Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Alberga w Oviedo

NOWY! Autor: Justyna | Dodano: 2018-09-10 13:27:07

Pojawiło mi się takie pytanie - czy jeśli zaczynam camino w Oviedo, wyruszając następnego dnia po przyjeździe do miasta, to przyjmą mnie na nocleg w schronisku municypalnym? 

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2018-09-10 13:58:58

@ Justyna

Twoje pytanie jest troszkę niejasne... masz na myśli że następnego dnia chcesz zwiedzać Oviedo? Jeśli będziesz mieć paszport pielgrzyma - albo kupisz na miejscu w alberdze - to oczywiście Cię przyjmą, ale następnego dnia najpóźniej o 8 rano, tak jak wszyscy, musisz opuścić albergę (i zabrać plecak). Na następną noc Cię już nie przyjmą, ale możesz nocować w alberdze prywatnej. Pozdrawiam

NOWY! Autor: Justyna | Dodano: 2018-09-10 14:32:39

Mam na myśli to, że przyjeżdżam autobusem z Santander i tego dnia chcę zwiedzić Oviedo, kupić paszport i przenocować w schronisku, a następnego dnia rano wyruszyć w drogę :) 

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2018-09-10 14:52:49

Tak oczywiście! (myślałem że chcesz zostać na dwie noce). Oviedo jest punktem startowym Camino, tam większość dotrze autobusem czy pociągiem. 
Z dworca autobusowego do albergi jest 2km - to też niezły spacer:-) https://goo.gl/maps/erYLTtnn1d42
Albergue jest czynne od godz. 16. Buen Camino!

NOWY! Autor: Justyna | Dodano: 2018-09-11 07:51:35

Dziękuję za odpowiedź. No tak, w zasadzie większość będzie zaczynać w Oviedo, chyba że ktoś zejdzie ze szlaku del Norte - umknęła mi ta oczywistość ;) 

Jeszcze jedno pytanie - orientujesz się może, czy lotnisko w Santiago jest otwarte w nocy? Czytałam gdzieś w dawniejszych wątkach, że ktoś nocował, ale nie są to aktualne informacje. Nie mam jeszcze biletu na podróż do Madrytu, a teraz lotniczy jest w bardzo dobrej cenie, dużo tańszy niż na pociąg ;)

Pozdrawiam :)

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2018-09-11 17:51:38

@Justyna

Tego czy lotnisko w Santiago jest otwarte w nocy, nie wiem, może ktoś inny podpowie. Ja leciałem - i to kilka razy, tym późnym samolotem nocnym z Santiago do Madrytu i nocowałem na lotnisku już w Madrycie (nie opuszczając terminala wewnętrznego). Co do porannego samolotu do Madrytu na który nie ma jak dojechać, to tu na forum padały rady by spać ostatnią noc w alberdze Lavacolla z której można dojść pieszo na lotnisko 12 euro - link, lub znaleźć 1-2 osoby i podzielić się kosztami taksówki na lotnisko - koszt taksówki z dowolnego miejsca w Santiago to 21 euro link 

Mój kolega jechał z kolei nocnym autobusem z Santiago do Madrytu i nawet szczególnie nie narzekał:-) Więc rodzi się pytanie czy lepiej spędzić noc na twardych ławkach na lotnisku czy w fotelu autobusie. Pytanie o której masz samolot z Madrytu do Warszawy...
Pozdrawiam!

NOWY! Autor: Justyna | Dodano: 2018-09-12 22:18:26

Dziękuję za rady, Arturze :) W międzyczasie dowiedziałam się, że lotnisko jest otwarte i można spokojnie spać, więc zaryzykowałam tę opcję. A do Polski wracam dopiero po jednodniowej przerwie na Madryt.

Pozdrawiam :)