Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Santiago de Tejo 2018

NOWY! Autor: Jeemka | Dodano: 2018-05-10 08:52:16

Witam, 

Rozważam w tym roku drogę Santiago de Tejo (Lizbona – Fatima).

Ma mieć charakter religijny, możliwie często chcę uczestniczyć we  Mszy św. Czy ktoś był lub wybiera się w tym roku? Mam urlop na przełomie lipca/sierpnia i w tym czasie rozważam tę drogę. Pozdrawiam :) 

NOWY! Autor: Globtroterka | Dodano: 2018-05-10 13:11:16

To powodzenia, mnie także marzy sie taka wyprawa, ale na razie odkladam ja na później.

NOWY! Autor: S. | Dodano: 2018-05-10 22:00:09

W zeszłym roku robiłem trasę Lizbona -> Fatima -> Santiago. Nie wiem jak dokładnie jest z Mszami na trasie, niemniej zdarzyło mi się w Portugalii trafić na Mszę w tygodniu, więc może jest to do zrobienia. No i sam odcinek Lizbona->Fatima jest bardzo krótki, to jest jakieś 150km.

Jeśli chodzi o termin to mam pewne wątpliwości. Robiłem trasę w Maju a mimo to były upały 30-35 stopni i dostępność wody na trasie była taka-sobie, a nawet jeśli było jakieś źródło to często bez informacji czy woda zdatna do picia.

NOWY! Autor: Doro M. | Dodano: 2018-07-13 13:15:02

28.07. nocą dobijam do Lizbony myślę, że dam sobie dzień na obejrzenie miasta po czym 30.07. wyruszam do Fatimy, nie wiem jeszcze jaką drogą idę ale idę :) Później zamierzam się na Santiago de Compostela, może dane nam będzie się zobaczyć :))