Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Tani nocleg w San Sebastian ?

NOWY! Autor: Irena | Dodano: 2018-08-09 14:34:55

Cześć!

Jestem w dośc kłopotliwej sytuacji: mam już bilety do Madrytu, skąd autobusem chciałabym wyruszyć do San Sebastian i stamtąd rozpocząć swoją wędrówkę Camino del Norte do Santiago. Problem w tym, że staram się wszystko robić po taniości - stąd już kupiony bilet na samolot. Czy zna ktoś moze jakieś tanie (naprawdę tanie) noclegi w San Sebastian? I czy zakwateruję się gdziekolwiek, jeśli będę tam o godzinie 2-3 w nocy? Albo chociaż "co ze sobą zrobić", jeśli żadnego taniego noclegu nie znajdę? Boję się jakichś głupich zaczepek, jeśli będę się sama włóczyć w środku nocy po parku/plaży/mieście. ...

Pozdrawiam 

Irena

NOWY! Autor: marek44 | Dodano: 2018-08-09 22:09:45

Po prostu zjedz śniadanie nieco wcześniej i w drogę .

NOWY! Autor: Barbara Cecylia | Dodano: 2018-08-12 23:06:07

Ireno,jest też opcja wyjazdu z Madrytu o takiej godzinie (np.23.30)aby być w SS dopiero rano(7.oo)i wtedy bez problemu wyruszasz w drogę.Buen camino.

NOWY! Autor: Doświadczona | Dodano: 2018-08-17 15:23:36

w San Sebastian jest alberga donativo na sali gimnastycznej w szkole

Adres:
Av. de Navarra, 1
Localidad: 
San Sebastián
Teléfono: 
+34 943 427 281
E-mail: 
informacion@caminosnorte.org
A pie de camino, a la entrada, al final de la bajada del Monte Ulía, junto a la iglesia del Corazón de María y muy cerca de la Playa de Gros.

Na trasie Camino, na wejściu do miasta, na końcu zejścia z Góry Monte Ulia, koło kościoła del Corazon de Maria i bardzo blisko plaży Playa de Gros

NOWY! Autor: Przeszedłem del Norte | Dodano: 2018-08-17 15:39:33

wpis z 2016 roku z forum...

Chciałbym poinformować wybierających się na pierwsze etapy Camino del Norte, że albergue municypalne w San Sebastian zostało przeniesione w inne miejsce, i tej zmiany dokonano dosłownie parę dni temu, więc we wszystkich przewodnikach jest stary nieaktualny adres, a nowe albergue jest prawie 4 km wcześniej przy wejściu do San Sebastian (co jest miłe po ciężkim etapie z Irun) 

Albergue jest czynne od jutra, od 1 lipca do 30 sierpnia, i mieści się przy Avenida Navarra 1, to jest w miejscu w którym Camino wchodzi do San Sebastian, tuż po tym stromym zejściu z góry Ulia na sam dół, kiedy wchodzimy do miasta między stacją benzynową a kościołem, i po prawej ręce widzimy morze, to właśnie tam, w tym samym budynku co kościół.

Mapa Google: https://goo.gl/maps/LhPmHJ8EGyy
StreetView: kliknij
GPS:  43°19'34"N  1°58'16"W

Na budynku jest niebieski napis: Mariaren Bihotza Ikastola. To właśnie tam. Chyba jakaś szkoła.
Tak jak wcześniejsze albergue, tak i to jest "donativo".
W środku 60 miejsc na piętrowych łóżkach + 20 materacy, oczywiście prysznice. Brak kuchni czy też jadalni! Za to przy samej plaży. Ze względu na lokalizację, znacznie skraca się etap z Irun, ale następnego dnia trzeba doliczyć sobie ok 5 km przez całe San Sebastian (bulwarami wzdłuż plaży).