Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Camino del Norte na rowerze

NOWY! Autor: Krzysztof | Dodano: 2018-07-17 21:54:57

Witam

Czy ktoś ma doświadczenia z tej trasy?

I czy ktoś planuje przejechanie jej w tym roku?

NOWY! Autor: Mariusz | Dodano: 2018-07-18 09:54:37

Kwiecień tego roku z Santander plus Ingles z Santiago do Ferrol.
ko.cio(at)interia.pl

NOWY! Autor: Boe | Dodano: 2018-07-18 10:07:24

Cze, myślałem o podróży rowerem lub na pieszo drogą francuską i dalej myślę jak tu sie wybrać?

NOWY! Autor: Krzysztof | Dodano: 2018-07-19 17:32:33

Nie każda droga piesza nadaje się do tego, by ją z rowerem przemierzać.

Rower na ciasnych ścieżkach w górach nie zawsze jest pomocą, czasami to balast.

Rowerem łatwiej jest przejechać 1000km niż przejść 500km pieszo, to oczywiste.

No i rower to jakby osiołek-tragarz. Możesz więcej zabrać, namiot choćby dla awaryjnego noclegu, Na pieszej wyprawie namiot to już mega balast...

NOWY! Autor: Krzysztof | Dodano: 2018-07-19 18:36:03

... a do tego przecież jeszcze śpiwór i mata...

NOWY! Autor: airto | Dodano: 2018-07-22 20:16:05

czy ktoś,  wybiera się rowerem jesienią do Santiago?

NOWY! Autor: Gosia | Dodano: 2018-07-23 17:18:26

Hej, 

Masz jakiś konkretniejszy plan? Może bym dołączyła. 

Kiedyś myślałam o pokonaniu Camino na rowerze, ale obłsuga techniczna roweru nie jest moją najmocniejszą stroną, więc boję się, ze to będzie tylko balast. 

Gosia 

(nurekwwannie@gmail.com)

NOWY! Autor: Boe | Dodano: 2018-07-23 18:13:40

We wrześniu jedziemy co wy na to, Małgorzato?

NOWY! Autor: Pedro | Dodano: 2018-08-19 21:13:57

Witam 

Bylem rowerem na Camino de Norte z Bilbao do Santiago moge sluzyc pomoca 

Pedro

NOWY! Autor: Stan | Dodano: 2018-08-26 22:20:11

Witam Pedro

Mam pytanie pod kontem doboru roweru. Czy trasa Camino del Norte nadaje się na rower trekingowy?

Jestem na etapie planowania, gdzie, jak, kiedy. Czyli na początku. 

NOWY! Autor: jolanta | Dodano: 2018-08-27 20:52:55

Dołączam do pytania Stana.

Jestem w fazie planowania - chcę pojechać wiosną 2019. Porto - Santiago de Compostella. Ja wiem, że dla wielu to śmiechu wart dystans. Mnie musi wystarczyć. Mam rozpisane odcinki trasy. Zabiorę namiocik + śpiwór i materac . Nie chcę spać w schroniskach ale skorzystać z toalety i prysznica - tak. No i z prądu (telefon doładować).  Namiocik chciała bym stawiać przy alberguach - czy to możliwe ???  W tej chwili największą rozterkę mam z rowerem. Zabierać jako bagaż ? A może kupić używany w Porto, przejechać swoje i zostawić ? Czy macie jakieś pomysły ?

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2018-08-28 10:05:20

NIE ZAWSZE JEST MOŻLIWOŚĆ ROZBICIA NAMIOTU PRZY ALBERGUE.W DUŻYCH MIASTACH SĄ W BLOKACH PRZY SAMEJ ULICY I NIE MA ŻADNEGO PLACU, PODWÓRKA, ALE W WIĘKSDZOŚCI PRZYPADKÓW SĄ MIEJSCA NA NAMIOT.

NOWY! Autor: Stan | Dodano: 2018-08-28 16:03:08

Witam. 

Rozmyślając nasuneło mi sie kolejne pytanie. Czy da się powiedzieć jakie nastawienie ogólnie mają hiszpanie do turystyki w skrócie "na dziko". Ja posiadam rozeznanie po krajach wschodnich i bałkańskich. Trochę alpejskich. Mając rower mogę mieć mini zestaw biwakowy czyli nocleg w terenie najlepiej z widokiem o poranku. A jak bedzie czas pokaże.

Jesli będę wiedział coś więcej co do terminu wyjazdu dam znać.  Mnie interesuje wiosna okolice kwietnia 2019r Może ktoś bedzie chciał dołączyć do podróży. Ja nadal mam w głowie dojazd swoim samochodem z racji że chcę zostać w Hiszpani dłużej by zobaczyć jak się żyje w kraju Basków i nie tylko. 

Myślę że 3-4 rowery mógł bym zabrać. 

NOWY! Autor: jolanta | Dodano: 2018-08-31 09:48:38

Bogdan - dzięki, tak właśnie myślałam. Większe miasta mam zamiar "robić tranzytem". Jeżeli znajdę w internecie info o czymś ciekawym dla mnie, zsiądę z roweru i będę podziwiała, kontemplowała. Dużego miasta mam "po kokardę" w codziennym życiu. Czy masz w pamięci jakieś konkretne albergue z możliwością rozbicia namiotu ? Każda konkretna informacja na wagę złota.

Stan - Ty planujesz jechać z góry mapy, ja z dołu :-) . Zaintrygowałeś mnie Twoim pomysłem jazdy samochodem. To rzeczywiście rozwiązało by problem transportu rowerów (a to ok 800 PLN). Nie zmienia to jednak faktu, że samochodem to tak ze 3 dni w jedną stronę (bo rozumiem, że nocleg w namiocie, chociaż z 6 h ) natomiast samolot - 4 h (plus , minus ). No nic, mamy dużo czasu. Może nas oświeci .

NOWY! Autor: AK | Dodano: 2018-08-31 19:51:28

Jolanta.

Na temat namiotu jest bardzo dobry i nadal aktualny wpis @Bicigrino pod adresem http://www.caminodesantiago.pl/forum/2400

Andrzej

NOWY! Autor: Stan | Dodano: 2018-08-31 22:28:10

Jolu

Samochód dla mnie to dom na kółkach taki "kamper"  Na trasie śpię kiedy chcę i gdzie chcę. Jest to moja baza w rejonie który zwiedzam.  Do Hiszpani, Portugali chcę jechać na miesiąc. W tym dojazd powrót. 

Bardzo pomocny, przynajmniej dla mnie, jest link o namiotach na camino. Dziękuję. 

Teraz mając nieco większą wiedzę można zagłębić się w mapy ;) Tam gdzie zacznę jazdę na rowerze muszę wrócić. np pociągiem. 

Pytanie jak wygląda transport roweru pociągiem po Hiszpani.

NOWY! Autor: AK | Dodano: 2018-09-01 17:48:20

@Stan

W Hiszpanii nie przewieziemy roweru szybkimi i drogimi pociągami AVE czyli ALVIA
Chyba,że rower zmieścimy w pokrowcu który nieprzekracza wymiarów 120x90x40 ale i tak miejsca są ograniczone.

Natomiast rowery w Hiszpanii można przewozić w tanich pociągach regionalnych REGIONAL EXSPRES i nieco droższych i szybszych pociągach średniodystansowych MEDIA DISTANCIA /opłata 3 euro/

W temacie namiot na Camino znajdziesz wiecej informacji wpisujac na pierwszej stronie tego forum w okienku SZUKAJ słowo namiot.

Miłego planowania i udanej wyprawy.

Buen Camino

NOWY! Autor: Pedro | Dodano: 2018-11-06 18:56:46

Przepraszam ze nie odpisywalem,ale niestety nie wchodzilem na te strone.

Bylo pytanie ,czy przejedziesz rowerem trekingowym Campino de Norte ?

Oczywiscie tak, tylko ten rower musi miec przerzutki zewneczne czyli 3x7 ,3x8 ,3x9 lub 3x10

Wtedy masz szanse przejechania z Bilbao do Santiago de Compostela

Pozdrawiam 

Pedro