Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Camino rowerem kwiecien 2019

NOWY! Autor: Piotr | Dodano: 2018-11-27 22:20:35

W przyszłym roku ,w okolicach świąt Wielkanocnych planuję ruszyć z Brukseli przez Paryż Bordeaux a później drogą francuską do Santiago de Compostela. We Francji noclegi na dziko pod namiotem,a później w albergues. Do przejechania będzie ok 2000 km które zamierzam pokonać w okolo 12 dni . Z uwagi na zakladany czas przejazdu wyprawa bardziej bikepackingowa niż sakwowa. 
Jeżeli będzie ktoś zainteresowany dołączeniem zapraszam na priv.

NOWY! Autor: Eddy | Dodano: 2018-11-27 23:24:07

Ambitny plan ,coś na obraz Tour de France,który w tym roku startuje z Brukseli i liczy sobie ten Tour 3460 km  w ciągu 21 dni.

Szerokości i Buen Camino

NOWY! Autor: Kuba | Dodano: 2018-11-28 14:12:37

Nie wiem na ile będzie Wam to przydatne, ale w tym roku jechałem rowerem z Polski też bardziej "na lekko". Trochę informacji znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/roweremdosantiago/

NOWY! Autor: Andrzej | Dodano: 2018-11-28 19:26:40

@Kuba

Piękna trasa udokumentowana zdjęciami .

3100km i backpaking  robi wrażenie.Super pielgrzymka rowerowa !

Z czystej ciekawości mam trzy pytania.

1.Ile dni jechałeś do Santiago de Compostela ?

2.Jak wróciłeć do Polski z rowerem ?

3.Jaka to aplikacja /ten GPS niebieski/ w komórce/ bo w tym temacie jestem kompletnie zielony.

Pozdrawiam .

NOWY! Autor: Turysta | Dodano: 2018-11-30 14:16:09

@ Andrzej. 

Nie nazwałbym tego pielgrzymką, To jazda na czas. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia, Droga i droga i jeszcze raz droga + kilometry. Zresztą Jego wyczyn nie odbiega od normy. Z moich obserwacji wynika, że wiekszość "pielgrzymów" to turyści i sportowcy, tak piesi jak i rowerowi, niżej podpisanego nie wyłaczając. Bary pełne, kościoły puste. Ale Hiszpania jest tego warta. Pozdrowienia. Pielgrzym - Turysta

NOWY! Autor: Andrzej | Dodano: 2018-11-30 19:49:52

@Turysta

Trudno się z Tobą nie zgodzić.

Tak właśnie też jest u mnie,że w każdej małej czy dużej wyprawie rowerowej czuję się jak pielgrzym turysta i w tej roli jest bardzo dobrze.

Więc najlepsza pora, by zaplanować coś na lato 2019. w kierunku zachodnim/  z ominęciem szerokim łukiem Santago de Compostela/

A na naszym podwórku polecam Velo Dunajec - przynajmniej od N-Targu do Knurowa  i z powrotem. Z R...i to tylko pół godzinki kolejką.

Pozdrawiam 

NOWY! Autor: Kuba | Dodano: 2018-12-11 08:20:43

@Turysta dzięki za opinię. Zapewniam, że "zwiedziłem" po drodze znacznie więcej kościołów niż barów :) I trudno na zdjęciach dokumentować to, co czlowiek przeżywa wewnętrznie. Może dlatego tyle jest zdjęć na rowerze, z drogi ;)

@Andrzej, odpowiadając na pytania.

1. Pielgrzymka trwała 30 dni. Po drodze miałem tylko jeden dzień bez wsiadania na rower- było to w Lourdes.

2. Do Polski wróciłem samolotem, a rower pocztą za 90E. Tak to wyglądało.

3. Aplikacja to pewnie Google Maps. Miałem trasę naniesioną w aplikacji RideWithGPS, ale w Ingolstadt padł mi telefon i musiałem kupić inny, tani, używany. W tym kupionym w komisie jedyna aplikacja z mapą która działała to właśnie Google Maps. Sprawdziła się dobrze, choć przez sporą część drogi można jechać na azymut lub korzystając z dróg rowerowych w danym regionie.

NOWY! Autor: Andrzej | Dodano: 2018-12-11 21:58:12

@Kuba

Dzięki za informacje,bo zawsze ciekawi mnie jak sobie obecnie radzą samotni na rowerze.
Hiszpania i Francja to moje rowerowe klimaty,ale ile razy można jechać do Santiago :) wiec od kilku dobrych lat omijam Galicję.

Pozdrawiam i życzę  dobrej drogi pod kołami w 2019r.

Andrzej