Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! alsa

NOWY! Autor: jerzyimonika | Dodano: 2018-06-30 21:17:25

Witam, ruszamy 4 lipca na kolejne camino, jednak pojawił sie mały problem. Musze kupic bilety alsy, przeszedłem dwukrotnie całe procedury, łacznie z podaniem karty platniczej i gdy naciskam "plać" alsa zaczyna mysleć i mysleć aż w końcu (po dość długim czasie) pojawia sie komunikat, by powtórzyć tok postępowania. Wie ktoś o co chodzi? Może dlatego, że sobota? Pozdr dla caminowiczów.

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2018-06-30 22:26:37

Alsa w przeszłości nie akceptowała kart płatniczych spoza Hiszpanii. Żeby to obejść trzeba było użyć płatności przez Paypal (w paypalu można użyć dowolnej karty). Prawdopodobnie nic się nie zmieniło w tym wzgledzie.

Na pociągi (Renfe) można uzywać polskich kart płatniczych.

Pozdrawiam Artur

NOWY! Autor: jerzyimonika | Dodano: 2018-07-01 00:16:00

Dzięki za odpowiedź, wydaje mi się jednak, że dwa lata temu gdy kupowałem bilety na alsę placiłem karta kredytową i nie było problemu.

NOWY! Autor: krzysztof | Dodano: 2018-07-01 09:44:14

Być może to ten sam problem jaki miałem przy odprawie Wizzair. Spróbuj zmienić przeglądarkę (z "edge" gdy przyszło do płacenia ekran zrobił się szary i stop, zmieniłem przeglądarkę na "internet explorer" i wszystko poszło jak z płatka). Fachowcy od informatyki, proszę się nie śmiać). Pozdrawiam.

NOWY! Autor: jerzyimonika | Dodano: 2018-07-03 13:51:01

Udało się, z karty nie dalo rady, dopiero przez paypala. Bilety kupione, jutro o tej porze będziemy już na szlaku. Buen camino.