Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Camino Del Norte

NOWY! Autor: ernick | Dodano: 2019-03-14 07:18:29

Witam W maju idę na Camino del norte i moje pytanie czy 35 dni nie jest zbyt optymistycznym terminem na przejście całej trasy.Mam 63 lata w miarę jestem sprawny fizycznie jedynie mam uraz kręgosłupa ale pracuję nad jego wzmocnieniem.Bilety mam już wykupione w obydwie strony 

NOWY! Autor: Marek | Dodano: 2019-03-14 09:01:46

Jeżeli dziennie przejdziesz 23-26 km to dasz radę. Długość tej trasy podawana jest różnie, ale na pewno nie jest krótsza niż 840-850 km. Dziwne, że nie sprawdziłeś tego, nie policzyłeś ile dziennie musisz przejść, tylko kupiłeś trochę w ciemno bilety. Moim zdaniem to trochę nierozsądne, niedojrzałe. Ale cóż, lą udzie minmo, że dorośli to zac howują się jak małolaty.

NOWY! Autor: Elżbieta | Dodano: 2019-03-14 10:24:17

Będziesz mial piekną wędrówkę "ernicku". Czy wystarczy na nią 35 dni?  Wkrótce się o tym przekonasz. Opinie innych osób są najczęściej wynikiem ich wlasnych doświadczeń. Twoje będą inne. Masz 35 dni i ...bilety. I bardzo dobrze. Jak nie dasz rady, to sobnie skrócisz trasę. Może troszkę podjedziesz, a może dokończysz nastepnym razem. Jak przyjdziesz do Santiago wcześniej, pozwiedzaj, pociesz się miastem albo pójdź, pojedż, na "koniec świata". Po prostu idź i rozkoszuj się szlakiem. Buen Camino.

NOWY! Autor: Staszek | Dodano: 2019-03-14 13:58:51

@Ernik

35 dni to cale 5 tygodni na droge, wiec jesli nic nieprzewidzianego sie nie zdarzy to bez problemu zdazysz. Zreszta jesli nie, to skorzystaj z rady Elzbiety. To, ze idziesz, to ze kupiles juz bilety jest Twoja decyzja, bo nikt Tobie nie kazal, wiec idz tak jak zaplanowales, a bedzie dobrze. To jest Twoja i tylko Twoja droga. Nikomu niczego udowadniac nie musisz, a do fantazji maja prawo rowniez ci, co 60- tke mineli i to wlasnie jest fajne.

Camino jest idealne do tego, by nauczyc sie rozwiazywac problemy wtedy, kiedy sie pojawia, a nie wczesniej. Chyba wystarczajaco w zyciu martwiles sie na zapas, wiec pozwol sobie chociaz teraz na luz i idz, zaufaj. 

Widac ze przeliczyles 25 kilometrow na dzien, bo tak to wychodzi, to policzyles dobrze i powinienes miec zapas jeszcze, bo czasem mozna zrobic dluzszy etap. Najwazniejsze bys sie nie sprezal, bo to zbedne i bardzo pozbawia uroku drogi.

Zycze ci dobrej drogi i napisz jak bylo

Buen Camino

NOWY! Autor: ernick | Dodano: 2019-03-14 15:36:36

Chciałem dodać to będzie moje drugie Camino trzy lata temu szedłem część Francuskiego 450km

ale to zupełnie inna droga  Del Norte jest bardzo wymagająca dużo zejść i podejść i tylko tego się obawiam

NOWY! Autor: Grzesiek | Dodano: 2019-03-14 20:36:57

Bez obaw - del Norte to takie nasze Bieszczady, czy Beskid Wyspowy lub co najwyżej Żywiecki kilka pagórków, żadne góry. 35 dni to duży zapas - wystarczy jeszcze na Finsterę i Muxię

BC

NOWY! Autor: Ela | Dodano: 2019-03-14 21:26:39

Spokojnie wystarczy Ci czasu. Trochę trudniejsza droga niż Francuskie, ale tak jak pisali moi przedmówcy- to nie są zbyt wymagające góry, mimo, że podejśc i zejść jest sporo. Buen Camino.