Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Schroniska na Camino Sanabres (2018).

NOWY! Autor: morskie oko | Dodano: 2018-08-13 22:55:24

Witam, jako że jestem na Camino Sanabres, postanowiłam zaktualizować dane dot. schronisk.

Będę tu podawać informacje o schroniskach, w których ja nocowalam, ewentualnie jakieś dodatkowe informacje.

SANTA MARTA DE TERA: 5€ + 1€ (jeśli chcecie zwiedzić kosciol - polecam), jest w pełni wyposażona kuchnia, pralka (1€). 13 miejsc, które szybko sie zapełniają (w sierpniu).

RIONEGRO DEL PUENTE: 8€, dużo miejsc, nie zapełnia sie tak szybko, jest kuchnia w miarę dobrze wyposażona (nie ma noża :/), pralka (2€, do pewnego momentu działała, później juz nie, ale w sumie może musiała "odpocząć". Potem już nie sprawdziliśmy), suszarka (2€). We wsi nie ma sklepu.

NOWY! Autor: morskie oko | Dodano: 2018-08-16 15:44:43

ASTURIANOS: 4€, nie ma kuchni, pralki, 10 miejsc, jeden bar, jeden prysznic.

REQUEJO: 5€, miejsc do oporu, które nie zapełniają się szybko, ponieważ wielu pątnikow zostaje w Puebla de Sanabria (bylam sama). Nie ma kuchni, ani pralki, dwa prysznice. Jest sklep.

NOWY! Autor: morskie oko | Dodano: 2018-08-19 20:00:11

LUBIAN: 3€, 16 miejsc, kuchnia, mikrofalówka, jeden prysznic, szybko się zapełnia. Bardzo możliwe, że hospiralero może pojawić się nawet o 21.00.

A GUDINA: 6€, kuchnia, brak lodówki, 4 prysznice, sklep, dużo restauracji.

Tu polecam wziąć wodę na następne 20km, ponieważ na tym odcinku nie ma nic.

LAZA: 6€ płacone w Guardia Civil (znajdują się na trasie), kuchnia bardzo dobrze wyposażona, lodówka, mikrofalówka, 4 sale, 4 prysznice.

VILAR DE BARRIO: 6€, jest kuchnia (słabo wyposażona), lodówka, mikrofalówka, pralka (3€), suszarka (1,50€), nie zapełnia się (na 20 miejsc są w tym momencie 2 pątnicy).

Buen Camino.

NOWY! Autor: J | Dodano: 2018-08-19 20:40:23

Buen Camino i dzięki za najświeższe info o noclegach.

Pamiętaj i wymoczeniu zmęczonego ciała w wodzie ze źródeł termalnych w Ourense.Zaraz na skraju starego miasta i niedaleko od schroniska znajduje się ten ogólnodostępny obiekt https://www.google.de/maps/dir/Albergue+de+peregrinos+de+Ourense/As+Burgas,+Rúa+Burgas,+Ourense,+Spanien/@42.3349098,-7.8627348,17z/data=!4m8!4m7!1m2!1m1!1s0x0:0xc86d6c79b9f52f52!1m2!1m1!1s0xd2ffec8d796d5cf:0xef3254c575328bdb!3e2?hl=de-de&gl=deNależy mieć ze sobą małą kłódeczkę do zamknięcia szafki w przebieralni.Ja kupiłem u Chińczyka  za 2,50 €.

Wstęp jest bezpłatny a źródła nazywają się As Burgas.

NOWY! Autor: morskie oko | Dodano: 2018-08-19 22:39:26

O super, dzięki za informację.

NOWY! Autor: morskie oko | Dodano: 2018-08-25 20:40:08

XUNQUERIA DE AMBÍA: 6€, lodówka, kuchnia, 4 prysznice.

OURENSE: 6€, kuchnia słabo zaopatrzona (nie ma garnków), lodowka, mikrofalówka, pralka (trzeba mieć własny proszek).

Jakieś 6km lub więcej przed Oseira znajduje się pustynia (tzn. zero cienia, zero wody), polecam zabrać trochę więcej wody, bo źródło dopiero jakieś 2km przed klasztorem.

OSEIRA: 6€, brak kuchni, jest mikrofalówka, lodówka, nie dają prześcieradła (normalnie w Galicji dają).

CASTRO DOZÓN: 6€, kuchnia, mikrofalówka, jest automat z kawą i drugi ze słodyczami i napojami typu Fanta etc.

A LAXE: 6€, kuchnia bez garnków, pralka (3€), suszarka (1,5€), miła hospitalera Esther, która nosi plecaki pątnikom :). Nie ma sklepu, jest bar (M. José),  w którym można zaopatrzyć się w owoce. Bardzo duże schronisko.

BANDEIRA: 6€, kuchnia (jeden garnek), nie ma lodowki, jest mikrofalówka. Niedaleko DÍA.

I to by było na tyle.

BUEN CAMINO.

NOWY! Autor: Mariusz | Dodano: 2018-08-26 10:21:40

Witam,

@morskie oko, dzieki za cenne informacje, rzydadzą się.

pozdrawiam , Buen Camino

NOWY! Autor: Jesta | Dodano: 2018-09-16 20:37:53

Alberque w Requejo  3EURO -brak kuchni

Alberque w Oseiro - 6EURO - jest mikrofala brak naczyń-  w starym klasztorze  dla mnie najbardziej klimatyczne na trasie . Wieczorem o 7:30 można zwiedzić klasztor

Dornelas - jest bar w nie zaznaczony przewodniku  i prywatne alberque 12EUR - -

Outeiro - nie ma w pobliżu ani sklepu ani baru ale bardzo miły hospitaliero może zamówić jedzenie z  restauracji