Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Camino Portugalskie z warsztatami

NOWY! Autor: wyprawycamino.pl | Dodano: 2018-06-05 11:06:24

Cześć! Zapraszamy serdecznie na nieco odmienną formę wędrowania Drogą świętego Jakuba! Pomysł na organizację wyjazdu rodził się w naszych głowach od dawien dawna, ale dopiero z końcem zeszłego roku przeobraził się w konkretne działania. Chcemy się podzielić doświadczeniem drogi wspólnie wędrując Camino de Santiago. I tak też w kwietniu 2018 pojechaliśmy po raz pierwszy z grupą dziewięciu pielgrzymów otwartych na świat i nowe doznania, chcących lepiej poznać siebie i szlak św. Jakuba do Santiago de Compostela. 
21 siernia 2018 wyruszamy na kolejną wyprawę. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad drogą do Santiago, ale nie jesteście do końca przekonani o swoich siłach lub boicie się samotnej wędrówki, zapraszamy do wspólnego wędrowania! Pozdrawiamy Was ciepło, Monika i Marek.

Szczegółowe informacje dotyczące wyprawy znajdują sie na naszej stronie internetowej http://wyprawycamino.pl/ lub fanpage'u https://web.facebook.com/wyprawycamino/

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2018-06-05 14:26:40

Drodzy organizatorzy, za taką sumę (3600 zł za 10 dni) naprawdę moglibyście nie upychać pielgrzymów do schronisk na piętrowe łóżka tylko zapewnić im godziwy nocleg w niedrogich hotelach. To jest naprawdę nie fair robić zorganizowany wyjazd za takie pieniądze i zabierać innym miejsca w albergach. To jest wszystko co mam do powiedzenia w tym wątku.

NOWY! Autor: Marek | Dodano: 2018-06-05 14:37:48

Brawo Artur biznes na świetych drogach to skandal.

NOWY! Autor: zielony staw | Dodano: 2018-06-05 19:52:23

Popieram Artura i dodaję ,że oferta jak dla mnie jest mało wirygodna . Brak fotorelacji z kwietniowej wyprawy, do kontaktu podano jedynie telefon komórkowy , który ma to do siebie ,że dzisiaj jest aktualny , jutro niekoniecznie , brak adresu siedziby  firmy itp.

NOWY! Autor: Przemek | Dodano: 2018-06-05 22:31:03

3600 zł...... To więcej niż wydam na 40 dni..... Czy to jeszcze Camino?

NOWY! Autor: Andrzej+ | Dodano: 2018-06-06 12:33:48

Już sama nazwa projektu Warsztaty.............. oraz nazwa strony wyprawycamino.............

świadczą o komercji a nie o pielgrzymowaniu.

Od takich organizatorów z daleka, uczciwiej by było napisać organizacja wycieczki objazdowej z elementami wędrówki po szlaku Św. Jakuba.

NOWY! Autor: fad3a | Dodano: 2019-01-10 14:58:26

http://www.caminodesantiago.pl

NOWY! Autor: Najire | Dodano: 2019-01-10 15:05:46

Jeśli zdecydujesz się na naukę języka - dziś najwygodniejszym rozwiązaniem jest zdalne nauczenie się języka. Korepetycje online (skype) https://buki.org.pl/korepetycje-online/

NOWY! Autor: wypraycamino | Dodano: 2019-01-22 09:30:05

Wybieram sie w tym roku przejechac camino droga z Porto do santiago ,chciałam to zrobic z biurem podrózy szlakjakuba lae bardzo drogo mi wyliczli za 8 dni 1300 e.Czy moze z was zna ktos inne biura tansze lub podpowie mi jak to zrobić taniej.

Dziekuje i pozdrawiam

NOWY! Autor: Bożena | Dodano: 2019-01-23 09:15:21

Do wypraycamino .

Miałam jak Ty, z obawy przed nieznanym i brakiem znajomości jezyka chciałam skorzystać z biura podróży.Dzisiaj  kompletuję wyposazenie,analizuję plan trasy, zapisuję adresy noclegów połaczenia   itp..Idę we wrzesniu z kolezanką poznaną na tym forum samodzielnie zajmujemy sie organizacją. Moze i jest to dodatkowy trud ale przynosi dodatkowa frajdę.

Życzę samozaparcia i podjęcia tego wysiłku. Opłaca sie !!!!

Powodzenia 

NOWY! Autor: Jan | Dodano: 2019-01-23 13:36:15

Kochani!

Z biurami podróży stracicie oprócz pieniędzy (dużych i nie adekwatnych od proponowanych warunków) swój drogocenny czas a oprócz tego jesteście uzależnieni od Biura Podróży.

Każde BP jest nastawione na zysk i to duży.

NOWY! Autor: S. | Dodano: 2019-01-24 01:47:15

@wypraycamino jedną z fajnych rzeczy na Camino jest właśnie to, że nie trzeba specjalnie nic planować na więcej niż 1-2 dni do przodu! Na popularnych trasach jest dużo albergue, na mało popularnych jest ich mniej, ale ludzi też mało, więc miejsca starcza. Rano musisz tylko stwierdzić gdzie chcesz dojść, zakładasz plecak i idziesz. Nie wiem w czym ma tu pomóc biuro podróży, szczególnie że tych najbardziej klimatycznych, miejskich albergue i tak nie można rezerwować.

NOWY! Autor: Magda | Dodano: 2019-02-04 22:56:03

S. mogłabym maila Twojego? Chciałabym zadać kilka pytań, a wydajesz się bardzo konkretny:)

NOWY! Autor: S. | Dodano: 2019-02-05 07:48:20

@Magda podawanie maila w losowych miejscach w internecie to przepis na tony spamu. A jeśli masz pytania dotyczące Camino, to lepiej zadać je publicznie, żeby inni ludzie też skorzystali z odpowiedzi :)

NOWY! Autor: panibuka | Dodano: 2019-02-05 15:25:21

Zdajecie sobie sprawę z tego, jak bardzo niebezpieczne są zanieczyszczenia powietrza? Ich skutki są nie do cofnięcia w większości przypadków, sami zobaczcie: http://www.naszawitryna.pl/skutki-zanieczyszczen-powietrza-czyli-wplyw-czlowieka-na-nasza-planete/

NOWY! Autor: Sławek | Dodano: 2019-02-05 15:45:12

Doradzam dla tych osób co doceniają święty spokój w organizacji i podczas pobytu  biuro  www.szlakjakuba.com. Moja żona i ja (60-letni) jesteśmy bardzo zadowoleni,  byliśmy  na pielgrzymce w roku 2018 na szlak Portugalski i przymierzamy się wybrać z nimi w tym roku 2019 na szlak francuski. Zapewnili nam przelot z Wrocławia, pobyt w pokojach dwuosobowych i jeszcze do tego transport naszego bagazu.

NOWY! Autor: ttt | Dodano: 2019-02-05 18:32:59

@Sławek tyle, że ceny mają przeogromne. Za to co oni liczą sobie za tygodniowy pobyt, to możesz przeżyć w Hiszpanii na szlaku przynajmniej miesiąc i nie żałować sobie na nic grosza. Szukają osób, które są mało zaradne albo zbyt wygodne i golą ich do łysego.

NOWY! Autor: Mietka | Dodano: 2019-02-05 21:01:52

@Slawek ile dni spędziliście na szlaku do Composteli? I ile zapłaciliście za organizację wyjazdu?

NOWY! Autor: Sławek | Dodano: 2019-02-07 20:48:01

Po prostu, w życiu już się napracowaliśmy i kiedy mamy odpoczynek to nie chcemy sobie zawracać za bardzo głowę, szczególnie że nasz angielski jest słaby a po hiszpańsku 0. Nie wątpię że samemu sobie zorganizować wyjazd jest taniej, tak samo jak ugotować sobie w domu na codzień zamiast iść do restauracji :)

My skorzystaliśmy z oferty https://www.szlakjakuba.com/project/tui-santiago-9-dni-115-km/ i do tego była oferta na pokój dwuosobowy spędziliśmy około 4000zl.
Porównaliśmy z innymi firmami, Itaka miała ofertę za większe pieniądze, a inne firmy w Hiszpanii co organizują camino mimo że podobne ceny, nie oferują przelot i transport na miejscu.

Dla nas było to całkiem opłacalne, nawet za dodatkową opłatę.

NOWY! Autor: magda | Dodano: 2019-02-09 08:28:00

@S. rozumiem. Chodzi mi o czystą organizację, co muszę zrobić jeszcze z Polski, żeby nic mnie nie zaskoczyło. Pewnie od rezerwacji przejazdu (i od razu powrotu? Czy to się robi na trasie kiedy wiesz, że może masz opóźnienie lub przyspieszyłeś?), ubezpieczenia KL i NWW (tylko?). Będe bardzo wdzięczna za spis „must have” :)

NOWY! Autor: S. | Dodano: 2019-02-09 13:01:39

@magda: To zależy od ciebie i od tego jakie masz ograniczenia. Rezerwowanie w trakcie = wyższe koszty. Ja zawsze rezerwuje przed wylotem, ale też całkiem dobrze umiem wyestymować ile czasu będę potrzebować i po prostu nie schodzę poniżej pewnych dystansów dziennie, dzięki czemu wiem że będę "na czas". Zwykle na koniec mam i tak mały zapas i ostatnie kilka dni mogę robić krótsze odcinki. Lepiej dać sobie więcej czasu a na koniec np. zrobić jeszcze Finisterre (3 dni) + Muxie (kolejny 1 dzień) i można też wrócić do Santiago (kolejne 3 dni). Z nadmiarem czasu zawsze coś się da zrobić :) 

Wystarczy raczej zwykle turystyczne ubezpieczenie, tak jak podczas jakichkolwiek wyjazdów zagranicznych i karta EKUZ.

Warto zaplanować sobie jakoś nocleg 1 dnia, chyba ze ktoś przylatuje wcześnie rano i od razu rusza w trasę. Warto wiedzieć gdzie zdobyc credential i muszle i gdzie zaczynają się strzałki. Warto mieć ze sobą listę wszystkich albergue i hosteli na trasie i ja osobiście polecam też OpenStreetMap, bo szlak jest tam zaznaczony.

NOWY! Autor: magda | Dodano: 2019-02-09 19:49:13

@S. bardzo Ci dziękuję, myślę że wielu ludzi skorzysta z Twojego posta, pozdrawiam mocno :)