Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! PRZEWODNIK CAMINO DEL NORTE

NOWY! Autor: Renata | Dodano: 2018-09-10 12:04:57

Witajcie! Jaki przewodnik polecacie na camino del norte, aby był też najbardziej aktualny, głównie w kwestii noclegów (ceny) czy sklepów po drodze. Podajcie tytuł, autora i najlpiej odnośniki gdzie kupić. A może ktoś z Was chce sprzedać? Wybieram się początkiem kwietnia 2019. Z góry dziękuję :)

NOWY! Autor: Grzesiek | Dodano: 2018-09-10 23:20:05

Na tym forum są zakładki z przewodnikami kilku najpopularniejszych dróg jakubowych w Hiszpanii. Możesz z nich korzystać online podczas wędrówki, lub ściągnij sobie pdf-y aby nie być zależną od łączności z netem. Niemniej na del Norte, w żadnym momencie nie było problemu z dostępem do sieci. Informacje tam zawarte są na bieżąco aktualizowane przez pielgrzymów, więc będą zawsze bardziej na czasie niż każda wersja drukowana. Jednak infrastruktura związana z Camino rozwija się w tak szybkim tempie, że zawsze w realu jest więcej opcji niż te podane w najrzetelniejszym przewodniku. Do kwietnia przyszłego roku przybędzie niejeden albergue, bar czy pensjonat.

BC

NOWY! Autor: Renata | Dodano: 2018-09-11 20:39:52

Dzięki Grzegorz. Tak, też zrobiłam. Na obecną chwilę wydrukowałam sobie przewodnik camino del norte. Ja z tych co muszę trzymać mapę w rękach :) Pozostaje mi zerkać co jakiś czas na akutalizację caminowych pielgrzymów i czynić notatki na wydruku :) A z resztą zdać się na przychylność Niebios po drodze :)

Pozdrawiam :)

NOWY! Autor: Eugeniusz | Dodano: 2018-09-28 20:31:49

Witajcie 

W okresie od 22.08.2018 do 10.09.2018 byłem na Camino del Norte trasa od Santander do Santiago. Miałem przewodnik niemiecki, polskie pdfy z tej strony ale według mnie najlepsze są informacje na stronie www.gronze.com jest to strona hiszpańska, mozna zaznaczyć sobie w przeglądarce tłumaczenie na polski. Jeżeli ktoś chce jakieś świeże informację to proszę napisać w tym wątku wtedy podam adres email. Pozdrawiam

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2018-10-01 12:19:31

@Eugeniusz

strona www.gronze.com jest również dostępna w jesyku angielskim, niemieckim i francuskim