Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Nowe albergue w La Mesa na Primitivo

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2018-09-12 15:39:43

W tym roku otwarto kolejne nowe albergue na Camino Primitivo, w La Mesa.

La Mesa - zdjęcia

La Mesa to jest bardzo cicha asturyjska wioska do której można dojść po przejściu etapu Los Hospitales (szlaku Starych Szpitali) i która w mojej opinii zachowuje klimat tego etapu. Większość pielgrzymów zatrzymywała się 4 km wcześniej w Berducedo (tam w zeszłym roku pojawiły się dwie nowe albergi), dlatego że w La Mesa albergue municypalna nie cieszyła sie najlepszą opinią (bardzo podstawowy standard a w wiosce nie było ani sklepu ani baru).

Od tego roku sytuacja się całkowicie zmieniła bo w La Mesa otworzono piękną, bardzo nowoczesną albergę o wysokim standardzie z barem i restauracją. Nazywa się albergue Miguelin

Albergue Miguelin - zdjęcia

Jeszcze nie spałem w tej albergue, ale przechodząc zajrzałem do środka, standard nieporównywalny do starej albergi municypalnej - która stoi tuż obok i funkcjonuje nadal. Na pewno idąc kolejny raz Primitivo zarezerwuję sobie tam miejsce. W Mesa jest jakiś taki specyficzny klimat, nie wiem czy dlatego że nie ma w pobliżu żadnej szosy, czy przez kojący odgłos wiatraków stojących nad wioską. Berducedo, tam gdzie zatrzymuje się większość, nie ma tego klimatu, może dlatego że jest tam dużo bydła (i nie mam na myśli hiszpańskich pseudo-pielgrzymów którzy upodobali sobie spędzać urlopy na Primitivo, by co noc się tam upijać i nie pozwalać innym spać do późnej nocy) w związku z czym w Berducedo wszędzie czujemy ten charakterystyczny smrodek a co za tym idzie występuje plaga much.

Zachęcam do spędzenia nocy w La Mesa. Nawet jeśli śpimy w albergue municypalnej, mamy teraz opcję zjedzenia ciepłej kolacji i śniadania w restauracji przy nowej alberdze.

Pozdrawiam i Buen Camino!

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2018-09-13 08:38:35

Rzeczywiście budynek zwraca uwagę swoim nowoczesnym wyglądem. Jest przy szlaku więc łatwo trafić. Jeśli ktoś ma na tyle sił aby przejść ten kawałek z Berducedo to polecam ! To ma sens, szczególnie, że zaraz za schroniskiem rozpoczyna się dosyć długie i ostre wzniesienie. A więc z nowymi (porannymi) siłami łatwiej je zaatakować :-)