Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Biuro Pielgrzyma w SJPDP

NOWY! Autor: Katarzyna | Dodano: 2018-05-15 20:54:36

Moi Drodzy.

Czy ktoś z Was wyruszał ostatnio z SJPDP? Mam pytanie odnośnie paszportu pielgrzyma? Czy dostanę go bez problemu w Biurze Pielgrzyma? Wchodziłam na ich stronę itam jest jakiś zamówienia..., ale myślę, że jak pojadę to dostanę go tam od ręki... I czy ktoś się orientuje w godzinach otwarcia w niedzielę? Na stronie też jest informacja,że jest czynne w niedzielę tylko od 21 do 22:30:/ Takie dziwne godziny otwarcia.

Bo jeżeli tam nie zarejestruję się jako pielgrzym to później zostaje mi dopiero Rocesvalles?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich:)

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2018-05-16 21:08:59

@Katarzyna

Faktycznie na stronie internetowej Biura Pielgrzyma w Saint Jean Pied de Port informacja o otwarciu biura jest trochę dwuznaczna. Otóż biuro jest otwarte codziennie od 7.30 do 20 (z godzinną przerwą między 13 a 14), natomiast w piątki i niedziele jest czynne dodatkowo od 21 do 22:30 (podejrzewam że w piątki i niedziele przyjeżdża dodatkowy pociąg do SJPP późnym wieczorem - chcą dać szanse zakupu paszportu wszystkim).

W godzinach otwarcia zakupisz bez problemu od ręki credencial, z tym że w sezonie mogą być kolejki. Ja dotarłem do Saint-Jean 9 kwietnia (tego roku) dopiero około godziny 17, ale nie musiałem czekać nawet pięciu minut. Dostałem piękną dużą pieczątkę w paszporcie pielgrzyma, którą własnoręcznie przybiłem - pani tylko profesjonalnie przytrzymała pieczęć i dopisała datę. Ja zakupiłem swój credencjal dzień wcześniej w Lourdes (chciałem mieć paszport z Sanktuarium), ale gdybym go nie miał, równie dobrze mogłem go zakupić w SJPP.

Tak jak piszesz, paszport pielgrzyma można też zakupić w Roncesvalles - tyle że nie będzie w nim pieczęci z SJPP.

Pozdrawiam i życzę Buen Camino!

NOWY! Autor: Katarzyna | Dodano: 2018-06-08 09:31:14

@Artur dziękuję za odpowiedź:)

Napisałam wczoraj do Biura Pielgrzyma w SJPDP i otrzymałam odpowiedź, że biuro czynne jest codziennie w godzinach: 7:30 - 12 oraz 13:30 - 22, credencial kosztuje 2 euro.

Pozdrawiam i miłego dnia:)