Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Zapytanie odn Camino Primitivo

NOWY! Autor: Zuza | Dodano: 2019-06-04 10:00:20

Proszę o odpowiedź... podpowiedź...czy mam "szansę" zgubienia się na trasie  Primitivo?...(wybieram się  we wrześniu )..czy raczej jest ona bardzo dobrze oznakowana...to moja pierwsza samodzielna próba ..wiem,że można spotkać innych pielgrzymów.....ale ..gdyby ... ewentualnie....jak nie....a może ktoś z Was idzie  w podobnym terminie?
Buen Camino

NOWY! Autor: molokok | Dodano: 2019-06-04 11:52:07

@zuza

możesz znaleźć w necie ślad gps i iść z aplikacją maps.me

Zawsze to bezpieczniej

NOWY! Autor: ttt | Dodano: 2019-06-04 17:57:30

@Zuza

żeby się zgubić na primitivo, to trzeba się postarać. Szlak jest dobrze oznaczony

NOWY! Autor: Marcin | Dodano: 2019-06-04 20:04:43

Zuza, nie obawiaj się, dasz radę bez probelmu.

NOWY! Autor: S. | Dodano: 2019-06-04 20:46:58

Przeszedłem sporo różnych szlaków Camino i wydaje mi się, że zgubić to się można jedynie w dużym mieście, a nie "w terenie". Niemniej warto mieć ze sobą coś z OpenStreetMap (mapy.cz albo OsmAnd) bo masz tam mapę offline z zaznaczonym szlakiem camino i gpsem.

NOWY! Autor: Mariusz | Dodano: 2019-06-04 22:05:19

Jest szansa się zgubić. Szedłem w tym roku i bywały drogowskazy wskazujące w przeciwne strony. Oba popisane sprayami, jeden ze strzałką drugi z krzyżykiem. W Polsce z reguły nie ufa się strzałkom pisanym sprayem. Być może drogi kiedyś tam się złączyły ale pielgrzym ma dylemat. Mam to mijece na fotce :)

Jeszcze jedno miejsce było takie dziwne, gdzie dołączał się jakiś szlak i można było się zasugerować aby iść w tę stronę.
No i miasta. Polecam jak poprzednicy jakąś nawigację - można się zawsze upewnić czy się dobrze idzie. Od kilku lat wędruję z Osmandem.

NOWY! Autor: Zuza | Dodano: 2019-06-04 23:17:47

I to są super informację,dziekuję.

NOWY! Autor: dorota | Dodano: 2019-06-29 13:44:43

zuza ,kiedy dokladnie chcialabys zaczac Camino

NOWY! Autor: Zuza | Dodano: 2019-06-29 19:36:52

Witaj Dorota

Myślałam od 9wrzesnia...... Czy to będzie później nie ma takiego znaczenia..może też być sierpień...ale 5 września muszę być w pl...a Ty ,kiedy planujesz?

NOWY! Autor: dorota | Dodano: 2019-06-30 13:46:29

witaj Zuza,ja chce zaczac 16.9 z Oviedo

NOWY! Autor: Peregrinus | Dodano: 2019-08-16 09:51:28

Peregrinus 

Na moje pierwsze Camino - Del Norte wybierałem się z obawą, aby tylko się nie zgubić; na drugim Camino ( Portugalskie), zdarzało mi się zgubić, ale zawsze w końcu droga się odnalazała, dzisiaj już wiem, że na kolejnym camino chciałbym się zgubić, bo wtedy trzeba się postawić w zaistniałe sytuacji i znaleźć z niej rozwiązanie, jest wtedy przygoda, jak w życiu. Przejście camino bez żadnych komplikacji nie daje pełnej satysfkacji. A czasem poprzez te" zagubienia" i trudne sytaucje na szlaku może się przydażyć wiele ciekawego i niespodziewanego ;-) pozdrawiam wszystkich caminowiczów, szczególnie tych w drodze...