Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Now wizja pielgrzymowania do św. Jakuba czyli camino w "Niedzieli"

NOWY! Autor: Zbyszek | Dodano: 2018-11-24 14:30:11

Z katolickiej Polski wyjdzie ogromny marsz, który pokojowo, w modlitwie i skupieniu przejdzie przez całą Europę, aż dojdzie do relikwii św. Jakuba.

Powyższe to cytat z całostronnicowego artykułu opublikowanego przez największy tygodnik katolicki w Polsce - "Niedziela". Więcej o tej nowej propozycji na blogu {LINK}

NOWY! Autor: popolupo | Dodano: 2018-11-24 16:25:57

Uwaga, ciemnogród się zbliża. Wyobrażam to sobie. Idzie marsz pokutników, biczownicy, włosienice, na klęczkach jak w Fatimie tylko tłumnie i długodystansowo.Głosniki z przodu, w środku  i z tyłu, głośne śpiewy, służba ochrony w żółtych kamizelkach. Pewnie nic z tego nie wyjdzie, jak zwykle cała para pójdzie w gwizd ale śmiech będzie na całą Europę.

NOWY! Autor: co | Dodano: 2018-11-24 23:14:27

Co to jest? nie rozumiem tego artykułu. Zaczyna sie święta inkwizycja? Bo to na pewno nie będzie pielgrzymka. I na pewno nie ma w tym Boga.wręcz przeciwnie. 

NOWY! Autor: & | Dodano: 2018-11-25 23:41:38

A niech sobie idą,co mi to przeszkadza.Czym prędzej to lepiej i bezpieczniej,bo za kilkanaście lat  przejścia nie będzie przez zachodnią Europę opanowaną przez muzułmanów.

NOWY! Autor: Krzych | Dodano: 2018-11-26 10:06:16

Dziennikarzowi najwyraźniej chodziło o wydarzenie manifestujące chrześcijańskie korzenie Europy. W swojej wizji marszu do Santiago nie uwzględnił specyfiki tej pielgrzymki. Różni się ona od pielgrzymek do Częstochowy czy innych polskich sanktuariów.

Niewątpliwie jest to przedsięwzięcie bardzo trudne logistycznie ale nie niemożliwe.  

NOWY! Autor: Jan | Dodano: 2018-11-30 16:39:08

Ja deklaruję, że będę w takiej pielgrzymce uczestniczył. Ten szlak jest dla wszystkich.

NOWY! Autor: Maciej | Dodano: 2018-11-30 17:54:00

Komuś zamarzyła się kolejna "Wyprawa Krzyżowa". Ktoś chce pewnie na tym zbić jakiś majątęk tylko nie wiem jeszcze w jakim wymiarze, a przy okazji zawłaszczyć tę drogę tylko i wyłącznie dla tych co Boga mają na języku i na pokaz podobnie jak organizatorzy tzw. "Marszu Niepodległości" "patriotyzm". Kto przeszedł chodź jeden szlak do Santiago ten wie, że tam spotyka się ludzi wszystkich wyznań i religii świata, że szlaku tworzy się wspólnota, przyjaźń, zrozumienie, wzajemna pomoc w trudach wędrówki, że nawet brak znajomości języka nie przeszkadza we wzajemnym zrozumieniu. Nikomu to nie przeszkadza, że ktoś uczestniczy każdego dnia w mszy św., a inny nie. Idą razem, wspierają się i cieszą się każdą chwilą na szlaku."I niech tak zostanie do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej!" Niech ktoś nie próbuje zamienić Santiago de Compostela w Częstochowę. Każde z tych miejsc ma swoje miejsce w historii i niech tak zostanie!

Buen camino! Pozdrawiam serdecznie wszystkich zwolenników pielgrzymowania do SDC i przeciwników też!

NOWY! Autor: stc | Dodano: 2018-12-02 09:41:35

Maciej masz rację byłem 3 razy na caminino w następnym roku też pójdę i nie interesuje mnie czy ktoś idzie ze względów religijnych czy odnalezienia siebie lub trekingowych ale najważniejsze są relacje między tymi ludźmi.

NOWY! Autor: Darek C. | Dodano: 2018-12-08 21:44:02

Chodzić, siedzieć, jeździć każdy może. Tylko dlaczego wszystko co się rusza podpinać pod Camino. Idzie sobie grupa ludzi w weekendy, flagi, śpiewy, rozmowy. Piknik. I niby Camino. Proszę chodzić, tylko nie nazywajcie tego Camino. Camino to nie tylko droga, ale ….. wiele różnych spraw.