK. Nie wypada mi chwalić się. Przewodnik po CAMINO POLACO jest u mnie do nabycia. Dodaje gratisowao mapę od granicy Polski do wsi Doba. Pisz pytania na adres e-mail :boguskrowa@op.pl. Czas potrzebny na przejscie około 300 km to dwa tygodnie.W przewodniku są dzienne etapy, adresy i numery telefonów kontaktowych miejsc noclegowych i inne informacje dotyczące wschodniej części CAMINO POLACO.

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2018-04-03 11:04:07

Mam prośbę:

Czy mógłby mi ktoś pomóc w znalezieniu noclegów na CAMINO POLACO na odcinku GIETRZWAŁD - IŁAWA. Czy tam sa jakieś alebergue? Z góry dziękuję za pomoc.

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2018-04-11 08:54:52

KAŻDA OSOBA,KTÓRA NA CAMINO POLACO PRZEJDZIE 100 km LUB PRZEJEDZIE ROWEREM 200 km, OTRZYMUJE W KĘTRZYNIE "WARMIANKĘ". OZDOBNY DOKUMENT,NA CZERPANYM PAPIERZE, STYLOWE LITERNICTWO,SUPER PAMIĄTKA PO WĘDRÓWCE OD GRANICY LT/PL DO KĘTRZYNA. BRACTWO PIELGRZYMKOWE ŚW. JAKUBA (PREZES: JÓZEF BANASZUK,TEL. 785184722, UL. TRAUGUTTA 7 -  DOM HANDLOWY). BUEN CAMINO