Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Camino wiosna 2019

NOWY! Autor: Beata | Dodano: 2018-10-17 00:08:09

Witam Planuję wiosną 2019r wyruszyć z Porto .Gdyby ktoś wybierał się w tym okresie  proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Beata

NOWY! Autor: Monika | Dodano: 2018-10-17 20:31:08

Cześć! 

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad drogą do Santiago, ale nie jesteście do końca przekonani o swoich siłach lub boicie się samotnej wędrówki lub chcielibyście doświadczyć drogi w trochę inny sposób - zapraszamy na wyprawę do Santiago połączoną z warsztatami z rozwoju osobistego. Ruszamy na początku kwietnia, odcinkiem trasy portugalskiej (z Tui). Wszystkie szczegóły wyjazdu zjadziecie na naszej stronie http://wyprawycamino.pl/ albo fanpage https://www.facebook.com/wyprawycamino/. Zapraszamy do kontaktu i nieco innego doświadczenia :) Pozdrawiamy! Monika i Marek

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2018-10-19 15:37:41

Juz kiedys byl taki wpis na temat "organizowanego" wyjazdu na CAMINO. Zanim ktos zdecyduje sie na ta wyprawe warto aby przeczytal komentarze na ten temat na tym forum.To na prawde ciekawa lektura.Warto zwrocic uwage na okrelenie ..."warsztaty"???

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2018-10-19 15:39:21

Przepraszam:mialo byc ..."wyprawy".

NOWY! Autor: Aneta | Dodano: 2018-10-23 08:05:48

Beata swego czasu ktoś isał o kwietniu 2019 w poście 

"Szukam towarzysza/towarzyszki na Camino wiosna 2019"

Sprawdź

NOWY! Autor: Renata | Dodano: 2018-11-05 15:23:11

My planujemy :) początkiem kwietnia. 

NOWY! Autor: Beata | Dodano: 2018-11-11 19:39:16

Witaj Renata Czy byłaby mozliwosć dołączenia sie do Twojej grupy.Ide pierwszy raz i mam trochę obaw czy wszystko ogarnę. 

NOWY! Autor: Jagoda R | Dodano: 2018-11-14 20:31:44

Czy ktoś wybiera się w maju na Camino Primitivo?

NOWY! Autor: piotr.michalak.55@o2.pl | Dodano: 2018-11-15 21:40:33

W sierpniu 2019r. wybieram się na camino drogą La Valecia do Zamory dalej Via da Prata do Verini camino Sanabres z Verin do Santiago. Poszukuję informacji na temat aktualnych adresów alberg lub tanich /na polskie warunki/ noclegów zwłaszcza na odcinku portugalskim.

NOWY! Autor: Halina | Dodano: 2018-11-16 09:47:59

Witam, czy ktoś wybiera się czerwcu trasą francuską?

NOWY! Autor: zorroOK | Dodano: 2018-11-16 11:23:34

Tak, wyruszam 18 kwietnia. 

NOWY! Autor: zorroOK | Dodano: 2018-11-16 11:24:36

Wiem że to nie czerwiec :) 
ale tak na szybko skojarzyłem z głównym tytułem o wiośnie :D

NOWY! Autor: J | Dodano: 2018-11-18 13:59:25

@Piotr

W Zamora jesteś na gł. szlaku Drogi Jakubowej zwanej Camino via de la  Plata i jeśli chcesz do Santiago dotrzeć przez Verin,musisz w Granja de Moreruela odbić na Camino Sanabres.To odnoga via de la Platy.

Podążając tą drogą aż do A Gudina masz tam następny wybór: do Santiago przez Verin lub przez Laza.Do Verin nazywają tę odnogę Via da Prata a obie łączą się w Ourense,czyli znowu na C.Sanabres.Tutaj https://vivecamino.com/via-de-la-plata-por-verin/ masz wszelkie informacje o trasie i noclegach(są albergi na pielgrzymią kieszeń).

Owocnych poszukiwań

Jago

NOWY! Autor: J | Dodano: 2018-11-18 20:32:08

Piotrze,chodzi Ci zapewne o portugalską odnogę Via de la Platy z Zamory przez Braganca,Segirei do Verin.Jest wiele nieporozumień,jeśli chodzi o używanie nazwy Via da Prata w regionie Galicji i w historycznym regionie Tras os Montes.Podobno określenie" via da prata" to fonetyczne przejęcie nazwy via de la plata ,czyli drogi pielgrzymkowej  przebiegającej  przez pobliskie regiony(a nazywają ją też Camino Mozarabe).Stąd pewnie w internecie trochę zamieszania i brak ujednolicenia nazw i przebiegu via da prata.

Nie dała mi spokoju Twoja wzmianka o Portugalii i w końcu znalazłem info,że Via da Prata to taka wenętrzna Droga Portugalska do Via de la Platy. Najświeższe info:

https://www.caminodesantiago.me/community/threads/report-on-the-camino-bragancera-camino-portuguese-de-la-via-de-la-plata.55340/

Pozdr. Jago

NOWY! Autor: J | Dodano: 2018-11-19 16:38:08

c.d.

a portal informacyjny(gronze) o Camino de Santiago nazywa  trasę Zamora - Braganca-Verin

Camino Zamorano Portugués .

Tutaj          https://www.gronze.com/camino-zamorano-portugues

jest chyba wszystko o co pytasz.

NOWY! Autor: J | Dodano: 2018-11-19 16:43:28

i kawałek mapy  https://hiking.waymarkedtrails.org/#?map=10!41.5192!-5.7933

NOWY! Autor: Andrzej F. | Dodano: 2018-11-19 22:06:20

@Piotr

Wczoraj wróciłem z Camino. Szedłem Camino Mozarabe z Almerii. Odcinek z Zamory do Ourense przez Braganca - Via de La Plata Portugues (Zamorano Portugues). Z noclegami nie ma żadnych problemów, choć niektóre etapy dłuższe.

Moje etapy:

1) Zamora - Muelas del Pan - 36 km. Nocleg Casa Rural El Vedal, cena 20 euro z kawą i herbatnikami na śniadanie. Pokój 2-osobowy do pojedyńczego wykorzystania. Hostel na szlaku przy szosie N-122a. 

2) Muelas del Pan - Fonfria - 22.5 km. Nocleg w albergue municipal, donativo, klucze w barze         (20 metrów za Ayutamento, przy szlaku).

3) Fonfria - Alcanices - 21 km. Nocleg w albergue municipal, donativo. W budynku albergue mieszka cały czas hospitalero więc z kluczem nie ma problemu. Wieczorem gorąca zupa i deser.

4) Alcanices - Quintanilha - 25.6 km. Nocleg w albergue municipal, donativo. 

5) Quintanilha - Braganca - 26 km. Ja spałem w Posada Juventude, cena 12 euro w pokoju 4-osobowym. Rezerwowałem wcześniej. Z miejscami żadnego problemu, choć cena może być inna. Podobno można spać u Bombeiros V. Ja mając albergue za przyzwoitą cenę - nie kombinowałem z tańszym noclegiem.

6) Braganca - Vinhais - 28.5 km. Spałem u Bombeiros V. Nocleg za darmo, 12 łóżek, gorący prysznic i grzejnik elektryczny (w sierpniu nie ma znaczenia).

7) Vinhais - Edral - 18.5 km. Nocleg w Casa De Dia. Jest to Centrum Kultury. W dzień przebywają ludzie starsi. Donativo. Na wejście gorąca zupa i owoce. Wieczorem obiad, a rano można zjeść co zostawią. Było tego dużo. Brak łóżek, ale są sofy, fotele, krzesła ( sofy trochę za krótkie, ale można się przespać).

8) Edral - Verin - 36 km. Nocleg w albergue municipal, 6 euro.

9) Verin - Xinzo de Limia - 34 km. Nocleg w albergue municipal, 6 euro.

10) Xinzo de Limia - Ourense - 36 km. Nocleg w albergue municipal, 6 euro.

Camino Via de La Plata Portugues mało popularne. W całym 2018 roku w Alcanices byłem 32 pielgrzymem, który spał w schronisku. Z tej liczby połowa rowerzystów. W Quintanilha podobnie.

Pozdrawiam Andrzej.

NOWY! Autor: Sosen | Dodano: 2018-11-19 22:50:30

Do poczytania na jesienne wieczory moja relacja z Camino. Droga z Fatimy przez Porto do Santiago de Compostela. Razem ponad 500 km drogi. 

http://sosenwdrodze.blogspot.com/2018/09/camino-portugalskie.html 

Nawet w sezonie nie ma problemu z noclegami, a nawet raz spaliśmy w trójkę zupełnie sami w całym schronisku! Ostatnie 100 km tłoczno, ale jest na to sposób. Odsyłam do relacji :) 

NOWY! Autor: J | Dodano: 2018-11-20 08:15:12

@Andrzej

Gratuluję pokonania tak długiej i interesującej trasy

Jago

NOWY! Autor: Andrzej F. | Dodano: 2018-11-20 10:20:51

@J

Dzięki. Zajęło mnie to 50 dni.

Pozdrawiam Andrzej

NOWY! Autor: Krzysiek | Dodano: 2018-11-26 18:33:06

Beata, znalazłaś już towarzyszy na Camino? Myślę o tej wyprawie już chyba od dwóch lat, tylko samemu jakoś ciężko się zebrać. Chętnie poszedłbym trasą która nie zajmie więcej niż dwa tygodnie. Droga z Porto jest chyba ciekawą opcją. Marzy mi się ucieczka z Polski w lutym albo marcu kiedy u nas jest zimno, ale inne miesiące też mi odpowiadają. Kontakt: athlon82@o2.pl

NOWY! Autor: Anna | Dodano: 2018-11-28 08:59:46

@Andrzej F

Andrzeju, mogłabym Cię prosić o informacje dotyczące odcinka Almeria-Meride(profil,noclegi,itp),wybieram się we wrześniu .Mój adres sanna6310@gmail.com

Pozdrawiam

NOWY! Autor: Piotr | Dodano: 2018-12-07 20:06:09

Dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli na moja prośbę, zwłaszcza Andrzejowi, myślę,że jako emeryt dam sobie radę. Pozdrawiam

NOWY! Autor: Renata | Dodano: 2018-12-09 12:58:20

Beata jak najbardziej, jednak zdecydowaliśmy się zmienić trasę na Camino Primitivo. I my to znaczy ja i mój 7 letni syn, więc nie wiem czy satysfakcjonowała by Cię podróż z tak młodym towarzyszem :) Gbyby coś planujemy wyruszyć końcówską kwietnia zaraz po świętach wielkanocnych. Pozdrawiam :) 

NOWY! Autor: Piotr Kabat | Dodano: 2018-12-10 00:59:11

Witajcie !

Ja ide na Camino Frances czyli te klasyczne Camino de Santiago z Saint-Jean-Pied-de-Port do Santiago de Compostela.

Zaczynam pomiędzy 1 kwietnia, a 15 kwietnia.....jeszcze nie podjąłem 100% decyzji o terminie.

Zastanawiam się nad tym by wraz z jakąś grupą ludzi wynająć busa i w 7 - 8 osób złożyć się na pokrycie jego kosztów.......może wyjść najtaniej jeśli nie to lecę z Berlina lub Szczecina do Biarritz i stamtąd do Saint-Jean-Pied-de-Port.

Zaineresowani mogą do mnie pisać na piotr.kabat@gmail.com

Można też smsować na 515 654 001

NOWY! Autor: Piotr Kabat | Dodano: 2018-12-10 01:03:21

Witajcie !

Ja ide na Camino Frances czyli te klasyczne Camino de Santiago z Saint-Jean-Pied-de-Port do Santiago de Compostela.

Zaczynam pomiędzy 1 kwietnia, a 15 kwietnia.....jeszcze nie podjąłem 100% decyzji o terminie.

Zastanawiam się nad tym by wraz z jakąś grupą ludzi wynająć busa i w 7 - 8 osób złożyć się na pokrycie jego kosztów.......może wyjść najtaniej jeśli nie to lecę z Berlina lub Szczecina do Biarritz i stamtąd do Saint-Jean-Pied-de-Port.

Zaineresowani mogą do mnie pisać na piotr.kabat@gmail.com

NOWY! Autor: Piotr Kabat | Dodano: 2018-12-13 09:19:50

Witajcie,

Zaczynam pomiędzy 1 kwietnia, a 15 kwietnia.....jeszcze nie podjąłem 100% decyzji o terminie możemy się dopasować.

Mówię w języku szwedzkim, angielskim i norweskim.

Można do mnie pisać na piotr.kabat@gmail.com

Na miejscu każdy może iść na własną rękę lub razem. Kwestia tempa i dogadania się.....zero zobowiązań bo dla mnie Camino to bardzo osobista droga. Jesteśmy ludźmi więc się dogadamy.

Serdecznie pozdrawiam

Piotr Kabat