Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Schroniska na via de la Plata.

NOWY! Autor: morskie oko | Dodano: 2018-05-26 20:13:18

Witam, 

maszerując obecnie ww. szlakiem wpadłam na genialny pomysł zaaktualizowania schronisk (zamknięte lub cena się zmieniła etc.)

Będę dodawać tylko te schroniska, w których ja byłam.

Ewentualnie także postaram się wypisywać wskazówki.

NOWY! Autor: morskie oko | Dodano: 2018-05-26 20:21:43

SEVILLA: do wyboru, do koloru, ja z braku miejsc spałam w hostalu A2C, 25€.

GUILLENA: calle Lorca 8, 12€ ze śniadaniem, 10€ bez.

CASTILBLANCO DE LOS ARROYOS: schronisko obok stacji benzynowej, donativo, gospodarz przygotowuje obiad dla pielgrzymów.

Na trasę z Castilblanco do Almaden polecam wziąć zapas wody.

ALMADEN DE LA PLATA: albergue municipal zamknięte z powodu pożaru. Casa del Reloj, 10€, jest kuchnia.

Na tej trasie także polecam zapas wody.

MONESTERIO: albergue municipal, 10€, jest kuchnia, duuuzo miejsc.

NOWY! Autor: morskie oko | Dodano: 2018-05-26 20:38:33

CALZADILLA DE LOS BARROS: schronisko oddalone o prawie 2km od camino. Klucze dostępne w ratuszu. Ja niestety nie miałam okazji ich dostać, mimo że na otwarcie ratuszu czekałam prawie 2h i się nie doczekalam... Poszłam więc na krzywy ryj do schroniska z nadzieją, że ktoś będzie. Nie było nikogo. Miejsce urokliwe. Dla surwiwalowców: jest woda, jest daszek, można spać  (po zewnętrznej stronie budynku :D). Normalnie nocleg 6€.

LOS SANTOS DE MAIMONA: calle Maestrazgo, klucze na policji, 7€, jest kuchnia.

VILLAFRANCA DE LOS BARROS: calle Carvajales 2, 12€, jest mikrofalówka.

Z Villafranca do Torremejia polecam wyjść duuuzo wcześniej, ponieważ na szlaku ciężko o cień i wziąć wodę, bo nie ma.

TORREMEJIA: calle Grande - zamknięte, nie wiem czemu. Albergue Rojo Plata, 12€ łóżko lub 22€ łóżko+menu+sniadanie. Jest mało wyposażona kuchnia.

NOWY! Autor: Przemek | Dodano: 2018-05-26 22:38:11

Czekam na więcej :) bo też ruszam w tym roku tylko z Malagi ale część Via de la Plata też będę dreptał od Meridy do Granja de Moruela a dalej Camino Sanabres. Pozdrawiam i wytrwałości życzę. :)

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2018-05-26 23:02:32

A ja z kolei dreptałem od Sevilli do Plasencji (czyli w zasadzie do Arco de Caparra) w pierwszej połowie lutego tego roku, jako że chyba nie lubię upałów...
Mam więc również dość świeże informacje na temat alberg i trasy, gdybyś Morskie Oko miała jakieś doraźne pytania to chętnie odpowiem:-)
Ważne by nie lekceważyć etapu z Casar de Caceres do Cañaveral - tam naprawdę przez 35 km nie ma wody, baru, sklepu no i bardzo niewiele cienia. W lutym było znośnie, ale w czerwcu... bądź ostrożna. W albergue w Casar weź ze sobą numer po taksówkę w Cañaveral, nie musisz z niego korzystać ale bezpieczniej go mieć ze sobą.

Buen Camino!

NOWY! Autor: morskie oko | Dodano: 2018-05-27 06:19:53

Artur, wielkie dzięki, dobrze wiedzieć, to chyba będzie ten etap, kiedy wstanę wcześniej niż zwykle.

NOWY! Autor: Marcin | Dodano: 2018-05-28 08:01:25

Przeszedłem calą Via de la Plata w lipcu i rzeczywiście jest gorąco. Ale jak wyjdziesz ok 5.00/5.30 to jest ok.

NOWY! Autor: Przemek | Dodano: 2018-05-28 10:49:04

Też mam taki zamiar. Nawet wcześniej przy dłuższych etapach.

NOWY! Autor: Marcin | Dodano: 2018-05-28 19:27:07

Ja niebawem ruszam z Walencji.

NOWY! Autor: morskie oko | Dodano: 2018-05-30 21:19:53

MERIDA: strzałki zaprowadzą do schroniska, 8€ lub 10€ ze śniadaniem, kuchnia uboga, jest mikrofalówka.

W Aljucen nie ma sklepu. 

ALCUESCAR: schronisko przy wejściu do miejscowości, donativo, o 20.00 wspólna kolacja.

VALDESALOR: 6€ płacone w barze "Rincón de Julia", tam też pieczątka i klucze dla pierwszych pielgrzymów. Jeden prysznic, kuchnia uboga, ale jest kuchenka, mikrofalówka, nie ma talerzy.

CASAR DE CACERES: 5€ płacone w barze po drugiej stronie ulicy. Rzeczywiście, tak jak w przewodniku napisane, toalety i prysznice oddzielają 2 pokoje. Zobaczymy, jak to się sprAwdzi w nocy. Kuchnia zawiera 4palniki, mikrofalówkę. Jest pralka i suszarka za darmo (nie na żetony).

NOWY! Autor: morskie oko | Dodano: 2018-06-03 20:05:02

GRIMALDO: schronisko obok baru, gratisowe lub donativo (jest skrzynka), mikrofalówka, pralka, jest nawet proszek!

CARCABOSO: obok baru, 11€, jest kuchnia.

ALDEANUEVA DEL CAMINO: schronisko gratisowe, klucze i pieczątka w barze, 4 łóżka. Powiem tak: schronisko żyje chyba własnym życiem, może i ktoś sprząta, ale chyba tylko podlogi i łazienki, bo łóżka raczej nikt nie rusza (koc na moim łóżku był tak brudny, że wołał o pomstę do nieba...). Nie ma kuchni, lepiej nie otwierajcie lodówki.

UWAGA! Przed Banos de Montemayor biegalo dwóch zboczencow, którzy się przy mnie masturbowali. Niegroźni. Polecam cały czas isc szosą, nie schodzić na trawę, bo oni tam mogą być. (Gdyby ktoś odważny wyprobowal na nich swojego pielgrzymiego kija w moim imieniu, byłabym wdzieczna)

LA CALZADA DE BEJAR: schronisko przy wejsciu, 10€, jest kuchnia, hospitaleros przygotowują także kolację za chyba 7€ (nie wiem dokładnie).

NOWY! Autor: Przemek | Dodano: 2018-06-04 14:21:29

Przeszły mnie dreszcze czekam na jeszcze :)

NOWY! Autor: morskie oko | Dodano: 2018-06-08 23:10:02

FUENTERROBLE DE SALVATIERRA: schronisko parafialne, jest kuchnia, hospitalero przygotowuje kolację i śniadanie, donativo. Jest sklep. 

MORILLE: 6€, nie ma kuchni, a szkoda, bo dużo miejsca, jest mikrofalówka, pieczątka i klucze w barze Marcos. Mają fajne kołdry xd.

SALAMANKA: schronisko przy ogrodzie, donativo, jest mikrofalówka, nie ma pralki, ale jest suszarka (wyglada jak polska Frania)

Polecam wziąć więcej wody.

EL CUBO DE LA TIERRA DEL VINO: schronisko zaraz przy wejściu, ja dostałam pokój z łóżkiem dla dwóch osób i zapłaciłam 15€ (tylko za siebie), nie ma kuchni, można zjeść kolację oraz sniadanie.

NOWY! Autor: Przemek | Dodano: 2018-06-10 19:10:15

Morskie Oko :) dzięki za te info. Krótko i na temat.

NOWY! Autor: Przemek | Dodano: 2018-06-10 19:10:16

Morskie Oko :) dzięki za te info. Krótko i na temat.

NOWY! Autor: morskie oko | Dodano: 2018-06-13 05:19:59

Do Zamory w czasie opadów buty będą ufajdane w błocie, nie łudźcie się, że będzie inaczej :D.

ZAMORA: donativo, jest kuchnia w pelni wyposażona, suszarka ("Frania"), hospitaleros przygotowują śniadanie.

MONTAMARTA: schronisko otwarte było, kiedy przybyliśmy, 5€, hospitalero-widmo, czyli powinien się zjawić o 13.00 - nie zjawił się wcale, a to była sobota (w niedziele w ogóle nie przyjeżdża), jest kuchenka, mikrofalówka, pieczątka w najbliższym barze, HIT: jest pralka z proszkiem i płynem! 

Do Montamarta i Granja de Moreruela w czasie opadów polecam iść szosą.

GRANJA DE MORERUELA: pieczątka i płatność (6€) w barze, nie ma kuchni.

Do Benavente od jakiejś tam miejscowości polecam iść nieuzywanymi torami (nie sa zachwaszczone), potem można zejść na normalną piaskową drogę.

BENAVENTE: 4€ (+1€ za przescieradlo, jeśli ktoś sobie zyczy), jest kuchenka, mikrofalówka, nawet kawę widziałam w "spiżarni".

I to by było na tyle. Serce moje sie uraduje, jeśli choć trochę mogłam pomóc. 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania to śmiało.

Buen Camino.

NOWY! Autor: Przemek | Dodano: 2018-06-13 10:23:24

Morskie Oko jesteś wielka :)

NOWY! Autor: Przemek | Dodano: 2018-06-13 10:24:31

Rozumiem, że idziesz przez Astrogę?

NOWY! Autor: morskie oko | Dodano: 2018-06-13 12:28:57

Nie, właśnie wracam do domu, a za miesiąc (jeśli mi nic nie wyskoczy) wracam do HisZpanii i postaram się opisać schroniska na Camino Sanabres, którym zamierzam podążać.

NOWY! Autor: Przemek | Dodano: 2018-06-13 13:06:28

AJ wyruszam we wtorek z Malagi :) więc może się spotkamy.

NOWY! Autor: Przemek | Dodano: 2018-06-13 13:07:16

3 lipca mam zamiar być w Meridzie

NOWY! Autor: morskie oko | Dodano: 2018-06-13 15:18:00

Na razie wstrzymuję się od głosu, bo nawet nie dotarłam jeszcze do Polski.

Życzę jak najmniej upałów.

NOWY! Autor: Przemek | Dodano: 2018-06-13 15:48:25

Gotowym na to :)