Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Camino z Katowic sierpień 2019

NOWY! Autor: Dawid (dawidstawski.ktw@gmail.com) | Dodano: 2019-07-31 15:06:47

Cześć wszystkim, mam kilka pytań do Was- donrych ludzi.

Zacznijmy od tego, że chciałbym się wybrać na tę piękną pielgrzmykę jak najszybciej. Pewnie kilak osób będzie chciało mi to wybić z głowy ze zwgledu że juz zaczyna się robić chłodno a chce ruszac z Katowic- jak domniemam, chwile mi to zajmie. Może część z Was powie ze to świetny pomysł. Niezależnie od tego i tak pójdę :)

Szukam kogoś kto podjąbły to wyzwanie ze mną, mam 27 lat i zdecydowanie nie jestem typem samotnika. Jestem osobą sprawną fizycznie i zdrową na umyśle :D Wiem, że część będe chciał spedzic na modlitwie, jak pewnie każdy, ale nie wiem czy jestem gotowy na tak dluga podróż w samotności.

Jeśli ktoś będzie miał ochotę wybrać się ze mną, zapraszam do kontaktu (dawidstawski.ktw@gmail.com). Jeśli ktoś chciałby mi użyczyć dobrej rady, również będę wdzięczny.

NOWY! Autor: Jan | Dodano: 2019-07-31 17:18:18

Good idea.

Tylko zacznij od zaraz w wolnym czasie chodzić (dla treningu). To bardzo ważna sprawa. Dasz radę.

Życzę siły i wytrwałości. Buen Camino.

NOWY! Autor: adamis | Dodano: 2019-08-01 09:37:29

Hej Dawid . 

W zeszłym roku szedłem w październiku pierwszy raz camino .Wyruszyłem około 7 października z SJPdP (trasą francuską ) . Po około 2 tygodniach spotkałem jednego Polaka który także wyruszył z Katowic . Szliśmy razem 2 - 3 dni tzn , jakiś etap wspólnie , nocleg w tym samym albergue , wspólna kolacja itp. Na camino nigdy nie jesteś sam , zawsze jest ktoś obok ciebie i jeśli tylko masz ochotę to rozmawiacie , idziecie wspólnie . Nie obawiaj się samotności , będziesz jej miał tylko tyle ile potrzebujesz . Ja ruszam w tym roku 8 października z Fatimy więc z drugiej strony Santiago . Do zobaczenia na camino , może w Santiago a może na końcu świata (Finisterre , Muxia ).

Buen camino . Adam