Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Z Porto do Santiago lipiec 2019 czy albergue są pełne?

NOWY! Autor: s. Agnieszka | Dodano: 2019-07-19 16:48:20

Witam,

Chciałam zapytytać Caminowiczów z Poro do Santiago trasą nadbrzeżną czy w sezonie lipiec/ sierpień 2018 i obecnie lipiec 2019 były/są albergi przepełnione czy można znależć nocleg? 

Czy w miejscowościach takich jak: Vila do Conde,Esponsende, Marinhas, Caminha, Pontavera znależliscie spokojnie nocleg w albergu w cenie do 12 € ? Czy były kłopoty z noclegiem? Czy był jakiś wyścig do albergów? Prosze o pomoc w tym temacie... Czas mojego Camino się zbliża i nie wiem czy zdać się zupełnie na Opatrzność czy rezerwować coś przez Bookinga?

pozdrawiam

s. Agnieszka 

NOWY! Autor: Jola | Dodano: 2019-07-19 21:35:24

W 2017 szłam z mężem z Porto do Fatimy, potem wróciliśmy autokarem do Porto i szliśmy do Santiago. Korzystaliśmy z różnych wersji przewodników, ale ogólnie Macieja R. z tej strony. Na poczatku szlismy przy morzu, ale zaczelo nam sie nudzic i zmieniliśmy na Costa, w sumie te trasy w niektórych miejscach się przecinają.
Nasze noclegi z trasy Porto-Santiago: 
1. Porto - bylismy w alberdze z przewodnika za donativo, były wolne miejsca.
2. Villa do Conde - szlismy do bombeirosow ale nam odmowili bo jest nowe alberge Santa Clara za 7,5 €, można kupic paszport za 1,5€. Dużo miejsc.
3. Marinhas - donativo, dużo łóżek.
4. Viana do castelo - 6€, mozna wykupic pojedyncze pokoje ale w drozszej cenie.
5. A guarda- 5€, dużo miejsc.
6. Ramallosa - zapłaciliśmy 30€ 2 os. więc 1os pewnie 15€. Dużo miejsc.
7. Redondela - muncipal za donativo, ale szybko sie zapelnilo i nie zalapalismy sie, poszlismy do prywatnego za 10€ gdzie było dużo miejsc.
8. Barro/Cancella - 16 łóżek, szliśmy dosyć szybko z obawy że nie wystarczy, ale na szczęście były jeszcze wolne.
9,10- nie pamiętam noclegów.
11. Padron - u zakonników zgodnie z przewodnikiem, dużo miejsc.

Buen Camino !

NOWY! Autor: s. Agnieszka | Dodano: 2019-07-20 10:39:38

Dziękuję Jolu, 

A mam jeszcze jedno pytanie: czy na tej drodze nadbrzeżnej jest dobre oznakowanie w żółte strzałki czy idzie się z nosem w komórce lub mapie?

NOWY! Autor: Jola | Dodano: 2019-07-20 17:51:56

S. Agnieszko,

moim zdaniem dobre, poza tym nie mozliwości skręcić źle, bo po lewej stronie cały czas jest morze i idzie się kładkami. Czasami strzałki prowadziły do miasta i nie wiedzieliśmy, czy jestesmy na nadbrzeżnym czy na Costa, ale mimo wszystko się nie przejmowaliśmy, bo zgodnie z przewodnikim jedna i druga trasa ma te same noclegi. 

Powodzenia,

Jola 

NOWY! Autor: Jola | Dodano: 2019-07-20 17:58:19

W uzupełniu do wcześniejszego wpisu:

9,10- nie pamiętam noclegów - tych noclegów nie było, bo po Barro/Cancela był nocleg w Herbon.
11. Padron - pomyłka, bo nocowaliśmy w Herbon w Monasterio Franciscano de Herbón.

Przepraszam za pomyłkę.

Buen Camino !

NOWY! Autor: s. Agnieszka | Dodano: 2019-07-20 22:04:58

Dziękuję bardzo za te informacje i pytam jeszcze w którym miesiącu Jolu byłaś na swoim Camino? 

pozdrawiam 

s. Agnieszka 

NOWY! Autor: Grażka | Dodano: 2019-07-21 15:04:24

s. Agnieszko może jednak Camino Frances z Leon?  27.07 wylot  Wrocławia, powwrót z Santiago 13.08. Zapraszam Grażyna 36lat.

NOWY! Autor: Jola | Dodano: 2019-07-21 15:26:57

S. Agnieszko,

szliśmy w maju na 100 rocznicę objawień fatimskich. Myśleliśmy, że będzie dużo pielgrzymów, ale w mojej ocenie tak nie było.

Mówią, że w lipcu/sierpniu jest największe oblężenie, bo są wakacje.

Może znajdzie się ktoś, kto szedł w lipcu/sierpniu tą trasą i zda swoje relacje.

Z Panem Bogiem,

Jola

NOWY! Autor: s. Agnieszka | Dodano: 2019-07-25 15:40:46

Dziękuję Jolu i składam życzenia wszystkim Caminowiczom, bo dziś święto św Jakuba :) 

NOWY! Autor: Edyta | Dodano: 2019-07-26 22:52:06

W tych co opisane sa w przewodnikach pelno. Proponuje zatrzymywac sie chwile przed lub po. :) 

NOWY! Autor: s. Agnieszka | Dodano: 2019-07-30 13:55:44

Edyto, kiedy byłaś? powiedz coś więcej... jak sobie poradziłaś?