Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Osprey czy Deuter

NOWY! Autor: NOWA | Dodano: 2019-03-14 23:53:02

CZEŚĆ Której firmy plecak jest lepszy, bardziej praktyczny . Może ma ktoś z WAS doświadczenie?

Ilo litrowy na 14-dniową pielgrzymkę? 

NOWY! Autor: miłej lektury | Dodano: 2019-03-15 01:02:04

http://www.caminodesantiago.pl/forum/194

NOWY! Autor: hlin | Dodano: 2019-03-15 08:24:28

Reasumując i poddając pod rozwagę zanim wgryziesz się polecaną dyskusję na temat preferencji i opinii : deuter ACT Lite 40+10, którego cały czas używam i uważam za najlepszy plecak na świecie - pusty waży blisko 2,5 kg. Weź to pod uwagę i oblicz ile zostaje Ci na załadunek jeśli wiesz że całośc obciążenia nie powinna przekraczać 10% masy ciała. Ospreye zdecydowanie rządzą na szlakach, Deutery mają bezkonkurencyjny system nośny. Plecak ma być na raz? Na 14 dni weż Ospreya. Chcesz korzystać z niego częściej i na dłuższych trasach? Weź Deutera.

m.

NOWY! Autor: stc | Dodano: 2019-03-16 09:06:43

Osobiście polecam Ospeya 33l lekki ok.800g chodzę z nim kilka lat i nie ma problemu.

Zresztą na camino ok. 50% niesie ospreja.

NOWY! Autor: Barbara | Dodano: 2019-03-17 15:39:52

Do „ Nowa „  — idac na 14 dniowa badz wielo tygodniowa pielgrzymke zabierasz do plecaka tzw. Standard, czyli : spiwor, poncho, recznik , ubranie na zmiane, kosmetyczke i klapki pod prysznic, do tego dolicz ciezar pustego plecaka, napewno dojda rzeczy tzw niezbedne ktore rozwaznie dolozysz i juz masz pelen plecak, dojdzie niezbedna woda i jakis dorazny prowiant, i tak staraj sie pomiescic w plecaku do 35/40 litrow.  Obecnie wszystkie plecaki sa produkowane na nowych technologiach i z dobrych materialow,  pasy nosne i cyrkulacja na plecach sa najwazniejsza rzecza. Najlepiej jak pomierzysz w sportowym sklepie kilka plecakow, bo musisz dopasowac go do swoich szerokosci plecow— i jak wysoka jestes, sa oznaczone litera S, M, L, a to wazne, abys mogla pasy nosne do swojej sylwetki dociagnac. Kazdy z nas kto tu sie wpisze bedzie polecal swoj plecak, bo juz Ma go wytestowany, ale wszystkie nasze wpisy beda Tobie pomocne w wyborze prawidlowego plecaka. Ja akurat mam od lat 40 litrowy norweski Bergans ( pusty 1200 g) , i go bardzo sobie chwale. Powodzenia. 

NOWY! Autor: Aneta | Dodano: 2019-03-21 09:36:56

Deuter 34Sl . mały , pojemny, bardzo dobre, wygodne szelki, pas biodrowy.

Do tego mam mini turystyczna torbe saszetke. Wystarczyło na 16 dni. 

NOWY! Autor: Magda | Dodano: 2019-03-29 03:51:30

Deuter 40sl jest najlepszym rozwiazaniem dla kobiet,  bo ma unikalny system nosny, ktory o niebo bije plecak ospreya. Fakt, ze plecak wazy swoje, ale liczy sie wygoda jego noszenia a tu bije wszystkie plecaki. Sprawdzil sie idealnie w czasie  mojej 25 dniowej wedrowki.

NOWY! Autor: Andrzej | Dodano: 2019-04-15 19:15:29

A ja mam plecak f-my Regatta Great Outdoors Point 214 45+10 l ma swietny system nosny i wazy tylko 1.7 kg.swietnie sie uklada i sie sprawdzil na wyprawach.Polecam.

NOWY! Autor: Agnieszka | Dodano: 2019-04-18 14:28:42

Ja osobiście polecam plecaki marki Berghaus. Na swoją 11-dniową wyprawę z Porto do Santiago , wybrałam pojemność 35L - jak dla mnie idealny wybór. Nie odczuwałam ciężaru niesionych rzeczy na plecach dzięki bardzo dobremu stelarzowi. Jeśli wybierasz się na dłużej, lub wolisz mieć troszkę więcej miejsca w plecaku można wybrać pojemność 40L. 

https://www.insport24.pl/plecak-berghaus-freeflow-35-p-4228.html

NOWY! Autor: Asia | Dodano: 2019-04-27 10:38:05

Mam w domu Deutera i Ospreya, mam więc porównanie. W mojej opinii Osprey bije na głowę Deutera. Pierwsza rzecz: zwróć uwagę na samą wagę plecaka. Facet może sobie pisać, że 2,5kg jest ok, ale jak jesteś przeciętną kobietą, która na codzień nie chodzi za dużo, to zobaczysz, jak każdy dodatkowy gram ciąży. Mój Deuter to 1,5 kg, Osprey to 800g. Obydwa mają ok 35litrów i nie ma znaczenia czy się idzie 2 tygodnie czy 1,5 miesiąca.

Deuter jest wąski i długi, Osprey nieco szerszy, co ma znaczenie w zależności od sylwetki ciała.

Deuter to jednorodna bryła z kieszenią na klapie, Osprey ma chyba 8 zewnętrznych kieszeni i kieszonek, w tym na pasie biodrowym, szelkach, kieszenie boczne, ogromna kieszeń na kask z tyłu, gdzie swobodnie mieści się np. płaszcz przeciwdeszczowy, alumata, klapki i różne rzeczy przydatne w trasie i na postoju i nie trzeba wtedy otwierać całego plecaka i wszystko jest pod ręką.

Wydaje mi się, że Osprey ma dużo większe możliwości dopasowania plecaka do indywidualnych potrzeb poprzez mnóstwo regulowanych pasków. Ma też możliwość przypięcia kijków do plecaka w trakcie marszu, co fajnie ułatwia sprawę w różnorodnym terenie.

Gdzieś czytałąm, że Osprey ma dożywotnią gwarancję producenta. Po 1000 kilometrach z tym plecakiem nie zauważyłam najmniejszej potrzeby reklamacji. Nic się nie pruje, nie strzępi, nie przeciera czy obrywa.

Na koniec: mój Deuter jest ciemno szary, a Osprey ma ładny czerwono-biały kolor. Łatwiej zauważyć zwłoki pielgrzyma w rowie. XD