Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Camino Polaco

NOWY! Autor: Viola Zając rscj | Dodano: 2018-06-11 00:03:04

Cchciałam z małą grupą iść w lipcu na na Camino w Polsce trasą Polaco od Ogrodnik do Gierzwałdu. Niestety nie mam żadnych informacji o noclegach. Jakikolwiek namiary na tanie noclegi na tej trasie będę wdzieczna. Viola

NOWY! Autor: boguskrowa@op.pl | Dodano: 2018-06-11 21:38:01

NAPISZ DO MNIE E-MAILA TO ODPOWIEM W SZCZEGÓŁACH

NOWY! Autor: Basia | Dodano: 2018-06-15 18:20:47

Witajcie,

Szukam towarzysza do wspólnej wędrówki po Polsce, myślałam o szlaku via Regia ale nie jest to konieczność, możemy wspólnie coś ustalić. Przyznam szczerze, że na Polskim Camino jeszcze nie byłam ale ze względu na ograniczenia czasowe nie mogę sobie pozwolić na dalekie podróże, a chęć powrotu na szlak jest ogromna :) Wstępny termin: 22.06-1.07

Preferuję raczej podróże niskobudżetowe.

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2018-06-16 05:47:06

NA CAMINO POLACO (OD GRANICY LT/PL DO OLSZTYNA) WĘDRUJE KILKA OSÓB W TYM TERMINIE, MOŻE DOPASUJĄ SIĘ WASZE TERMINY ROZPOCZĘCIA WĘDRÓWKI??

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2018-06-16 05:47:09

NA CAMINO POLACO (OD GRANICY LT/PL DO OLSZTYNA) WĘDRUJE KILKA OSÓB W TYM TERMINIE, MOŻE DOPASUJĄ SIĘ WASZE TERMINY ROZPOCZĘCIA WĘDRÓWKI??

NOWY! Autor: Sonia | Dodano: 2018-06-20 10:52:56

Do Basi

Jeśli na Via Regia to niekoniecznie z Medyki. Kawał szlaku idzie się drogą międzynarodową, wypełnioną szczelnie tirami i innymi okropnymi pojazdami. Jeśli jednak bardzo się chce tam zaczynać, to w grupie z dobrym przewodnikiem, bo szlak jest bardzo źle oznakowany, przynajmniej do Rzeszowa, bo tam nasza trójka zaprzestała wędrówki. Do tego nieaktualne i nieścisłe informacje w przewodniku Via Regia, szczególnie dot. noclegów.

Mimo wszystko, buen camino !

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2018-06-20 20:16:29

@SONIA

Jak wiesz na CAMINO POLACO nie ma takich problemów, zwlaszcza na tej części od granicy LT/PL do Olsztyna.A oznakowanie szlaku.....to widziałaś, a inni PIELGRZYMI  to nawet piszą na forum jak jest. Z noclegami też nie ma problemów. CISZA,SPOKÓJ,  A JAKIE KRAJOBRAZY....warto obejrzeć ostatnie wrażenia (na zdjęciach) VIOLLI, ktora przeszła spory "kawałek" CAMINO POLACO.

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2018-06-23 13:27:22

Na CAMINO POLACO idzie LUBOSZ,CZECH. Idzie z PRAGI  (tam mieszka) przez GÓRĘ ŚW. ANNY, CZĘSTOCHOWĘ, ŁOWICZ, OLSZTYN, SUWAŁKI do GÓRY KRZYŻY (kilka km na północ od SZAWLI na Litwie). Do SUWAŁK dotarł po 57 dniach wedrówki. W drodze powrotnej zamierza iść CAMINO LITUANO i CAMINO POLACO, a potem innymi DROGAMI JAKUBOWYMI w POLSCE aż do PRAGI.  

NOWY! Autor: Teresa | Dodano: 2018-06-23 14:23:18

Chcialam potwierdzic spostrzezenia Soni z Via Regia. Szlysmy rowniez w trzy osoby od Medyki do Rzeszowa w polowie Maja 2018. Droga z Medyki do Przemysla prowadzila wylotowka na Ukraine, wie ruch samochodowy byl ogromny.  Organizatorom nalezy sie solidny mandat , za oznakowanie trasy ta droga. Co do oznakowania; jak to sie mowi masakra. Od lat trasa nie bylo odnawiana. Bladzilysmy kazdego dnia solidnie. O noclegi kolezanki prosily u siostr zakonnych. Informacje z przewodnika do niczego...

Zakonczylysmy nasza Via Regia w Rzeszowie, bo nie mialysmy najmniejszej ochoty na dalsza tulaczke. Jak dotychczas byla to najslabsza droga sw. JAKUBA jaka przeszlam zarowno w Polsce jak i Hiszpani. Pozdrawiam i goraco polecam Camino Polaco.

NOWY! Autor: Viola | Dodano: 2018-06-23 23:22:05

Basiu, Chętnie z Tobą pójde na Camino Polaco. Gdyby ktoś jeszcze chciał, to zapraszam. Chciałabym jednak iść 22 lipca -31 lipca. To są dni przyjazdu i wyjazdu. Będę jechać z Kędzierzyna -Koźla, dosyć długa droga,więc pewnie wyjście 23.07.   Nie mam pojęcia jak dojechać do początku szlaku, może ktoś wie? Gdyby ktoś jeszcze chciał iść, to zapraszam. będę chciała tę drogę przeżyć jako rekolekcje o Eucharystii z tematami związanymi z zyciem codziennym, np. dziękczynienie, jedność, przebaczenie. Coś malego w tych tematach przygotuję czyli teksty do modlitwy w drodze. Przydatna jest też książeczka Modlitwy pielgrzyma. Mój tel 694739921, mail: violarscj@gmail.com Viola rscj

NOWY! Autor: Basia | Dodano: 2018-06-24 22:36:15

Dziękuję 

NOWY! Autor: Basia | Dodano: 2018-06-24 22:40:28

Dziękuję za wszystkie wasze porady ;) Ostatecznie zdecydowalam.ze pojde szlakiem camino polaco z Sejny.

Wiola, byloby mi bardzo milo gdybys do mnie dolaczyla ale niestety mam czas tylko do 1.07 

NOWY! Autor: Viola | Dodano: 2018-06-24 23:43:28

Basia, Dobrego Camino! Viola