Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Opłaty za dziecko na Camino

NOWY! Autor: Weronika | Dodano: 2018-09-13 14:58:07


Mam pytanie, może dziwne a nawet głupie, ale kto pyta nie błądzi. Czy opłaty na Camino w Albergues (nocleg) za dzieci są takie same jak  za dorosłych? Pytam o te gdzie jest określona cena za nocleg. Czy są  może jakieś ulgi, że połowa ceny za dziecko, jeśli np śpi się z dzieckiem na jednym łóżku? I czy jeśli dziecko legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności są może miejsca gdzie może skorzystać z tego rodzaju  ulgi na siebie? Dziecko ma 7 lat. 

Z góry dziękuję :)

Pozdrawiam. 

NOWY! Autor: Paweł | Dodano: 2018-09-13 16:59:06


Z naszym małym Kubą szliśmy jak miał 5, 6 i 7 lat (ostatni raz w tym roku). I bardzo rzadko zdarzało się, że możliwe było płacenie tylko za 2 osoby w sytuacji gdy Kuba spał z kimś z nas... W większości przypadków płaciliśmy pełną stawkę za 3 osoby. Kiedyś jeden hospitalero tłumaczył nam, że to kwestia ubezpieczenia i dziecko musi być w księgach wpisane i trzeba za nie normalnie zapłacić...

Natomiast spotkały nas miłe niespodzianki jak np. osobny pokój 4 osobowy tylko dla nas...

NOWY! Autor: Weronika | Dodano: 2018-09-13 19:25:55


Dziękuję. Planuję mniej więcej wyliczyć koszta  a wiadomo przy dwóch osobach w moim przypadku koszta w takim razie muszę pomnożyć razy dwa. Lepiej być mile zaskoczonym  na trasie niż gdyby miało zabraknąć :) Raczej tak przewidywałam, że będzie trzeba płacić całą kwotę ale konkretna informacja to zawsze konkret a nie gdybanie i domysły.

Pozdrawiam :)